Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Solänget lördag 11 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-1, Lopp 5
 
Klass I, försök 6
  1:A PRIS 100 000 kr 1646 A
 
 
Omsättning söndag 5 maj, kl 21:38 V75: 0 kr, kl 21:38 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 HIGH LEG v 5 Andersson Oskar J (Wes Jö) 1646:1
12,3aK 305 500 kr And OJ E 130414-4 1/2140 1 15,8 26 999
Ro 12: 12 2-2-1 And OJ Ro 130426-4 7/1640 2 14,9a 20
  13: 4 1-1-0 And OJ Ro 130426-9 3/2160 6 16,6 26
     
  2 NAUTICAL v 7 Olofsson Hanna 1646:2
14,5aK 249 700 kr Olo Ha Sk 130221-2 9/2140 v 1 18,3 96 999
Bo 12: 18 3-3-2 Olo Ha Sk 130303-4 4/2140 v 5 18,8 35
  13: 5 2-0-0 Olo Ha U 130427-3 4/1640 5 14,5a 87
     
  3 NEVER YOUNG v 6 Linderoth Per (Arv St) 1646:3
14,4aK 250 000 kr Kih Ör S 130123-5 10/1640 4 15,3a 215 999
Bs 12: 16 1-4-4 Pet To B 130412-4 10/1640 3 14,6a 97
  13: 4 1-0-2 Lin Pe B 130425-8 5/2140 1 15,3a 135
     
  4 CARAMELLA B.F. s 5 Nyberg Ingvar a (Lun El)a 1646:4
13,5aM 310 200 kr Nyb In U 121012-4 11/2140 7 16,4a 45 999
D 12: 4 0-0-2 Nyb In U 130312-3 4/2140 v 0 18,6a 98
  13: 2 1-0-0 Nyb In S 130403-5 4/2140 1 13,5a 617
     
  5 O.P.'S FLIRT h 4 Eriksson Ulf (Pih Ma)a 1646:5
14,4aM 267 000 kr Pih Ma B 130315-10 10/2140 1 17,0a 18 999
B 12: 14 3-0-2 Ber Ro B 130405-3 4/2140 1 16,9 27
  13: 4 3-0-0 Eri Ul B 130425-8 2/2140 d 10ag 20
     
  6 QUITE CHARMING h 4 Adielsson Erik (Båt Sv) 1646:6
13,7aK 386 300 kr Ohl Ul S 130327-3 4/2160 1 15,6 42 999
B 12: 11 3-2-1 Ohl Ul S 130417-11 10/2140 6 14,5a 168
  13: 8 1-2-0 Adi Er U 130427-6 6/2640 6 17,2 75
     
  7 ADAM'S EVE s 5 Kihlström Örjan (Wal Ro) 1646:7
13,5aK 383 300 kr Ärl Ti S 130403-8 5/2140 1 14,9a 55 999
S 12: 12 3-3-0 Kih Ör S 130417-8 1/2140 2 14,1a 57
  13: 9 2-3-0 Ärl Ti S 130501-9 2/2140 1 14,2a 32
     
  8 VÄSTERBO EUROPE h 5 Larsson Fredrik B (Lar He) 1646:8
14,0aK 359 300 kr Lar FB F 130413-5 11/1640 0 14,3a 504 999
S 12: 14 3-1-2 Lar FB F 130422-7 9/2140 2 14,6a 32
  13: 6 1-1-2 Lar FB Ö 130504-6 2/2100 3 14,1a 111
     
  9 CADDIE GEISHA s 5 Kontio Jorma (Nur Ti) 1646:9
12,8aK 396 300 kr Kon Jo S 130410-7 5/2160 2 14,7 25 999
S 12: 7 0-0-1 Kon Jo S 130417-11 3/2140 0 14,6a 36
  13: 9 0-3-2 Goo Bj S 130424-7 5/2140 3 15,2 37
     
  10 SUPER I.M. v 8 Skoglund Håkan 1646:10
13,9aK 304 000 kr Sko Hå Ös 130329-4 4/2140 6 16,5a 80 999
B 12: 18 4-1-5 Sko Hå B 130419-3 8/1640 0 15,2a 481
  13: 8 2-1-0 Sko Hå 130429-3 3/1646 1 13,9a 53
     
  11 STARO'S FORTUNE v 5 Östman John (Buc Ma) 1646:11
14,9aK 217 000 kr Öst Jo U 130329-7 2/2160 1 16,2 78 999
U 12: 11 4-1-2 Wal To Bo 130411-7 3/2140 2 16,4a 27
  13: 8 1-1-2 Tak Jo U 130427-6 9/2640 d ug 344
     
  12 STARO FAMILY s 5 Sjöström Claes 1646:12
12,1aK 294 300 kr Kyl Os S 130403-8 1/2140 4 15,2a 95 999
S 12: 12 2-1-1 Sjö Cl G 130416-7 4/1640 2 12,1a 148
  13: 11 2-4-1 Kyl Os 130503-4 5/1640 1 14,1a 19

 

  Turordning: 7-5-12-9-3-6-4-2-8-11-10-1  
 
  StartLista / Solänget lördag 11 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-2, Lopp 6
 
Diamantstoet, försök 5
  1:A PRIS 100 000 kr 2148 V
 
 
Omsättning söndag 5 maj, kl 21:38 V75: 0 kr, kl 21:38 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 AVENA GOLDINIA s 8 Adielsson Erik (Wid Fr)a 2148:1
15,4K 351 700 kr Sju Jö Kr 130330-4 7/2140 2 17,0 38 999
Vi 12: 14 1-4-2 Ols Da S 130419-2 5/2140 2 14,4a 174
  13: 5 1-2-0 Ols Da Ax 130430-11 10/2140 0 16,4 271
     
  2 VÄSTERBO MISSION s 6 Eriksson Leif 2148:2
15,1M 344 700 kr Eri Le U 130222-4 5/2160 v 2 16,8 68 999
Sk 12: 16 2-1-2 Eri Le Sk 130303-3 10/2160 v 2 17,1 67
  13: 6 0-3-1 Eri Le Bo 130314-3 9/2140 v 8 17,3a 32
     
  3 PENNY GARLINE s 4 Ohlsson Ulf (Wal Ma)a 2148:3
15,7M 352 500 kr Ohl Ul E 121103-6 5/2140 4 14,2a 189 999
H 12: 12 2-3-0 Ber Ov B 130419-8 1/2140 7 15,7 123
  13: 2 0-0-0 Ber Ov 130503-8 2/2160 6 16,3 57
     
  4 JAGUILA SOUTHWIND s 5 Melander Micael (Joh PK)a 2148:4
16,2M 221 500 kr Öst Jo B 130327-2 4/2140 1 16,4a 71 999
B 12: 25 3-3-5 And JH B 130405-6 4/2140 d 13g 121
  13: 4 1-0-0 Mel Mi B 130419-8 5/2140 0 16,7g 1028
     
  5 TROTTNINGEN s 6 Osterling Susanne H (Reh Ul)a 2148:5
15,8M 211 800 kr Ohl Ul B 121201-9 2/2140 v 4 16,8a 481 999
12: 14 2-1-1 Ost SH B 130419-5 9/2140 2 16,5a 211
  13: 2 0-1-1 Ost SH U 130427-9 7/1640 3 14,0a 498
     
  6 CHERIE SUND s 7 Eriksson Ulf (Pih Ma)a 2148:6
13,9K 359 200 kr Eri Ul B 130402-9 9/2160 1 16,9 45 999
B 12: 23 2-4-0 Eri Ul B 130419-8 9/2140 0 18,7g 290
  13: 10 1-0-2 Eri Ul 130429-5 4/2168 3 17,4 47
     
  7 COM ÅSTAD s 4 Norberg Jan (Sva Åk) 2148:7
15,9M 330 200 kr Sva Åk S 121024-9 12/2140 3 14,1a 461 999
Ax 12: 13 2-2-3 Kon Jo E 121103-6 10/2140 6 14,3a 521
  13: 1 0-0-1 Ing Pe Hd 130401-7 8/2140 3 15,2a 52
     
  8 SUPER ARIEL s 4 Lindqvist Ove A (Häg Ke)a 2148:8
15,3M 271 500 kr Mel Mi Bo 121230-2 5/1640 v 3 15,5a 28 999
12: 11 1-2-2 Lin OA U 130115-3 1/2160 v 0 18,3 41
  13: 2 0-1-0 Wid Ka B 130425-8 6/2140 2 15,4a 409
     
  9 TODAYS BUTTERFLY s 4 Svensson Henrik 2148:9
15,3M 274 000 kr Joh He B 130405-6 6/2140 2 18,0 31 999
B 12: 14 3-1-0 Sve He B 130419-8 6/2140 0 15,7g 25
  13: 3 0-2-0 Nil Ka S 130501-9 1/2140 2 14,3a 38
     
  10 HANKYPANKY PAGAN s 4 Bergh Robert 2148:10
15,4M 303 500 kr Eri Ul S 121114-6 4/2140 6 15,5a 85 999
B 12: 13 4-1-0 Eri Ul S 121121-11 11/2140 1 13,8a 80
  13: 1 0-1-0 Ber Ro B 130419-8 11/2140 2 15,4 67
 
   
     
  11 NOIR DE CHERIE s 8 Widell Kaj (Lil Ma) 2168:1
13,7M 1 101 200 kr Wid Ka Mp 130311-3 2/2160 0 16,3 26 999
S 12: 14 4-2-3 Wid Ka Ro 130426-8 1/3200 3 16,6 53
  13: 4 0-1-1 Wid Ka H 130505-4 2/2140 2 14,2a 94
     
  12 LADY LEE s 6 Olsson Daniel (Hel Ke)a 2168:2
13,4M 644 550 kr Ols Da S 121229-9 6/2140 0 18,5 433 999
L 12: 15 2-1-1 And MJ Ö 130418-6 2/2160 0 15,3 1080
  13: 2 0-0-0 And MJ Åm 130426-2 3/1680 0 16,7ag 92
     
  13 ARIEL BOKO s 6 Linderoth Per 2168:3
14,6M 972 300 kr Hed LS Bs 130325-14 1/2140 k 20,6 gdk 999
B 12: 12 5-2-1 Lin Pe Ös 130408-8 1/2660 1 16,4 25
  13: 2 1-0-1 Lin Pe B 130419-8 4/2160 3 14,8 37
     
  14 ABBORREN s 5 Kontio Jorma (Nur Ti) 2168:4
14,6K 782 500 kr Kon Jo S 130320-6 12/2140 3 14,2a 44 999
S 12: 13 2-3-0 Kon Jo S 130410-5 8/1640 1 13,2a 38
  13: 8 3-2-1 Goo Bj S 130501-5 3/1640 1 12,3a 24
     
  15 CHANEL HÅLERYD s 7 Åkerlund Kenth (Lin Pe) 2168:5
13,8M 1 093 200 kr Lin Pe U 130312-7 11/1640 v 4 16,0a 59 999
B 12: 18 5-2-2 Hed LS Ro 130331-1 6/2140 5 19,5a 29
  13: 6 1-1-1 Åke Ke B 130419-8 1/2160 4 14,9 268

 

  Turordning: 10-14-13-3-7-5-12-11-15-4-1-8-9-6-2  
 
  StartLista / Solänget lördag 11 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-3, Lopp 7
 
Silverörnen - Gulddivisionen, försök 4
  1:A PRIS 150 000 kr 2148 A
 
 
Omsättning söndag 5 maj, kl 21:38 V75: 0 kr, kl 21:38 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 FRANCAIS DU GULL h 6 Adielsson Erik (Lin Er) 2148:1
11,0aK 2 031 955 kr Lin Er Mo 130316-10 0/1640 0 15,4ag 67 999
G 12: 14 2-5-3 Adi Er Ro 130331-7 10/2140 2 13,5a 94
  13: 4 1-1-0 Lin Er U 130427-7 6/2140 0 13,3a 67
     
  2 ONE TOO MANY h 6 Ohlsson Ulf (Hul St) 2148:2
13,5aM 2 312 000 kr Kih Ör S 130327-14 6/2140 k 16,6 gdk 999
S 12: 1 0-0-0 Kih Ör H 130414-8 10/2140 0 17,0ag 43
  13: 2 0-0-0 Kih Ör U 130427-7 4/2140 0 13,5a 170
     
  3 BON FRECIA h 5 Kontio Jorma (Nur Ti) 2148:3
13,0aM 1 557 000 kr Kon Jo B 130302-11 7/2140 n 2 17,4a 22 999
S 12: 13 1-2-2 Kon Jo S 130313-11 9/2140 2 13,9a 38
  13: 7 1-3-0 Kon Jo F 130329-9 1/1640 0 14,5a 29
     
  4 YOUPIE v 8 Östman John (Len Sö) 2148:4
11,2aK 2 240 000 kr Öst Jo U 121101-7 4/1640 n 0 13,9a 39 999
U 12: 15 4-1-2 Dun Ro B 130405-7 6/2140 6 14,4a 83
  13: 2 0-0-0 Öst Jo U 130427-7 11/2140 6 13,2a 223
     
  5 AVALON SPIDER h 9 Malmqvist Roger 2148:5
11,8aK 1 474 400 kr Mal Ro E 130319-7 8/1640 4 14,1a 66 999
S 12: 9 1-3-1 Mal Ro F 130413-10 11/1640 0 13,4a 243
  13: 4 0-0-0 Mal Ro G 130430-2 12/1640 4 11,9a 131
     
  6 MONSTER DRIVE h 7 Eriksson Ulf (Sva Åk) 2148:6
10,6aK 3 310 732 kr Sva Åk Ro 130331-7 2/2140 2 13,5a 117 999
Ax 12: 12 1-4-1 Adi Er Å 130420-7 9/2140 0 12,3a 448
  13: 3 0-1-0 For Mi Ve 130427-11 0/1609 4 11,2a 331
     
  7 REAL DE RABUT* (FR) v 8 Bergh Robert 2148:7
11,3aK 5 011 344 kr Ber Ro Ös 130408-8 1/2680 2 15,9 24 999
B 12: 16 2-1-0 Lin OA H 130414-8 7/2140 4 14,5ag 44
  13: 4 0-1-0 Ber Ro U 130427-7 9/2140 0 14,9ag 99
     
  8 PANNE DE MOTEUR h 5 Kihlström Örjan (Hul St) 2148:8
10,0aK 3 776 000 kr Kih Ör S 121205-11 2/1660 2 13,3 18 999
S 12: 14 8-4-1 Kih Ör F 130329-9 5/1640 1 12,6a 16
  13: 2 1-1-0 Kih Ör U 130427-5 8/2140 2 12,9a 13
     
  9 PARKIN v 7 Svensson Henrik 2148:9
11,2aK 1 581 300 kr Sve He Sk 120908-5 11/1640 1 11,9a 21 999
B 12: 10 5-2-1 Sve He S 120929-10 7/2140 0 ua 32
  13: 1 0-0-0 Sve He S 130424-10 6/2140 4 13,6a 52
     
  10 LORD CAPAR (IT) h 8 Lindqvist Ove A (Kar Ma) 2148:10
10,9aK 4 423 010 kr Eri Ki E 130329-9 4/2140 n 3 15,6a 476 999
Ö 12: 10 1-0-3 Eri Ki Kr 130412-7 2/2140 n 3 14,0a 344
  13: 8 0-0-3 Eri Ki S 130501-10 3/1640 5 10,9a 1043

 

  Turordning: 8-3-6-4-9-1-10-7-2-5  
 
  StartLista / Solänget lördag 11 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-4, Lopp 8
 
Klass II, försök 7
  1:A PRIS 100 000 kr 2650 V
 
 
Omsättning söndag 5 maj, kl 21:38 V75: 0 kr, kl 21:38 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 ZERTEX v 4 Svensson Henrik 2650:1
17,3M 155 000 kr Sve He Ös 130329-5 3/2160 1 17,3 49 999
B 12: 5 2-2-0 Sve He S 130417-5 8/2140 5 14,7a 142
  13: 4 1-0-1 Sve He S 130501-11 4/2640 3 15,3a 209
     
  2 JERNS WILMER h 6 Adielsson Erik (Öst Mi)a 2650:2
16,0M 188 800 kr Åbe JO Bs 120909-6 6/2160 2 16,1 28 999
Bs 12: 4 0-2-1 Åbe JO 120918-6 2/2160 3 16,3 51
  13: 1 1-0-0 Åbe JO Bs 130502-6 5/1640 1 14,3a 43
     
  3 CASH'EM h 5 Olofsson Hanna 2650:3
17,0M 147 150 kr Olo Ha Bo 130314-4 12/2160 v 3 17,5 29 999
Bo 12: 12 2-2-0 Olo Ha U 130321-4 2/2660 3 18,7 37
  13: 7 1-1-2 Olo Ha U 130427-9 8/1640 4 14,6ag 806
     
  4 PEPPE LAVEC v 6 Nygren Patrik 2650:4
17,5M 130 500 kr Nyg Pa U 130222-10 7/1640 v 1 17,3a 31 999
U 12: 6 4-0-1 Nyg Pa U 130321-4 3/2660 1 18,5 29
  13: 3 2-0-0 Nyg Pa U 130427-9 11/1640 5 16,3ag 560
     
  5 DREAM SCANDI BOY v 8 Östman John (Reh Sö)a 2650:5
15,9K 174 600 kr Lin Pe U 121206-6 4/2140 1 16,4 146 999
U 12: 10 3-2-1 Öst Jo B 130412-4 1/1640 6 14,8a 127
  13: 2 0-0-0 Öst Jo U 130427-9 1/1640 d 10ag 385
     
  6 MASQUERADE FACE v 4 Olsson Daniel (Sun PO) 2650:6
16,4M 146 000 kr Ols Da Ro 130408-8 7/2160 2 16,5 100 999
12: 8 3-1-0 Ols Da Ro 130419-6 2/2640 1 17,7 17
  13: 4 1-2-0 Ols Da 130503-10 7/2660 2 16,4 29
     
  7 GIGANTIC RIVER v 5 Kontio Jorma (Sve He) 2650:7
17,0M 159 500 kr Sve He B 130402-2 2/2140 1 17,1 16 999
B 12: 5 0-1-0 Sve He H 130414-7 3/3180 3 19,3 28
  13: 7 4-1-1 Sve He U 130427-9 12/1640 2 13,4a 764
     
  8 ROYAL AMOK v 4 Eklöf Bo (Lön Th) 2650:8
16,4M 128 000 kr Ekl Bo Ös 130329-5 7/2160 5 17,7g 20 999
Bs 12: 9 2-0-1 Ohl Ul F 130413-6 8/2140 7 16,4 139
  13: 4 1-0-0 Ekl Bo B 130425-4 6/1640 5 13,6a 45
     
  9 SEA VIEW v 5 Ohlsson Ulf (Båt Sv) 2650:9
13,7K 198 500 kr Ohl Ul B 130320-2 7/2140 1 16,8 31 999
B 12: 13 4-0-2 Ohl Ul H 130401-2 3/1640 1 16,3 19
  13: 3 2-0-0 Söd St År 130421-8 5/2140 0 19,6ag 79
     
  10 COMTE DU POMMEAU v 4 Aikio Pasi 2650:10
15,0M 123 700 kr Aik Pa S 120930-12 3/2140 6 14,3a 273 999
E 12: 8 2-0-2 Aik Pa S 121031-12 3/2160 6 17,5 124
  13: 1 1-0-0 Hol Ma S 130501-3 4/2140 1 15,0 152
     
  11 YORKSHIRE s 4 Kihlström Örjan (Wal Ro) 2650:11
15,3M 196 500 kr Kih Ör S 130320-12 4/2160 1 16,8 35 999
S 12: 5 1-0-0 Kih Ör S 130412-4 10/2160 1 15,9 25
  13: 7 4-1-0 Kih Ör S 130424-11 3/2140 2 15,3 68
     
  12 TEQUILA PALEMA s 4 Sjöström Claes 2650:12
15,9M 181 000 kr Sjö Cl G 130404-4 1/2160 1 15,9 28 999
S 12: 9 1-0-0 Sjö Cl G 130416-3 3/2140 2 16,0 24
  13: 10 2-2-2 Sjö Cl S 130501-11 8/2640 5 15,5a 374

 

  Turordning: 11-7-12-4-5-2-10-1-3-6-9-8  
 
  StartLista / Solänget lördag 11 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-5, Lopp 9
 
Säterbests Minne
  1:A PRIS 100 000 kr 2148 V
 
 
Omsättning söndag 5 maj, kl 21:38 V75: 0 kr, kl 21:38 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 GRANESSA s 8 Adielsson Erik (Lun Wi)a 2148:1
25,5K 405 250 kr Lun Th Bs 130304-8 7/1660 2 25,5 112 999
B 12: 12 2-1-1 Lun Th S 130317-7 9/2160 2 28,4 89
  13: 6 1-4-0 Ohl Ul Ro 130331-9 1/2140 4 27,4 82
     
  2 BJÖRN PELLE v 6 Nyberg Ingvar a (Lin Gu)a 2148:2
29,4M 228 400 kr Ohl Ul U 130312-6 4/1660 v 0 32,8g 198 999
D 12: 13 0-2-3 Nyb In D 130330-1 7/2680 1 30,7 928
  13: 4 1-1-0 Nyb In H 130414-9 4/2640 2 30,6 149
     
  3 FRODE VIKING v 9 Lindkvist Lise-Lotte a 2148:3
27,3K 365 400 kr Lin LL Bo 130404-6 2/2180 4 29,2 237 999
Sk 12: 2 0-0-0 Lin LL Bo 130411-4 3/1640 1 27,3 219
  13: 9 1-1-0 Lin LL D 130421-6 4/1660 2 28,0 130
     
  4 HÖSTBO KRABAT v 6 Pettersson Tomas 2148:4
29,0M 257 800 kr Pet To B 130402-1 4/1660 6 29,8g 53 999
Bs 12: 18 1-3-2 Pet To H 130414-9 5/2640 1 30,5 65
  13: 9 2-4-1 Pet To B 130425-6 8/1640 0 31,4ag 263
 
   
     
  5 BODBÄCKSMUNTER v 9 Östman John (Gen Ma)a 2168:1
26,8M 692 550 kr Öst Jo D 130330-4 8/2160 6 28,3 187 999
12: 10 1-2-0 Ost SH 130413-14 1/2168 k 32,6 gdk
  13: 6 0-2-1 Öst Jo U 130426-6 8/2160 2 26,8 500
     
  6 FRISKUS N.O.* (NO) h 6 Kihlström Örjan (Moe TM)a 2168:2
24,5M 682 912 kr Kih Ör Ro 130331-9 5/2160 1 26,3 54 999
* 12: 8 2-3-0 Kih Ör F 130413-9 5/2160 5 26,3 83
  13: 6 1-1-1 Höi Ei Op 130427-10 0/2120 4 24,5 85
     
  7 PONDUS* (NO) h 6 Nilsen Arne 2168:3
26,2M 673 640 kr Nil Ar Le 130406-9 0/2160 n 0 28,8g 61 999
* 12: 22 8-4-2 Nil Ar Bj 130424-5 0/2600 1 26,6a 16
  13: 8 6-1-0 Nil Ar Ös 130503-7 4/2160 1 26,2 17
     
  8 FARMBARON h 7 Ohlsson Ulf (Per JO) 2168:4
26,4M 621 600 kr Ols JO Ro 130331-9 4/2160 5 26,9 151 999
H 12: 8 2-2-1 Ohl Ul B 130419-4 6/1640 2 26,6a 40
  13: 7 3-1-0 Ohl Ul U 130426-6 5/2160 1 26,5 25
     
  9 RASKE RUTGER v 9 Bergh Robert (Jon Er)a 2168:5
26,1K 651 800 kr Ohl Ul B 130327-4 1/2160 1 28,3 68 999
B 12: 16 2-0-1 Ohl Ul Ös 130408-6 9/2160 5 28,8 81
  13: 7 3-0-0 Ohl Ul Ös 130503-7 11/2160 5 27,8 116
     
  10 GÄRDSJÖ VIKING v 7 Lisell Per a 2168:6
27,7M 469 600 kr Lis Pe S 130317-7 7/2160 1 28,4g 46 999
12: 13 3-2-3 Lis El 130326-4 4/2160 d 3g 56
  13: 5 2-1-0 Lis Pe 130422-2 5/1640 d 5ag 64
     
  11 LIBÄCKSJO v 13 Gustafsson Per (Lun Kj)a 2168:7
26,3K 503 000 kr Gus Pe Bo 130326-6 3/2160 2 28,3 173 999
Sk 12: 21 0-3-2 Gus Pe Bo 130411-4 5/1660 2 26,3 172
  13: 6 1-4-0 Gus Pe U 130426-6 6/2160 6 27,3 235
     
  12 KRUSEN h 7 von Krusenst. Michael a 2168:8
24,4M 743 057 kr Kru Mi B 130315-6 7/2140 0 28,2 115 999
Ös 12: 24 5-4-1 Kru Mi Bs 130325-5 6/2140 1 26,1a 31
  13: 3 1-0-0 Kru Mi Le 130406-9 0/2160 n 4 27,9g 69
     
  13 ELDVIN v 5 Eklöf Bo (Wes Jö) 2168:9
26,3M 513 400 kr Ber Er F 130218-7 4/1660 n 0 29,3g 24 999
Ro 12: 15 3-2-1 Wes Jö F 130413-9 1/2140 d 15g 75
  13: 5 1-0-0 Wes Jö 130503-7 3/2180 1 27,1g 74
     
  14 ULVSÅS ZICO h 5 Jansson Torbjörn (Gab Gu)a 2168:10
25,5M 662 163 kr Öst Jo Ös 130408-6 10/2160 1 28,1 127 999
Ös 12: 18 3-3-1 Lin Pe U 130426-6 4/2160 d ug 59
  13: 6 2-1-0 Jan To 130503-7 5/2180 2 27,1 54
     
  15 ALGOT ÅLJ v 7 Nordlund Per a 2168:11
25,7K 558 979 kr Nor Pe 130326-4 1/2160 1 30,3 22 999
Ro 12: 15 1-3-2 Nor Pe Bs 130407-4 7/1640 1 25,1a 17
  13: 7 7-0-0 Nor Pe B 130419-4 5/1640 1 26,6a 16

 

  Turordning: 15-7-6-1-8-10-4-9-11-3-14-13-5-12-2  
 
  StartLista / Solänget lördag 11 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-6, Lopp 10
 
Bronsdivisionen, försök 5
  1:A PRIS 110 000 kr 2650 A
 
 
Omsättning söndag 5 maj, kl 21:38 V75: 0 kr, kl 21:38 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 GINALA s 7 Svensson Henrik 2650:1
12,3aK 677 800 kr Sve He Ös 130329-8 12/1640 2 13,9a 40 999
B 12: 1 0-0-0 Joh He G 130416-5 3/2660 1 15,9 33
  13: 7 2-2-1 Sve He S 130501-5 1/1640 2 12,3a 44
     
  2 ARMANI TROT v 6 Olsson Daniel (Wes Jö) 2650:2
13,8aK 610 204 kr Ols Da Ro 130331-11 3/2140 4 14,3a 402 999
Ro 12: 13 3-0-1 Hau Ke S 130417-4 3/2140 3 14,2a 294
  13: 8 1-1-3 Ols Da U 130427-10 7/2140 3 14,8a 246
     
  3 HAMTARO* v 6 Ohlsson Ulf (Kyt Al)a 2650:3
13,8aK 516 166 kr Lah Ak Jo 130316-9 0/2140 4 16,0a 73 999
* 12: 13 2-1-4 Tor Ha Ta 130416-8 0/2100 1 17,5a 18
  13: 10 4-1-3 Lah Ak Ve 130427-5 0/2100 5 15,0a 39
     
  4 NUSA DUA v 8 Jansson Torbjörn (Lju Em)a 2650:4
13,0aK 698 831 kr Wal To Ö 130315-4 8/2100 7 15,1a 43 999
S 12: 18 4-4-2 Jan To Ro 130408-4 4/2160 2 16,6 32
  13: 7 1-3-0 Jan To E 130423-8 7/2140 1 15,8 70
     
  5 TAMBUR v 5 Kihlström Örjan (Jon Th)a 2650:5
14,3aK 619 250 kr Öst Jo D 130330-2 1/2140 1 16,2 13 999
U 12: 12 2-4-1 Öst Jo D 130421-4 10/1640 2 14,5 30
  13: 10 5-2-2 Adi Er U 130427-10 2/2140 d uag 48
     
  6 B.B.S.MANDARINO v 5 Bergh Robert 2650:6
13,3aM 611 200 kr Eri Ul B 121020-11 5/1640 0 uag 91 999
B 12: 19 6-2-2 Ber Ro B 130419-7 3/2140 d 11ag 50
  13: 2 1-0-0 Sko Hå 130429-2 4/2148 1 15,2a 15
     
  7 GLOBAL MAZERINE v 6 Norberg Jan (Sva Åk) 2650:7
13,6aM 746 000 kr Sva Åk S 130309-7 7/2140 0 13,6a 144 999
Ax 12: 17 5-2-3 Söd St J 130323-10 4/2640 6 15,6g 313
  13: 7 1-2-1 Sva Åk Ax 130402-3 6/2640 1 16,6 14
     
  8 CADDIE GALLANT h 5 Kontio Jorma (Nur Ti) 2650:8
12,6aM 610 000 kr Kon Jo S 130309-7 8/2140 2 13,3a 23 999
S 12: 8 6-0-0 Kon Jo Ro 130331-11 5/2140 d 9ag 21
  13: 5 1-1-0 Kon Jo F 130413-11 12/2140 d 10ag 52
     
  9 NORTHERN SPY v 6 Linderoth Per (Buc Ma) 2650:9
12,9aK 595 400 kr Öst Jo U 130329-8 4/3160 2 16,3 26 999
U 12: 16 2-2-2 Lin Pe B 130419-7 11/2140 1 15,0a 89
  13: 9 5-2-1 Lin Pe U 130427-10 12/2140 6 15,0a 63
     
  10 DEAD WOOD v 8 Söderholm Krister (Eng Ur)a 2650:10
12,9aK 656 525 kr Dun Ro B 130327-1 6/2140 5 15,7a 36 999
U 12: 13 5-0-0 Wal To Bo 130411-8 2/2140 1 15,6a 14
  13: 3 2-0-0 Söd Kr U 130427-10 1/2140 1 14,7a 175
     
  11 KIMONO PEARL s 5 Adielsson Erik (Joh SH) 2650:11
14,3aM 539 000 kr Adi Er J 120821-9 4/2140 2 14,3a 17 999
S 12: 11 5-1-0 Adi Er J 120902-9 6/2140 0 15,4ag 142
  13: 1 0-0-1 Adi Er S 130424-11 6/2160 3 14,6 32
     
  12 LEXINGTON ÅS v 7 Eriksson Sandra (Han Pe)a 2650:12
12,8aK 468 000 kr Eri Sa Bo 130307-8 4/1640 v 1 15,0a 24 999
U 12: 3 1-0-0 Eri Sa U 130415-7 4/1640 2 15,4 88
  13: 5 2-1-0 Eri Sa U 130427-10 6/2140 0 15,0a 229

 

  Turordning: 9-10-11-7-3-1-4-8-5-12-6-2  
 
  StartLista / Solänget lördag 11 maj (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-7, Lopp 11
 
Silverdivisionen, försök 4
  1:A PRIS 125 000 kr 2148 A
 
 
Omsättning söndag 5 maj, kl 21:38 V75: 0 kr, kl 21:38 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 JOKER STURSK v 6 Jansson Torbjörn 2148:1
12,1aK 935 300 kr Jan To Mp 130406-11 7/2140 6 14,0a 187 999
S 12: 12 2-1-0 Jan To Ö 130418-3 4/1609 4 12,7a 22
  13: 3 0-0-1 Jan To U 130427-11 11/1640 3 12,3a 130
     
  2 LIVI DESTINY v 8 Östman John (Buc Ma) 2148:2
12,6aK 1 023 300 kr Öst Jo U 130312-7 2/1640 v 1 15,7a 14 999
U 12: 16 6-1-3 Adi Er S 130410-10 4/2140 0 14,5a 159
  13: 5 2-0-0 Adi Er U 130427-11 3/1640 0 12,6a 123
     
  3 CAO DAI (DE) h 5 Eklöf Bo (Smi Ri)a 2148:3
13,0aM 945 635 kr Ekl Bo B 130322-8 1/1640 d 11ag 16 999
B 12: 12 2-2-1 Ekl Bo B 130405-5 1/2160 2 14,2 30
  13: 3 0-1-0 Ekl Bo U 130427-5 5/2140 4 13,0a 655
     
  4 URANUS DE TYROLE (FR) h 5 Söderholm Krister (Ber Ro) 2148:4
12,4aK 1 187 631 kr Abr Ma V 121223-2 0/2700 0 it 240 999
B 12: 21 3-2-1 Ber Ro B 130412-7 4/1660 2 13,2 86
  13: 2 0-1-1 Ber Ro Ö 130418-3 5/1609 3 12,4a 35
     
  5 SIMB ROBITAILLE v 10 Osterling Susanne H (Gid Pa)a 2148:5
12,7aK 1 449 200 kr Ost SH B 130412-7 3/1660 3 13,4 131 999
12: 30 1-4-9 Ost SH D 130421-8 3/3200 2 16,3 166
  13: 10 0-2-2 Ost SH Ös 130503-8 2/1660 4 14,6 81
     
  6 MONTGOMERY GEL v 7 Kontio Jorma (Nur Ti) 2148:6
12,5aM 935 000 kr Ohl Ul 120804-11 1/2660 3 15,0 80 999
S 12: 14 3-4-1 Lin CE G 120818-5 5/2140 5 12,5a 98
  13: 1 0-0-0 Goo Bj S 130501-4 7/2140 5 14,0a 66
     
  7 YANKEE BRODDE v 10 Åberg Jan-Olov (Ber Ma)a 2148:7
13,3aK 807 000 kr Åbe JO G 130330-9 3/3180 4 16,2 99 999
G 12: 21 0-1-2 Åbe JO B 130412-8 2/2140 0 16,3a 130
  13: 10 1-1-0 Åbe JO B 130425-3 4/2140 2 14,6a 813
     
  8 FLIP A COIN v 7 Ohlsson Ulf (Buc Ma) 2148:8
13,2aM 881 600 kr Ohl Ul S 130320-11 4/2140 3 14,0a 188 999
U 12: 18 2-4-3 Ohl Ul B 130412-8 6/2140 3 16,0a 16
  13: 6 0-1-2 Ohl Ul B 130425-3 11/2140 5 14,8a 136
     
  9 STAY THE NIGHT h 6 Bergh Robert 2148:9
12,7aK 1 327 614 kr Kih Ör B 121201-11 12/2140 v 4 15,7a 87 999
B 12: 17 0-1-2 Kih Ör S 121212-4 5/2140 4 16,6a 37
  13: 1 0-0-0 Eri Ul B 130302-11 8/2140 n d 12ag 492
     
  10 ORDER BY KOFFE v 7 Kihlström Örjan (Evi La)a 2148:10
12,0aK 1 315 745 kr Ala Ka Rv 130331-8 0/2600 v 1 17,7a 17 999
* 12: 22 11-5-1 Jan To Bo 130411-3 8/2140 2 14,8a 28
  13: 6 2-3-0 Ohl Ul U 130427-11 12/1640 6 12,6a 204
     
  11 KAKA A.T.* (AT) h 6 Adielsson Erik (Joh SH) 2148:11
13,7aM 1 078 959 kr Bie Ge Mu 121008-8 0/2100 2 16,7 15 999
S 12: 12 5-2-0 Bie Ge W 121028-6 0/2600 0 16,4 78
  13: 1 1-0-0 Adi Er S 130501-4 1/2140 1 13,7a 48
     
  12 ZYRANO BOKO v 7 Norberg Jan (Reh Ul)a 2148:12
11,8aK 1 444 750 kr Jan To B 121020-5 4/2640 0 15,2a 61 999
12: 8 2-1-0 Ohl Ul Bs 121122-3 6/2140 1 16,3a 25
  13: 0 0-0-0 Ohl Ul B 121201-11 10/2140 v 0 15,9a 126