Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Umeå lördag 27 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-1, Lopp 5
 
Berth Johanssons Memorial - Femåringslopp
  1:A PRIS 150 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 21 apr, kl 21:06 V75: 0 kr, kl 21:06 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 NINEPOINTS CHARLIE h 5 Westholm Jörgen 2140:1
13,4aK 406 800 kr Wes Jö Ro 130301-7 4/2140 0 15,9a 25 999
Ro 12: 13 2-0-4 Wes Jö B 130405-5 1/2140 5 15,1 55
  13: 4 1-0-1 Wes Jö S 130417-11 2/2140 3 14,3a 147
     
  2 NELLE KÄCK h 5 Djuse Mattias (For An) 2140:2
12,2aK 612 520 kr Pun La G 121202-6 3/1640 1 13,7a 21 999
S 12: 19 3-3-4 Dju Ma S 130327-10 5/2640 2 15,1a 125
  13: 2 0-2-0 Pun La F 130413-3 7/2660 2 16,1g 22
     
  3 ON TRACK PIRATEN v 5 Olsson Daniel (Str HR) 2140:3
11,7aK 3 098 068 kr Str HR S 130309-11 1/2680 0 15,4 66 999
12: 16 2-6-2 Ols Da Ro 130331-7 8/2140 6 13,7a 164
  13: 3 0-0-0 Ols Da Mp 130406-7 5/2140 0 13,4ag 135
     
  4 JULIANO RAGS* (NO) h 5 Braekken Noralf 2140:4
13,2aK 1 570 078 kr Bra No Bj 120926-7 0/2100 5 15,6a 19 999
* 12: 16 5-2-2 Bra No F 130329-9 6/1640 3 13,2a 223
  13: 2 0-0-1 Bra No F 130413-7 8/2140 0 13,7a 219
     
  5 CAO DAI (DE) h 5 Eklöf Bo (Smi Ri)a 2140:5
13,6aK 926 635 kr Ekl Bo S 121223-8 1/2140 3 14,9a 106 999
B 12: 12 2-2-1 Ekl Bo B 130322-8 1/1640 d 11ag 16
  13: 2 0-1-0 Ekl Bo B 130405-5 1/2160 2 14,2 30
     
  6 DAVID SISU h 5 Takter Johnny (Sal Pe) 2140:6
10,4aK 1 539 400 kr Kon Jo Ö 121102-7 1/2100 4 14,8a 76 999
Bo 12: 13 2-1-4 Kon Jo Bs 130325-3 2/1640 1 12,0a 23
  13: 2 1-0-0 Vet An S 130417-7 1/2180 4 13,6 70
     
  7 KASH'S CANTAB* (US) h 5 Adielsson Erik (Joh SH) 2140:7
11,3aK 2 479 224 kr Adi Er Ö 121102-7 8/2100 5 14,8a 81 999
S 12: 15 2-2-2 Adi Er S 121117-10 4/2140 0 13,0a 247
  13: 1 0-0-1 Kar Vi S 130417-7 2/2180 3 13,5 116
     
  8 PANNE DE MOTEUR h 5 Kihlström Örjan (Hul St) 2140:8
10,0aK 3 710 000 kr Kih Ör E 121103-10 1/2140 5 13,8a 19 999
S 12: 14 8-4-1 Kih Ör S 121205-11 2/1660 2 13,3 18
  13: 1 1-0-0 Kih Ör F 130329-9 5/1640 1 12,6a 16
     
  9 LABERO BROLINE h 5 Ohlsson Ulf (Båt Sv) 2140:9
12,0aK 1 638 015 kr Wäj Da B 130315-3 6/2140 0 17,6ag 194 999
B 12: 6 1-0-1 Ohl Ul B 130405-5 1/2180 1 13,4 173
  13: 6 1-0-0 Ohl Ul B 130412-7 6/1660 d 9g 18

 

  Turordning: 8-4-3-5-6-2-1-9-7  
 
  StartLista / Umeå lördag 27 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-2, Lopp 6
 
Klass I, försök 3
  1:A PRIS 100 000 kr 2640 V
 
 
Omsättning söndag 21 apr, kl 21:06 V75: 0 kr, kl 21:06 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 PARIMUTUEL v 5 Månsson Christian 2640:1
15,3M 309 100 kr Mån Ch U 130312-3 7/2140 v 1 17,8a 61 999
Sk 12: 18 3-3-4 Mån Ch Bo 130326-8 2/3140 1 18,7 77
  13: 6 2-1-0 Mån Ch U 130415-8 8/2640 4 18,2 52
     
  2 NAROLD VOX v 4 Pettersson Tomas (Jak Kr) 2640:2
16,5M 281 700 kr Pet To B 130208-4 1/2180 5 16,7 18 999
Bs 12: 15 2-0-2 Pet To B 130405-3 2/2140 2 17,0 61
  13: 6 3-1-0 Pet To Ö 130418-8 12/2100 0 15,3a 1518
     
  3 CENTER MIN* v 6 Ågren Micael 2640:3
16,3M 308 660 kr Ågr Mi B 130302-5 7/2640 n 3 18,1a 191 999
12: 9 4-0-1 Ågr Mi U 130321-2 10/2140 1 15,9a 16
  13: 5 1-2-2 Ågr Mi U 130415-8 2/2640 2 17,7 17
     
  4 SCOOT TO SCORE h 4 Lennartsson Per 2640:4
15,7M 326 000 kr Len Pe S 130309-6 8/1640 0 13,6a 40 999
S 12: 9 4-1-1 Len Pe E 130319-3 5/2640 1 16,1a 15
  13: 7 4-1-0 Len Pe E 130329-3 1/3140 1 18,3 17
     
  5 STEPPING MEMORY h 5 Ohlsson Ulf (Tor Ni) 2640:5
15,5L 388 700 kr Ohl Ul Ro 130311-7 8/2660 d 12g 44 999
H 12: 0 0-0-0 Lin Pe Ös 130329-4 12/2140 2 16,2a 62
  13: 3 0-1-0 Ohl Ul S 130410-4 7/2640 4 14,8a 280
     
  6 QUITE CHARMING h 4 Adielsson Erik (Båt Sv) 2640:6
15,2M 381 300 kr Ohl Ul B 130315-8 8/1640 4 13,8a 30 999
B 12: 11 3-2-1 Ohl Ul S 130327-3 4/2160 1 15,6 42
  13: 7 1-2-0 Ohl Ul S 130417-11 10/2140 6 14,5a 168
     
  7 SUGAR R.S. s 5 Åkerlund Kenth (Wal An) 2640:7
15,0M 391 800 kr And JH B 130302-9 7/2140 n 1 18,8 198 999
B 12: 18 1-3-2 Ohl Ul S 130313-7 8/2660 7 16,9 137
  13: 7 1-1-2 Åke Ke B 130405-5 3/2140 3 15,0 162
     
  8 JASMINE FRECIA s 5 Olsson Daniel (Str HR) 2640:8
14,7M 392 100 kr Str HR Ro 130331-4 5/2160 1 17,5 693 999
12: 26 2-3-2 Ols Da S 130410-7 7/2160 1 14,7 813
  13: 6 2-0-1 Sve Bi G 130416-5 5/2640 3 16,7 79
     
  9 STARO'S FORTUNE v 5 Takter Johnny (Buc Ma) 2640:9
16,2M 217 000 kr Lin Pe B 130320-2 5/2140 3 17,1 54 999
12: 11 4-1-2 Öst Jo U 130329-7 2/2160 1 16,2 78
  13: 7 1-1-2 Wal To Bo 130411-7 3/2140 2 16,4a 27
     
  10 ALOXE v 6 Johansson Jan-Olof (Sve PH)a 2640:10
16,8M 236 100 kr Sve Cl E 121119-2 5/2140 6 17,3a 82 999
Ös 12: 10 2-1-1 Kon Jo Mp 130217-9 1/2140 n 2 17,1 171
  13: 2 1-1-0 Joh JO Ös 130408-7 9/2140 1 16,8a 274
     
  11 POOBONG h 5 Kihlström Örjan (Hul St) 2640:11
15,9M 268 000 kr Kih Ör Å 130112-8 10/2140 d 10ag 39 999
S 12: 3 2-0-1 Kih Ör F 130329-8 5/3140 1 18,1 22
  13: 3 1-0-0 Kih Ör Mp 130406-6 12/2640 4 14,7a 29
     
  12 LYCKANS HANSOLARS h 4 Bergh Robert (Arv St) 2640:12
16,2M 300 500 kr Kih Ör S 121223-9 6/2140 6 16,4a 142 999
Bs 12: 18 3-2-2 Lin Pe B 130405-3 5/2140 0 18,6g 171
  13: 2 0-0-0 Lin Pe H 130414-11 14/2140 7 16,7a 127

 

  Turordning: 4-11-12-7-3-5-2-8-10-1-6-9  
 
  StartLista / Umeå lördag 27 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-3, Lopp 7
 
Guldbjörken - Gulddivisionen, försök 2
  1:A PRIS 150 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 21 apr, kl 21:06 V75: 0 kr, kl 21:06 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 RAKAS h 8 Lennartsson Per 2140:1
10,4aK 4 482 720 kr Len Pe Mp 121021-8 6/1640 3 12,2a 36 999
S 12: 9 0-4-3 Len Pe E 130329-9 9/2140 n 5 15,7a 95
  13: 2 0-0-0 Len Pe Mp 130406-7 7/2140 6 13,3a 480
     
  2 JASPER LANE* (DE) v 12 Tillman Jennifer (Hes La)a 2140:2
11,5aK 2 063 058 kr Eri Ma E 130329-9 2/2140 n 0 15,8a 154 999
S 12: 27 2-3-4 Eri Ul B 130405-7 10/2140 3 14,2a 127
  13: 9 2-2-1 Til Je Mp 130415-4 9/2160 1 14,9 41
     
  3 HARALDINHO v 6 Ohlsson Ulf (Lun Ca) 2140:3
11,6aK 2 226 000 kr Mel MM S 130317-9 1/3200 0 16,4 84 999
S 12: 16 3-3-4 Mel MM Ro 130331-7 5/2140 0 14,1a 341
  13: 3 0-0-1 Ohl Ul F 130413-7 1/2140 3 12,9a 364
     
  4 ONE TOO MANY h 6 Kihlström Örjan (Hul St) 2140:4
13,8aM 2 312 000 kr Kih Ör S 120118-9 5/2140 4 14,4a 56 999
S 12: 1 0-0-0 Kih Ör S 130327-14 6/2140 k 16,6 gdk
  13: 1 0-0-0 Kih Ör H 130414-8 10/2140 0 17,0ag 43
     
  5 UP DATE HOSS* (FI) h 7 Adielsson Erik (Joh SH) 2140:5
10,8aK 2 494 603 kr Adi Er B 120824-7 5/1640 2 11,5a 23 999
S 12: 11 5-2-1 Adi Er Ro 120921-8 6/1640 3 10,9a 72
  13: 1 1-0-0 Adi Er H 130414-8 9/2140 1 14,0a 29
     
  6 FRANCAIS DU GULL h 6 Lindegren Erik 2140:6
11,0aK 2 031 955 kr Lin Er G 130221-7 3/1640 1 12,9a 18 999
G 12: 14 2-5-3 Lin Er Mo 130316-10 0/1640 0 15,4ag 67
  13: 3 1-1-0 Adi Er Ro 130331-7 10/2140 2 13,5a 94
     
  7 VÄSTERBO WORLD v 10 Linderoth Per (Buc Ma) 2140:7
12,9aK 1 839 800 kr Lin Pe B 130315-3 7/2140 5 14,3a 229 999
12: 13 5-0-1 Öst Jo B 130405-7 7/2140 2 14,1a 392
  13: 8 3-1-0 Ohl Ul Bo 130411-3 11/2140 1 14,7a 36
     
  8 ORACLE h 7 Melander Stefan 2140:8
09,9aK 5 039 254 kr Len Pe S 121117-7 4/2140 0 12,1a 123 999
S 12: 24 3-1-6 Adi Er S 130320-10 2/1640 0 13,2a 45
  13: 2 1-0-0 Mel St Ax 130402-5 3/2140 1 14,0a 17
     
  9 REAL DE RABUT* (FR) v 8 Bergh Robert 2140:9
11,3aK 5 011 344 kr Ber Ro B 130405-7 5/2140 4 14,2a 48 999
B 12: 16 2-1-0 Ber Ro Ös 130408-8 1/2680 2 15,9 24
  13: 3 0-1-0 Lin OA H 130414-8 7/2140 4 14,5ag 44
     
  10 ICELAND h 9 Takter Johnny (Mel St) 2140:10
10,2aK 9 497 032 kr Mel St S 130309-11 3/2680 0 15,2 79 999
S 12: 13 2-1-0 Mel St S 130320-10 9/1640 0 13,1a 65
  13: 3 0-0-0 Goo Bj Mp 130406-7 9/2140 4 12,9a 138
     
  11 YOUPIE v 8 Östman John (Len Sö) 2140:11
11,2aK 2 232 000 kr Öst Jo B 121020-7 1/2140 3 12,6a 78 999
12: 15 4-1-2 Öst Jo U 121101-7 4/1640 n 0 13,9a 39
  13: 1 0-0-0 Dun Ro B 130405-7 6/2140 6 14,4a 83
     
  12 TRUSTWORTHY ÅS v 9 Svensson Henrik 2140:12
11,2aK 2 225 780 kr Sve He Bs 130304-5 5/1640 2 12,4a 42 999
B 12: 19 5-3-3 Sve He B 130315-3 11/2140 1 13,6a 24
  13: 7 1-2-1 Sve He H 130414-8 11/2140 2 14,1a 74

 

  Turordning: 6-11-5-10-3-1-8-2-12-7-9-4  
 
  StartLista / Umeå lördag 27 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-4, Lopp 8
       RESULTAT FINNS HÄR
Vårbjörken
  1:A PRIS 100 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 21 apr, kl 21:06 V75: 0 kr, kl 21:06 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 MARAT* (FI) h 10 Saarela Jarmo (Lii Ta)a 2140:1
22,1aK 710 990 kr Paa VE Rv 130303-10 0/2160 3 29,2 29 999
* 12: 20 7-1-3 Niv Mi Fi 130310-6 0/2060 2 31,1g -
  13: 5 1-1-1 Saa Ja To 130421-7 0/2160 1 28,2 21
     
  2 LOMAR h 12 Eriksson Ida a (Eri TH)a 2140:2
21,4aK 1 904 137 kr Eri Id B 120825-7 10/2140 0 24,3a 207 999
12: 12 1-0-2 Eri Id G 121115-3 1/2140 0 27,6a 286
  13: 1 0-0-1 Eri Id H 130414-4 2/2140 3 25,0a 356
     
  3 SLÅTT ELD (NO) h 11 Skoglund Robert (Per JO) 2140:3
21,4aK 2 293 870 kr Sko Ro B 121228-13 1/2160 k 31,8 gdk 999
H 12: 0 0-0-0 Sko Ro G 130330-4 2/2160 0 26,3 336
  13: 2 1-0-0 Sko Ro Ös 130420-5 1/2300 1 27,7 B-lp
     
  4 FAKSEN J:R h 11 Adielsson Erik (Per JO) 2140:4
20,4aK 3 672 725 kr Per JO B 130215-6 2/2180 2 26,2 17 999
H 12: 14 6-2-1 Ols JO Bj 130223-9 0/2140 1 25,0 57
  13: 3 1-2-0 Per JO Si 130413-9 0/2100 2 25,5a 29
     
  5 LÅHNE ELDEN (NO) v 13 Östman John (Moo Je)a 2140:5
24,1aK 950 454 kr Ost SH D 130330-4 4/2160 7 28,3 259 999
H 12: 14 1-0-1 Ost SH Ös 130408-6 2/2180 0 28,6g 1016
  13: 6 0-1-0 Kon Jo Å 130420-4 6/2180 0 26,1 1262
     
  6 STAMPING v 13 Kihlström Örjan (Lou He)a 2140:6
20,2aK 2 612 500 kr Sik Fr B 130215-6 3/2180 3 26,6 463 999
Bs 12: 11 0-0-4 Sik Fr G 130330-4 1/2160 1 24,5 88
  13: 4 1-0-1 Sik Fr H 130414-4 10/2140 4 25,2a 41
     
  7 HALLSTA LOTUS h 13 Ohlsson Ulf (Per JO) 2140:7
19,6aK 8 552 027 kr Ohl Ul Mo 130316-6 0/2160 4 25,7 65 999
H 12: 19 13-4-0 Goo Bj Kl 130330-5 0/2100 5 25,3a 49
  13: 4 1-0-0 Ohl Ul H 130414-4 4/2140 1 24,5a 16
     
  8 JÄRVSÖ RUNE h 7 Jansson Torbjörn (Per JO) 2140:8
23,5aK 1 493 244 kr Ohl Ul B 130302-8 6/1660 n 0 ug 33 999
H 12: 16 1-1-2 Kih Ör Mo 130316-6 0/2140 6 26,5 176
  13: 7 2-1-1 Ohl Ul B 130405-4 2/1660 2 24,0 56
     
  9 GULI JÄRVEN h 6 Persson Jan-Olov 2140:9
23,4aM 1 450 767 kr Per JO V 130221-7 0/2100 3 24,4a 37 999
H 12: 9 1-2-1 Per JO V 130224-7 0/2100 2 23,4a 26
  13: 6 1-2-2 Per JO Mo 130316-6 0/2140 0 distg 91

 

  Turordning: 4-9-2-7-8-6-1-3-5  
 
  StartLista / Umeå lördag 27 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-5, Lopp 9
 
Klass II, försök 4
  1:A PRIS 100 000 kr 1640 A
 
 
Omsättning söndag 21 apr, kl 21:06 V75: 0 kr, kl 21:06 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 DREAM SCANDI BOY v 8 Östman John (Reh Sö)a 1640:1
14,5aK 174 600 kr Söd Kr Sk 121030-1 3/2160 1 17,2 30 999
12: 10 3-2-1 Lin Pe U 121206-6 4/2140 1 16,4 146
  13: 1 0-0-0 Öst Jo B 130412-4 1/1640 6 14,8a 127
     
  2 MALLY JUBB v 4 Karlsson Jonas a 1640:2
20,1aM 52 300 kr Kar Jo U 130213-3 3/2160 v 6 19,3 65 999
12: 7 0-0-1 Kar Jo Sk 130221-3 5/2140 v 0 20,4 120
  13: 5 2-0-0 Kar Jo U 130329-4 7/1640 4 17,9 129
     
  3 MAGIC BROLINE s 4 Ohlsson Ulf (Buc Ma) 1640:3
14,4aK 200 000 kr Dun Ro U 130312-5 4/1640 v 0 20,1g 29 999
12: 4 2-1-0 Ohl Ul Bo 130326-5 3/2140 1 16,1a 22
  13: 6 4-0-0 Ohl Ul B 130412-4 3/1640 1 14,4a 21
     
  4 DREAM TROTTER h 4 Lennartsson Per 1640:4
13,2aK 182 000 kr Len Pe S 130313-8 5/1640 1 13,2a 45 999
S 12: 5 0-2-1 Len Pe Ro 130331-8 5/1640 3 14,5a 58
  13: 7 2-0-3 Len Pe Mp 130406-8 3/2140 3 15,1 139
     
  5 GLOBAL OFFICIAL v 4 Takter Johnny (Sal Pe) 1640:5
16,2aK 178 800 kr Lin Pe U 130222-6 1/2160 v 7 18,2 214 999
Bo 12: 12 1-0-2 Ohl Ul U 130312-8 7/1640 v 2 16,5a 50
  13: 6 2-2-0 Ohl Ul U 130329-7 3/2160 2 16,3 39
     
  6 PINK ELEPHANT h 5 Kihlström Örjan (Hul St) 1640:6
14,1aK 200 000 kr Kih Ör S 121205-6 4/1640 d 6ag 18 999
S 12: 7 2-2-0 Mag Em S 130401-3 12/2140 2 14,5a 43
  13: 2 1-1-0 Kih Ör H 130414-11 4/2140 1 15,6a 13
     
  7 TROTTNINGEN s 6 Osterling Susanne H (Reh Ul)a 1640:7
15,0aK 187 800 kr Lin OA B 121123-7 5/2160 8 17,4 53 999
12: 14 2-1-1 Ohl Ul B 121201-9 2/2140 v 4 16,8a 481
  13: 1 0-1-0 Ost SH B 130419-5 9/2140 2 16,5a 211
     
  8 CASH'EM h 5 Olofsson Hanna 1640:8
13,9aK 134 150 kr Olo Ha Sk 130303-2 8/2160 v 2 17,1 44 999
Bo 12: 12 2-2-0 Olo Ha Bo 130314-4 12/2160 v 3 17,5 29
  13: 6 1-1-2 Olo Ha U 130321-4 2/2660 3 18,7 37
     
  9 BIG BILL BAC h 4 Westholm Jörgen 1640:9
14,5aM 102 300 kr Wes Jö F 130202-12 8/1640 4 15,1a 43 999
Ro 12: 6 0-0-2 Wes Jö Ro 130211-6 3/2640 d 7g 18
  13: 4 2-0-0 Wes Jö S 130419-1 4/2140 1 14,5a 141
     
  10 VALNES BEA s 6 Olsson Daniel (Bjö Ra) 1640:10
14,3aK 104 997 kr Ols Da Ro 130322-5 9/2160 1 16,3 62 999
S 12: 14 3-2-2 Ols Da S 130401-8 7/1640 3 14,5a 111
  13: 8 3-0-1 Ols Da S 130412-9 4/1640 1 14,3a 22
     
  11 PEPPE LAVEC v 6 Nygren Patrik 1640:11
17,0aM 122 500 kr Nyg Pa U 121226-3 9/2140 v 3 18,5 19 999
12: 6 4-0-1 Nyg Pa U 130222-10 7/1640 v 1 17,3a 31
  13: 2 2-0-0 Nyg Pa U 130321-4 3/2660 1 18,5 29
     
  12 GIGANTIC RIVER v 5 Svensson Henrik 1640:12
17,0M 112 500 kr Sve He Bs 130313-4 2/2140 1 17,0 61 999
B 12: 5 0-1-0 Sve He B 130402-2 2/2140 1 17,1 16
  13: 6 4-0-1 Sve He H 130414-7 3/3180 3 19,3 28

 

  Turordning: 12-3-4-11-5-1-9-10-6-8-7-2  
 
  StartLista / Umeå lördag 27 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-6, Lopp 10
 
Bronsdivisionen, försök 2
  1:A PRIS 110 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 21 apr, kl 21:06 V75: 0 kr, kl 21:06 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 DEAD WOOD v 8 Söderholm Krister (Eng Ur)a 2140:1
12,9aK 546 525 kr Söd Kr U 121101-3 6/2140 n d m2ag 47 999
12: 13 5-0-0 Dun Ro B 130327-1 6/2140 5 15,7a 36
  13: 2 1-0-0 Wal To Bo 130411-8 2/2140 1 15,6a 14
     
  2 TAMBUR v 5 Adielsson Erik (Jon Th)a 2140:2
14,3aK 619 250 kr Öst Jo B 130315-7 10/2140 2 14,7a 44 999
12: 12 2-4-1 Öst Jo D 130330-2 1/2140 1 16,2 13
  13: 9 5-2-2 Öst Jo D 130421-4 10/1640 2 14,5 30
     
  3 KEEP WELL v 6 Kihlström Örjan (Joh SÅ)a 2140:3
14,2aM 509 200 kr Joh SÅ U 130213-4 15/2140 v 6 17,7a 62 999
12: 18 6-1-2 Lin Pe B 130405-8 1/2140 2 16,5a 79
  13: 4 1-2-0 Söd Kr U 130415-7 7/1640 1 15,2 34
     
  4 ENERGY SIGN s 7 Ohlsson Ulf (Fri Le)a 2140:4
13,5aK 663 600 kr Ber Ha S 130313-4 3/1640 2 13,5a 592 999
B 12: 13 1-2-3 Ber Ha D 130330-2 3/2140 2 16,3 86
  13: 8 0-3-0 Ber Ha B 130419-7 12/2140 2 15,3a 497
     
  5 STEIN DAYLIGHT h 5 Witasp Leif 2140:5
12,7aM 604 000 kr Wit Le G 130319-3 10/2140 2 14,9a 22 999
12: 14 5-2-2 Wit Le Ro 130331-11 12/2140 0 17,0a 100
  13: 5 1-2-1 Wit Le S 130417-4 6/2140 2 14,2a 144
     
  6 LEXINGTON ÅS v 7 Eriksson Sandra (Han Pe)a 2140:6
12,8aK 468 000 kr Eri Sa U 130129-4 7/2140 v 1 17,0 24 999
12: 3 1-0-0 Eri Sa Bo 130307-8 4/1640 v 1 15,0a 24
  13: 4 2-1-0 Eri Sa U 130415-7 4/1640 2 15,4 88
     
  7 MIAMARIE ENNOBLE s 6 Svensson Henrik (Söd In) 2140:7
12,9aK 641 400 kr Hol An U 130312-5 7/1660 v 1 18,3 35 999
B 12: 18 2-2-2 Sve He D 130330-2 11/2140 0 ug 238
  13: 8 1-2-0 Ohl Ul S 130410-5 4/1640 4 13,8a 96
     
  8 ARMANI TROT v 6 Olsson Daniel (Wes Jö) 2140:8
13,8aK 584 204 kr Wes Jö G 130319-3 2/2140 d 11ag 40 999
Ro 12: 13 3-0-1 Ols Da Ro 130331-11 3/2140 4 14,3a 402
  13: 7 1-1-2 Hau Ke S 130417-4 3/2140 3 14,2a 294
     
  9 DELLVANN v 6 Westholm Jörgen 2140:9
12,0aK 528 200 kr Wes Jö S 130123-10 3/2140 0 15,6a 433 999
Ro 12: 11 0-1-3 Wes Jö Ro 130322-8 8/1660 1 14,5 111
  13: 5 2-0-0 Wes Jö E 130409-8 7/2140 1 15,0 64
     
  10 VALNES ALI v 7 Åberg Jan-Olov 2140:10
14,1aK 435 550 kr Åbe JO 130326-1 8/2140 1 15,9a 40 999
Bs 12: 21 6-3-3 Åbe JO Bs 130407-8 3/2180 0 distg 28
  13: 8 3-1-1 Åbe JO Ro 130419-4 10/2140 3 16,1a 26
     
  11 FACE FACTS v 7 Lennartsson Per (Elf Jo) 2140:11
15,5aM 583 700 kr Goo Bj S 130309-11 1/2640 1 15,8 256 999
Ro 12: 10 1-1-0 Len Pe S 130327-10 4/2640 6 15,6a 85
  13: 7 2-1-0 Bjö MH S 130417-7 3/2160 6 14,5 247
     
  12 NORTHERN SPY v 6 Linderoth Per (Buc Ma) 2140:12
12,9aK 589 400 kr Mel Mi U 130312-4 1/2160 v 1 17,9 16 999
12: 16 2-2-2 Öst Jo U 130329-8 4/3160 2 16,3 26
  13: 8 5-2-1 Lin Pe B 130419-7 11/2140 1 15,0a 89

 

  Turordning: 2-12-11-10-3-5-6-7-9-8-4-1  
 
  StartLista / Umeå lördag 27 april (Sorterad efter startnummer)
  Banförhållande: Banförhållanden/
  V75-7, Lopp 11
 
Silverdivisionen, försök 2
  1:A PRIS 125 000 kr 1640 A
 
 
Omsättning söndag 21 apr, kl 21:06 V75: 0 kr, kl 21:06 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 OOLONG h 6 Kihlström Örjan (Hul St) 1640:1
13,4aM 878 000 kr Kih Ör S 130309-7 10/2140 3 13,4a 42 999
S 12: 7 3-1-0 Kih Ör S 130320-11 11/2140 1 14,0a 30
  13: 6 3-0-2 Kih Ör S 130410-10 7/2140 0 14,3a 27
     
  2 O.U.GLIDE (US) s 7 Melander Stefan 1640:2
12,0aK 1 112 684 kr Len Pe S 130313-11 6/2140 0 15,0a 110 999
S 12: 18 2-1-3 Mel St S 130327-4 7/1640 2 12,3a 152
  13: 9 0-4-1 Kih Ör F 130413-10 12/1640 2 12,8a 144
     
  3 LIVI DESTINY v 8 Adielsson Erik (Buc Ma) 1640:3
13,4aK 1 023 300 kr Öst Jo G 130224-8 3/2140 n 1 16,5a 21 999
12: 16 6-1-3 Öst Jo U 130312-7 2/1640 v 1 15,7a 14
  13: 4 2-0-0 Adi Er S 130410-10 4/2140 0 14,5a 159
     
  4 SO HERE I AM s 6 Melander Marcus M (Mel St) 1640:4
11,7aK 1 482 000 kr Mel MM S 130309-10 11/1640 0 13,4a 422 999
S 12: 20 1-3-2 Mel MM Mo 130316-11 0/2140 0 15,9ag 71
  13: 7 1-0-0 Mel MM F 130413-10 10/1640 6 13,3a 498
     
  5 B.W.L.CHAMPION v 8 Takter Johnny (Sal Pe) 1640:5
12,2aK 1 110 700 kr Kar Vi S 130309-10 2/1640 0 13,4a 723 999
Bo 12: 18 4-3-2 Goo Bj Ro 130322-7 8/1640 1 13,4a 93
  13: 7 2-0-1 Goo Bj Ro 130331-10 5/2640 5 16,4g 65
     
  6 SANDRNGHAM HANOVER (US) v 6 Witasp Leif 1640:6
11,0aK 1 078 200 kr Wit Le S 130216-5 1/2140 3 14,7a 177 999
12: 20 7-2-0 Fri Ka B 130302-11 2/2140 n 6 17,6a 57
  13: 6 1-2-2 Wit Le Bs 130325-3 3/1640 2 12,1a 16
     
  7 LEO ON LINE v 8 Eriksson Ulf (Wik Da) 1640:7
12,4aK 979 381 kr Eri Ul Bs 130304-5 8/1640 3 13,0a 515 999
Ös 12: 17 0-3-2 Öst Jo B 130322-8 9/1640 1 13,8a 78
  13: 6 1-2-1 Eri Ul G 130416-8 10/1640 2 12,6a 80
     
  8 TED BLÅGUL v 7 Bergh Robert 1640:8
12,9aK 1 199 893 kr Ber Ro Ro 130331-10 11/2640 0 17,0g 62 999
B 12: 16 0-0-0 Ohl Ul Bs 130407-7 11/2140 1 14,9a 51
  13: 8 2-3-0 Ohl Ul Å 130420-11 8/2140 d uag 476
     
  9 ED YOU v 6 Eklöf Bo (Car Ol) 1640:9
11,7aK 1 099 000 kr Car Ol E 121103-11 9/1640 3 11,7a 43 999
Ös 12: 12 4-2-2 Car Ol S 121117-5 7/2140 0 15,4a 82
  13: 1 0-0-1 Car Ol Bs 130407-7 6/2140 3 15,1a 29
     
  10 MUSKELMANN G.T.* (NO) v 8 Östman John (Han Tr)a 1640:10
13,2aK 1 031 327 kr Hol HC Ha 130217-5 0/2100 v 1 17,1 20 999
12: 9 3-2-0 Hol HC Ha 130316-8 0/2040 v 0 18,8a 18
  13: 3 1-0-1 Joh Ka Le 130406-6 0/1640 n 3 15,0a 155
     
  11 JOKER STURSK v 6 Jansson Torbjörn 1640:11
12,1aK 907 300 kr Jan To S 121031-11 5/2140 5 15,2g 123 999
S 12: 12 2-1-0 Jan To Mp 130406-11 7/2140 6 14,0a 187
  13: 2 0-0-0 Jan To Ö 130418-3 4/1609 4 12,7a 22
     
  12 ORDER BY KOFFE v 7 Ohlsson Ulf (Evi La)a 1640:12
12,0aK 1 308 745 kr Hol Es Rv 130317-6 0/2100 1 17,5a 19 999
* 12: 22 11-5-1 Ala Ka Rv 130331-8 0/2600 v 1 17,7a 17
  13: 5 2-3-0 Jan To Bo 130411-3 8/2140 2 14,8a 28