Tillbaka

RESULTATER FINNS HÄR

  StartLista / Färjestad lördag 30 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-1, Lopp 5
 
ZamPart AB - Bronsdivisionen, Final.
  1:A PRIS 220 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 24 jun, kl 22:22 V75: 0 kr, kl 22:22 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 QUALITY CONTROL h 8 Svanstedt Åke 2140:1
11,0aK 917 750 kr Sva Åk S 120502-4 5/1640 1 11,3a 23 999
Ax 11: 2 2-0-0 Sva Åk Å 120530-11 4/2140 1 14,4a 20
  12: 6 3-0-1 Sva Åk Ti 120613-7 8/1609 3 11,0a 16
     
  2 MONTGOMERY GEL v 6 Kontio Jorma (Nur Ti) 2140:2
14,0aK 546 000 kr Kon Jo S 120418-10 3/2640 2 16,4 371 999
S 11: 14 1-3-3 Ohl Ul Mp 120602-10 9/2640 1 15,5a 350
  12: 9 2-3-0 Ohl Ul Bo 120616-14 4/2640 5 15,8a 32
     
  3 INHIBITED h 5 Kihlström Örjan (Mel St) 2140:3
12,8aK 724 800 kr Kih Ör G 120519-10 2/2140 1 13,5a 28 999
S 11: 19 3-2-4 Kih Ör S 120526-6 4/2140 6 12,9a 33
  12: 8 1-1-1 Len Pe Ös 120609-10 5/1640 0 12,8a 85
     
  4 LILLJEPPE v 6 Norman Peter G (Nor Gl) 2140:4
13,4aK 778 258 kr Nor PG G 120503-8 11/2140 3 15,0a 196 999
S 11: 17 5-1-2 Goo Bj G 120519-10 9/2140 2 13,7a 54
  12: 11 1-2-3 Nor PG S 120527-14 5/1609 d 11ag 79
     
  5 YOUR LOVE LOIS* (NL) v 7 Bakker Andre (Eng JW) 2140:5
11,0aK 582 128 kr Bak An Hb 120517-4 0/2200 1 15,2 16 999
* 11: 16 8-3-2 Bak An S 120527-2 2/1609 1 11,0a 29
  12: 6 4-1-0 Bak Ro Ch 120610-11 0/2000 2 13,7a 26
     
  6 NOTRE CROWN v 7 Adielsson Erik (Båt Sv) 2140:6
13,0aK 582 400 kr Ohl Ul B 120511-8 3/2140 2 16,2a 33 999
B 11: 19 4-0-1 Lah Ak Sk 120525-8 11/1640 1 13,0a 40
  12: 11 1-2-1 Adi Er Bo 120616-14 7/2640 4 15,8a 251
     
  7 B.W.L.CHAMPION v 7 Karhulahti Ville (Sal Pe) 2140:7
12,2aK 895 150 kr Kar Vi Ö 120517-7 10/2100 2 15,0a 40 999
Bo 11: 0 0-0-0 Kar Vi S 120527-14 7/1609 3 12,2a 226
  12: 11 3-2-2 Kar Vi Bo 120616-14 5/2640 1 15,7a 104
     
  8 M.T.BIG BUSINESS* v 9 Takter Johnny (Juu Mo) 2140:8
13,0aM 843 136 kr Tak Jo J 120417-6 7/2140 1 14,7a 28 999
* 11: 12 3-2-1 Höi Ei Bt 120505-10 0/2100 2 14,8a 35
  12: 6 1-2-0 Söd St Å 120530-11 5/2140 2 14,5a 81
     
  9 LONG NIGHT h 4 Ohlsson Ulf (Mel St) 2140:9
11,6aK 631 000 kr Ohl Ul S 120526-7 9/2140 3 13,3a 60 999
S 11: 13 3-2-0 Ohl Ul Ös 120609-10 6/1640 1 11,6a 263
  12: 9 2-2-3 Ohl Ul 120623-9 11/2140 2 12,8a 164
     
  10 FIRST LANE h 5 Jansson Torbjörn (Jan Ca) 2140:10
13,4aK 467 500 kr Jan To S 120509-11 5/2640 0 ug 71 999
S 11: 6 1-0-1 Jan To Ö 120517-4 5/1609 1 14,5a 18
  12: 9 2-2-2 Jan To Mp 120602-10 3/2640 2 15,5a 427
     
  11 FLIP A COIN v 6 Nygren Patrik (Buc Ma) 2140:11
13,9aM 673 100 kr Kih Ör S 120418-3 6/2640 0 16,6a 103 999
U 11: 9 2-1-0 Kih Ör U 120428-4 3/3140 1 16,2 57
  12: 7 1-2-1 Nyg Pa Bo 120616-14 3/2640 2 15,7a 274
     
  12 ED YOU v 5 Carlsson Olle 2140:12
11,9aK 701 000 kr Car Ol Ös 120422-8 6/2640 d 13g 28 999
Ös 11: 13 7-0-1 Car Ol Ös 120518-8 12/1640 1 13,0a 23
  12: 3 1-1-0 Car Ol Ös 120609-10 3/1640 2 11,9a 61

 

  Turordning: 9-1-12-5-7-3-2-10-8-11-6-4  
 
  StartLista / Färjestad lördag 30 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-2, Lopp 6
 
Corvara Industri- & Skadeservice - Klass I, Final.
  1:A PRIS 200 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 24 jun, kl 22:22 V75: 0 kr, kl 22:22 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 TRUCULENT (US) h 5 Takter Johnny (Nil LI) 2140:1
12,1aK 442 594 kr Tak Jo J 120501-4 2/2140 1 14,7 14 999
J 11: 15 8-2-4 Tak Jo Hd 120522-3 5/2140 1 14,0a 14
  12: 4 2-1-0 Tak Jo Ch 120610-9 0/2000 2 13,4a 40
     
  2 TYKO MARJE h 4 Jakobsson Magnus 2140:2
12,9aK 302 500 kr Jak Ma Ö 120505-9 3/2140 2 16,3 98 999
11: 10 2-1-2 Jak Ma S 120526-10 11/2140 6 14,5a 255
  12: 5 2-2-0 Jak Ma Ös 120609-11 10/1640 1 12,9a 84
     
  3 ORIONE SPIN (IT) h 4 Kolgjini Lutfi 2140:3
13,2aK 444 716 kr Kol Lu Ö 120412-8 4/2100 d 4ag 26 999
J 11: 11 5-0-1 Kol Lu Å 120429-4 9/2140 4 14,1a 224
  12: 7 3-2-0 Kol Ad Ch 120610-9 0/2000 1 13,3a 50
     
  4 YOU TWO v 4 Kihlström Örjan (Hul St) 2140:4
12,8aK 329 000 kr Kih Ör S 120527-1 12/1609 5 12,8a 131 999
S 11: 10 1-3-0 Kih Ör Mp 120602-6 6/2140 3 14,9 19
  12: 8 2-1-1 Kih Ör Bo 120616-13 9/2140 2 14,8a 45
     
  5 OOZING h 5 Goop Björn (Gus Be)a 2140:5
15,0aM 367 950 kr Jak Ma F 120422-4 6/2640 1 15,6a 30 999
11: 8 1-1-3 Jak Ma S 120525-3 1/3160 2 15,2 112
  12: 9 2-2-1 Jak Ma Bs 120606-10 1/2640 1 15,1 49
     
  6 RENATE BOWL s 7 Eriksson Hans G 2140:6
13,0aK 430 800 kr Eri HG Å 120510-6 1/2140 d 11ag 69 999
Å 11: 21 0-3-3 Kih Ör G 120519-5 5/1609 2 13,2a 30
  12: 11 3-3-0 Eri HG Å 120614-8 3/1640 0 13,0a 57
     
  7 JANTHOM KÅPE v 5 Svanstedt Åke 2140:7
11,7aK 399 800 kr Flo Os S 120502-8 4/1640 1 13,3a 17 999
Ax 11: 16 1-3-1 Kon Jo G 120519-5 1/1609 1 13,0a 24
  12: 7 3-2-0 Sva Åk Ös 120609-11 11/1640 5 13,4a 30
     
  8 GLENN PALEMA v 5 Kontio Jorma (Sva Åk) 2140:8
13,0aK 413 000 kr Sva Åk S 120414-6 11/2140 n 1 15,6a 57 999
Ax 11: 11 3-2-2 Len Pe S 120526-7 6/2140 0 14,0a 148
  12: 5 1-2-0 Sva An Ös 120609-11 2/1640 2 13,0a 122
     
  9 FAYENCE v 5 Adielsson Erik (Han Ca)a 2140:9
12,0aK 519 500 kr Nym Ti Å 120510-6 5/2140 2 14,9a 61 999
J 11: 7 1-2-2 Tak Jo Mp 120602-6 11/2140 1 14,7 87
  12: 11 6-3-0 Tak Jo Kr 120614-3 10/1640 1 12,0a 20
     
  10 STORM FOREVER v 5 Untersteiner Peter 2140:10
13,3aK 443 800 kr Unt Pe Hd 120522-3 7/2140 2 14,5a 87 999
Hd 11: 18 2-4-2 Unt Pe Mp 120602-6 4/2140 2 14,8 165
  12: 8 1-4-0 Unt Pe Vg 120620-10 11/2640 2 16,1g 84
     
  11 RITE KEY v 5 Jansson Torbjörn (Ber Ro) 2140:11
14,4aK 353 000 kr Ber Ro S 120523-11 5/2140 5 15,0a 109 999
B 11: 6 2-0-1 Ber Ro Bs 120606-10 8/2640 2 15,2g 189
  12: 8 2-2-1 Ber Ro Bo 120616-13 2/2140 1 14,8a 28
     
  12 MAKES PEOPLE TALK v 7 Lennartsson Per (Arv St) 2140:12
14,3aK 351 100 kr Fri Ka Bs 120507-6 5/2140 1 15,2a 18 999
Bs 11: 3 0-1-0 Fri Ka 120518-6 3/2160 3 16,8 35
  12: 5 2-0-3 Adi Er Bo 120616-13 6/2140 3 14,9a 234

 

  Turordning: 7-9-2-3-5-11-4-8-10-1-12-6  
 
  StartLista / Färjestad lördag 30 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-3, Lopp 7
 
Telia - Färjestads Jubileumslopp - Gulddivisionen, Final (Gr II - UET Masters Series)
  1:A PRIS 500 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 24 jun, kl 22:22 V75: 0 kr, kl 22:22 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 HIGHLIGHT BRIZARD h 7 Lennartsson Per 2140:1
12,6aM 2 010 125 kr Jan To Bs 120514-3 2/2140 2 13,9a 72 999
S 11: 15 2-3-3 Len Pe Mp 120602-7 1/2640 3 14,3a 715
  12: 10 1-3-1 Len Pe Ös 120608-8 6/3180 1 14,7 108
     
  2 ICELAND h 8 Melander Stefan 2140:2
10,2aK 9 478 032 kr Mel St S 120509-4 2/1640 1 11,8a 27 999
S 11: 21 4-3-3 Mel St S 120527-8 6/1609 d 8ag 46
  12: 12 2-1-0 Mel St Ös 120609-7 4/2140 2 12,0a 23
     
  3 LIVI BARCELONA v 9 Kihlström Örjan (Joh To) 2140:3
10,9aK 3 729 778 kr Joh To Ro 120407-7 6/2140 3 13,6a 179 999
Mp 11: 16 1-0-1 Joh To U 120428-7 2/2140 4 13,2a 226
  12: 8 0-2-3 Joh To Mp 120602-7 11/2640 0 15,4a 319
     
  4 ELIOTT HALL v 7 Kolgjini Lutfi 2140:4
13,4aL 2 129 352 kr Adi Er Å 120421-7 5/2140 d 9ag 354 999
J 11: 18 5-2-2 Kol Lu Ö 120505-11 2/3180 d 10g 74
  12: 6 2-1-0 Kol Lu Mp 120602-7 6/2640 1 14,2a 65
     
  5 DILEVA KÄLL s 6 Norman Peter G (Nor Gl) 2140:5
09,9aK 3 750 880 kr Ohl Ul G 120519-7 6/1609 2 10,0a 212 999
S 11: 13 2-3-3 Nor PG S 120527-8 8/1609 0 09,9a 311
  12: 4 1-1-1 Nor PG 120623-8 7/2140 3 13,5a 38
     
  6 NAHAR v 7 Svanstedt Åke (Ber Ro) 2140:6
11,6aM 2 445 970 kr Len Pe S 120225-7 9/2140 4 13,8a 70 999
B 11: 10 4-1-0 Ber Ro Ös 120608-8 4/3180 0 15,3 46
  12: 5 0-3-0 Ber Ro Bo 120616-10 7/2140 2 11,6a 386
     
  7 ORACLE h 6 Adielsson Erik (Mel St) 2140:7
10,2aK 4 271 754 kr Adi Er S 120527-7 2/1609 0 10,2a 329 999
S 11: 18 4-1-1 Kih Ör Ös 120609-7 9/2140 4 12,3a 110
  12: 13 2-1-3 Mel St Kr 120624-7 4/1640 1 10,6a 34
     
  8 TIMETOSAYGOODBYE h 9 Jansson Torbjörn (Lun Ca) 2140:8
10,2aK 4 166 840 kr Jan To D 120512-7 1/2140 3 13,7a 123 999
S 11: 17 3-5-3 Goo Bj G 120519-7 1/1609 5 10,2a 167
  12: 11 1-2-2 Jan To Bo 120616-10 1/2140 0 12,1a 375
     
  9 GLOBAL INVESTMENT v 9 Goop Björn 2140:9
10,7aK 6 501 363 kr Goo Bj Ax 120508-3 9/2140 1 13,7a 27 999
11: 18 4-4-2 Goo Bj Å 120530-10 5/1640 1 12,1a 14
  12: 3 2-0-0 Goo Bj Ös 120609-7 2/2140 5 12,3a 121
     
  10 SANITY v 6 Takter Johnny (Löf Ma) 2140:10
10,4aK 4 569 180 kr Tak Jo U 120428-7 6/2140 1 11,9a 15 999
S 11: 14 9-4-0 Tak Jo S 120527-7 4/1609 0 10,4a 37
  12: 4 3-0-0 Tak Jo Bo 120616-10 3/2140 1 11,6a 28

 

  Turordning: 10-6-7-2-5-4-9-1-8-3  
 
  StartLista / Färjestad lördag 30 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-4, Lopp 8
 
Kommunal Västra Svealand - Klass II, Final.
  1:A PRIS 200 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 24 jun, kl 22:22 V75: 0 kr, kl 22:22 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 SPINNAKER v 10 Kontio Jorma (Kar GS)a 2140:1
12,2aK 232 500 kr Kar GS År 120415-13 3/2140 k 17,1 gdk 999
Åm 11: 0 0-0-0 Kar GS F 120515-1 6/2640 3 16,9a 18
  12: 2 0-1-1 Kon Jo Ti 120613-4 2/1609 2 12,2a 62
     
  2 ON HOLD v 5 Jakobsson Magnus (Gus Be)a 2140:2
14,5aM 285 300 kr Jak Ma S 120523-11 6/2140 3 14,8a 36 999
11: 4 2-1-0 Jak Ma Mp 120602-8 3/2140 d 2g 20
  12: 6 4-0-1 Jak Ma Ös 120609-6 5/2140 1 14,5ag 19
     
  3 BANKER'S OFFICE h 4 Lahtinen Akseli (Lin An) 2140:3
14,6aM 243 000 kr Ohl Ul Bo 120518-7 7/2640 3 16,9 31 999
U 11: 10 3-2-0 Mel Mi 120531-7 8/2148 3 14,6a 434
  12: 3 0-1-2 Ohl Ul Bo 120616-11 6/2140 2 14,8 24
     
  4 ADDED POWER h 5 Svanstedt Åke 2140:4
11,8aK 243 000 kr Der Ee Ax 120410-8 11/1640 3 15,2a 86 999
Ax 11: 2 1-1-0 Sva Åk Hd 120604-7 6/2140 1 14,9 17
  12: 3 2-0-1 Sva Åk Ti 120613-4 4/1609 1 11,8a 16
     
  5 SIGURD SPEED v 5 Takter Johnny (Mal To) 2140:5
14,6aM 244 555 kr And KK S 120523-11 11/2140 4 14,8a 551 999
J 11: 5 3-0-0 And KK Ch 120610-7 0/2000 1 14,6a 108
  12: 9 3-1-1 And KK Hd 120618-8 2/2160 0 ug 57
     
  6 LISTAS RAFIKI v 4 Lennartsson Per (Sva Åk) 2140:6
14,3aM 304 000 kr Sva Åk Vg 120506-5 9/1640 3 14,9a 28 999
Ax 11: 6 3-0-2 Sva Åk S 120523-11 3/2140 1 14,6a 18
  12: 3 2-0-1 Sva Åk Ti 120613-6 14/2413 1 15,2a 18
     
  7 ARAZI BOKO v 5 Kihlström Örjan (Söd Pa) 2140:7
15,6aM 290 700 kr Per HK S 120225-8 6/2140 0 15,6a 170 999
Hd 11: 8 4-0-2 Per HK Vg 120506-9 4/3140 4 17,4 129
  12: 4 1-0-0 Kih Ör Mp 120602-8 6/2140 1 15,6 45
     
  8 TJURKHULTS GIDDE v 5 Untersteiner Peter 2140:8
15,2aM 231 000 kr Unt Pe S 120523-11 7/2140 0 15,2a 430 999
Hd 11: 8 0-3-2 Unt Pe Mp 120602-8 1/2140 2 15,8 153
  12: 6 2-1-1 Unt Pe J 120612-8 12/2640 6 16,8a 57
     
  9 DIVINE RAZZ s 4 Widell Kaj (Gus Ro)a 2140:9
15,2aM 259 000 kr Gus Ro S 120509-2 11/2140 2 15,7ag 31 999
S 11: 7 2-1-1 Wid Ka G 120519-6 9/2640 1 16,2 40
  12: 6 2-2-0 Gus Ro S 120617-11 3/2160 d 12g 20
     
  10 COOL DREAM h 4 Sundberg Hans-Owe 2140:10
13,9aM 228 200 kr Sun HO Mp 120507-4 12/2140 4 16,1 56 999
S 11: 12 1-4-0 Sun HO G 120519-6 12/2640 2 16,2 128
  12: 5 2-1-0 Tak Jo S 120608-5 8/2140 1 13,9a 34
     
  11 VALNES ALI v 6 Åberg Jan-Olov 2140:11
14,1aK 239 050 kr Åbe JO Bs 120507-4 10/2140 1 15,1a 17 999
Bs 11: 10 2-1-0 Åbe JO G 120519-6 7/2640 0 18,8g 46
  12: 12 5-2-1 Åbe JO Ös 120609-6 12/2140 2 14,8a 121
     
  12 PIKE RIVER* (FI) v 5 Ingves Peter (Pur Pe) 2140:12
14,7aM 229 906 kr Lub Gi J 120501-7 10/2140 2 15,6a 51 999
Hd 11: 9 2-1-1 Ing Pe J 120529-7 3/2140 1 15,0 17
  12: 5 1-3-0 Ing Pe Ch 120610-7 0/2000 2 14,7a 70

 

  Turordning: 6-2-4-7-9-3-11-1-10-5-12-8  
 
  StartLista / Färjestad lördag 30 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-5, Lopp 9
 
Th Engnells Memorial - Dubbelcupen, Final
  1:A PRIS 200 000 kr 2140 V
 
 
Omsättning söndag 24 jun, kl 22:22 V75: 0 kr, kl 22:22 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 PÄRLSPÅNT s 9 Åberg Jan-Olov (Lin An)a 2140:1
25,7M 331 000 kr Åbe JO Bs 120528-5 1/2160 3 27,2 22 999
Ro 11: 16 5-3-1 Åbe JO Bs 120606-6 5/2140 6 25,7 271
  12: 9 2-1-1 Åbe JO 120616-6 6/2160 n 0 ug 16
     
  2 RINDE TURBO* (NO) v 10 Midtfjeld Per Oleg (Lin Jo)a 2140:2
27,8M 309 105 kr Mik Ol Op 120428-13 0/2120 k 30,2 gdk 999
* 11: 2 0-0-0 Mid PO År 120521-5 2/2140 1 27,9a 231
  12: 2 2-0-0 Bor Th Ar 120615-9 4/2120 1 27,8 40
 
   
     
  3 KRUSEN h 6 von Krusenst. Michael a 2160:1
24,4M 604 273 kr Kru Mi Bs 120522-2 12/1640 1 24,3a 24 999
Ös 11: 7 1-0-0 Ohl Ul Bs 120606-6 5/2160 3 24,4 24
  12: 12 5-1-1 Kru Mi B 120614-7 5/2660 n d ug 24
     
  4 FETTER'N T.G.* (NO) h 6 Gundersen Geir Vegard 2160:2
24,1M 897 127 kr Gun GV Bj 120512-9 0/3160 0 26,2 147 999
* 11: 10 4-2-2 Gun GV Bs 120606-6 9/2160 1 24,1 52
  12: 4 2-0-0 Gun GV Bj 120613-7 0/2100 1 25,0a 26
     
  5 RAGGMUNKEN h 8 Gustafsson Conny a (Gus To)a 2160:3
23,3K 662 150 kr Gus Co Å 120421-3 5/2140 3 26,0g 149 999
Å 11: 18 4-2-1 Gus Co L 120520-7 2/1660 1 23,3 51
  12: 8 3-1-2 Gus Co Mo 120605-8 0/1640 2 23,7a 26
     
  6 RIGEL ODIN (NO) v 7 Kontio Jorma (Nord J)a 2160:4
24,2K 796 298 kr Lin OA D 120512-1 10/2140 1 25,7ag 35 999
H 11: 18 6-3-2 Lin OA 120531-6 9/1646 1 24,3 71
  12: 6 4-0-1 Lin OA Bo 120616-12 6/2140 1 25,3 28
     
  7 B.W.GULLIVER h 6 Persson Jan-Olov 2160:5
24,9M 853 576 kr Per JO 120504-4 6/2180 n 1 26,3 19 999
H 11: 17 5-1-2 Per JO Bj 120512-9 0/3160 6 25,9 55
  12: 9 2-1-0 Per JO B 120614-7 2/2660 n 4 27,7 50
     
  8 JERKEFAKS v 12 Berglöf Erik (Bjö St)a 2160:6
25,4M 593 400 kr Eri Sö 120518-3 1/2180 1 27,1 88 999
11: 12 1-1-1 Eri Sö Bs 120606-6 3/2160 0 25,4 890
  12: 14 2-0-1 Ber Er Ar 120615-9 1/2140 d 2g 56
     
  9 KREMELINA BEST s 7 Svanstedt Åke (Wik Kr)a 2160:7
24,0K 599 800 kr Pet To B 120524-8 3/1660 1 24,0 345 999
B 11: 21 2-2-3 Pet To 120531-6 4/1646 0 28,2 178
  12: 12 1-1-2 Sva Åk B 120614-7 1/2640 n 7 28,6 91
     
  10 BJÖRLIFAKS* (NO) h 7 Ohlsson Ulf (Per JO) 2160:8
24,4M 814 357 kr Joh Ka Bj 120512-9 0/3160 d 0g 444 999
H 11: 10 0-0-0 Kon Jo Bs 120606-6 2/2160 2 24,4 174
  12: 8 2-2-0 Lin OA B 120614-7 7/2660 n 1 27,5g 77
     
  11 GREI SOL h 6 Sandström Carl-Erik a 2160:9
24,7K 622 900 kr San CE Bs 120522-2 10/1640 2 24,5a 50 999
Bs 11: 20 0-4-5 San CE Bs 120606-6 10/2160 0 25,5g 336
  12: 7 1-2-0 San CE B 120614-7 4/2660 n 5 27,7 345
     
  12 TORD VIKING* (NO) h 8 Johansen Kai (Hel Kj) 2160:10
24,5M 715 880 kr Joh Ka Å 120421-3 3/2140 1 25,6 35 999
* 11: 16 8-4-1 Joh Ka 120520-8 0/2140 1 24,5a 12
  12: 7 5-0-0 Joh Ka Bs 120606-6 8/2160 4 24,5 38
     
  13 TYRI SVARTEN (NO) v 11 Lahtinen Akseli (Paa Ka)a 2160:11
25,6M 820 810 kr Lah Ak Sk 120508-3 3/2180 7 26,7 84 999
Sk 11: 17 1-3-0 Lah Ak Bo 120518-4 7/2160 2 26,7 32
  12: 10 0-3-3 Lah Ak B 120614-7 8/2660 n 2 27,6 243
 
   
     
  14 LIX MOLLYN h 8 Aarum Dagfinn (Lin Åk)a 2180:1
23,9K 1 289 421 kr Jan To H 120501-8 4/2140 1 24,0a 82 999
11: 15 2-4-1 Jan To D 120512-9 1/2240 5 25,5 41
  12: 6 2-0-0 Aar Da L 120520-7 3/1680 5 23,9g 59
     
  15 RAMSTAD ELD* (NO) h 10 Gaustad Jan Rune 2180:2
23,1K 1 470 584 kr Gau JR Bj 120530-2 0/2140 0 24,8 239 999
* 11: 17 2-3-2 Gau JR Ös 120609-8 8/2140 3 24,2ag 840
  12: 10 0-1-2 Gau JR Dr 120623-4 0/2940 5 27,4 304

 

  Turordning: 6-12-4-1-14-10-3-2-5-7-15-9-13-11-8  
 
  StartLista / Färjestad lördag 30 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-6, Lopp 10
 
E3 - Final - Öppen klass (Gr. I Int.).
  1:A PRIS 800 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 24 jun, kl 22:22 V75: 0 kr, kl 22:22 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 ROMEO AMOK h 3 Andersson Peter M (Jan SO) 2140:1
14,3aM 518 000 kr Tak Jo Kr 120511-7 4/2140 1 16,5a 37 999
Vi 11: 6 1-2-1 Lin CE S 120523-7 10/2140 2 15,6a 52
  12: 5 3-1-0 And PM E 120619-4 4/2140 1 14,3a 74
     
  2 QUID PRO QUO h 3 Ohlsson Ulf (Båt Sv) 2140:2
14,2aM 630 000 kr Ohl Ul S 120509-8 10/2140 2 15,0a 61 999
B 11: 5 3-0-2 Ohl Ul Ös 120608-4 4/2140 1 14,6a 12
  12: 4 3-1-0 Ohl Ul E 120619-11 11/2140 1 14,2a 23
     
  3 NOSTROMO* (FI) h 3 Korvenoja Tuomas 2140:3
13,6aM 481 259 kr Kor Tu Ve 120428-4 0/2100 2 14,7a 19 999
* 11: 6 5-0-0 Kor Tu Ve 120530-3 0/2100 2 15,0a 11
  12: 3 1-2-0 Kor Tu E 120619-10 8/2140 1 13,6a 101
     
  4 LILLEN SISU h 3 Goop Björn (Sal Pe) 2140:4
14,1aM 746 000 kr Goo Bj S 120509-8 5/2140 0 16,3ag 213 999
Bo 11: 11 2-4-2 Goo Bj S 120523-5 4/2140 2 14,4a 49
  12: 7 2-1-1 Goo Bj E 120619-5 12/2140 1 14,1a 58
     
  5 CHELSEA BOKO h 3 Kontio Jorma (Nur Ti) 2140:5
14,1aM 290 000 kr Kon Jo S 120516-2 10/2140 2 16,6 28 999
S 11: 0 0-0-0 Kon Jo S 120523-5 1/2140 1 14,4a 79
  12: 4 3-1-0 Kon Jo E 120619-6 4/2140 1 14,1a 21
     
  6 MOLLE C.D. h 3 Widell Kaj (Bäc Sö)a 2140:6
13,6aM 124 500 kr Han Ca L 120520-5 6/2140 3 16,7a 152 999
11: 5 1-2-0 Han Ca Ro 120601-8 11/2140 0 16,4a 121
  12: 3 0-1-1 Wid Ka E 120619-10 6/2140 2 13,6a 315
     
  7 POLAR L.B. (IT) h 3 Adielsson Erik (Sjö St) 2140:7
13,7aK 252 800 kr Kon Jo Mp 120507-5 1/2160 3 15,1 44 999
11: 2 2-0-0 Goo Bj Å 120530-3 4/1640 1 13,7a 49
  12: 6 2-2-1 Goo Bj E 120619-6 2/2140 2 14,3a 88
     
  8 GLOBAL OFFSHORE h 3 Svanstedt Åke 2140:8
13,6aM 747 500 kr Ohl Ul S 120222-2 9/2140 1 16,8a 15 999
Ax 11: 9 4-2-0 Sva Åk S 120509-8 4/2140 1 15,0a 31
  12: 4 2-0-1 Sva Åk E 120619-10 9/2140 3 13,6a 36
     
  9 QUITE A FALL h 3 Kihlström Örjan (Nys Ch) 2140:9
14,2aM 138 600 kr Kih Ör S 120523-5 9/2140 5 15,0a 371 999
S 11: 5 1-0-1 Tak Jo S 120608-1 11/2140 4 16,2a 140
  12: 7 0-2-0 Tak Jo E 120619-5 9/2140 2 14,2a 156
     
  10 EL MAGO PELLINI h 3 Kolgjini Lutfi 2140:10
14,4aM 95 000 kr Kol Lu J 120501-9 10/2140 1 16,2a 40 999
J 11: 0 0-0-0 Kol Lu J 120517-1 3/2140 1 15,0a 16
  12: 4 2-1-0 Goo Bj E 120619-4 5/2140 2 14,4a 47
     
  11 COOL STYLE h 3 Sedström Johan 2140:11
13,7aK 262 000 kr Sed Jo E 120515-7 1/2160 1 15,7 75 999
Ö 11: 5 2-0-0 Sed Jo Å 120530-3 1/1640 2 13,7a 31
  12: 4 2-2-0 Sed Jo E 120619-11 2/2140 2 14,3a 52
     
  12 VELOCIRAPTOR h 3 Takter Johnny (Mal To) 2140:12
13,4aK 332 414 kr Tak Jo S 120523-7 2/2140 1 15,4a 30 999
J 11: 0 0-0-0 Tak Jo Ch 120610-4 0/2000 4 14,8a 19
  12: 8 3-1-1 Tak Jo E 120619-11 8/2140 3 14,4a 77

 

  Turordning: 2-8-1-5-12-3-11-7-4-10-9-6  
 
  StartLista / Färjestad lördag 30 juni (Sorterad efter startnummer)
  V75-7, Lopp 11
 
Höjdens Brunnsborrning - Silverdivisionen, Final.
  1:A PRIS 300 000 kr 2140 A
 
 
Omsättning söndag 24 jun, kl 22:22 V75: 0 kr, kl 22:22 Vinnare: 0 kr

 
  V-odds Streck
     
  1 DANCE PHOTO (US) s 8 Karhulahti Ville (Sal Pe) 2140:1
12,5aK 574 366 kr Kon Jo Bs 120528-8 2/2140 0 14,1a 87 999
Bo 11: 6 1-0-1 Kar Vi E 120604-6 5/2660 1 15,3 254
  12: 14 1-3-0 Kar Vi Bo 120616-8 6/1640 6 12,5a 483
     
  2 FRICTION h 5 Melander Stefan 2140:2
11,1aK 1 496 500 kr Kih Ör G 120519-11 11/2140 1 12,5a 20 999
S 11: 16 1-2-3 Mel St Mp 120602-5 6/1640 1 12,2a 31
  12: 12 5-4-1 Mel St Kr 120624-5 8/2140 2 12,4a 18
     
  3 FRANCAIS DU GULL h 5 Lindegren Erik 2140:3
12,1aK 1 087 615 kr Lin Er Å 120421-11 7/2140 0 13,6a 139 999
G 11: 15 5-1-5 Lin Er G 120519-11 7/2140 2 12,6a 95
  12: 6 0-2-2 Lin Er Ös 120609-5 10/2140 d 2ag 214
     
  4 TRUE ADVANTAGE (US) s 5 Takter Johnny (Mel St) 2140:4
11,5aK 1 047 744 kr Goo Bj G 120519-11 8/2140 4 12,8a 40 999
S 11: 22 3-3-2 Goo Bj Mp 120602-5 2/1640 0 13,1a 116
  12: 14 4-3-1 Mel St S 120617-4 3/2140 1 13,2a 14
     
  5 MARTIN L.SISU v 9 Jansson Torbjörn (Nys So) 2140:5
12,5aK 1 042 635 kr Eri Sö Ro 120601-3 9/2140 0 16,0a 669 999
Bo 11: 23 0-2-2 Nys So Mp 120609-6 4/2180 0 20,9g B-lp
  12: 18 0-0-0 Ala Ma H 120622-2 2/2140 6 15,4 544
     
  6 MELLBY SAMBUCA v 7 Svanstedt Åke 2140:6
11,4aK 1 318 000 kr Sva Åk Å 111015-5 7/1640 1 11,5a 18 999
Ax 11: 9 8-0-0 Sva Åk S 120509-7 10/1640 3 11,8a 36
  12: 2 0-0-2 Sva Åk Mp 120602-5 1/1640 3 12,9a 17
     
  7 DONT WEAR PJS (CA) s 6 Untersteiner Johan (Wal Ro) 2140:7
10,4aK 1 373 104 kr Kih Ör L 120520-8 3/1640 1 11,9a 31 999
S 11: 9 1-0-2 Unt Jo Mp 120602-5 7/1640 5 13,0a 265
  12: 3 1-0-1 Kih Ör Ti 120613-11 8/1609 3 10,4a 77
     
  8 NANTUCKET h 6 Kihlström Örjan (Hul St) 2140:8
11,5aK 1 106 000 kr Kih Ör S 120526-14 3/1609 5 11,8a 39 999
S 11: 12 4-2-0 Kih Ör Ös 120609-5 1/2140 3 13,1a 112
  12: 6 3-0-1 Kih Ör Kr 120624-5 7/2140 1 12,3a 117
     
  9 GLOBAL MONEY v 5 Goop Björn 2140:9
12,3aM 1 527 724 kr Goo Bj Bj 120513-5 0/2100 3 13,3a 132 999
11: 13 8-2-0 Goo Bj Ös 120609-5 5/2140 2 13,1a 112
  12: 5 0-2-2 Goo Bj Kr 120624-5 1/2140 3 12,5a 51
     
  10 BAGLEY* (DE) v 7 Ohlsson Ulf (Hul St) 2140:10
11,7aK 1 220 559 kr Ohl Ul S 120526-14 6/1609 2 11,7a 120 999
S 11: 15 5-5-1 Kih Ör Mp 120602-5 4/1640 2 12,5a 127
  12: 4 0-2-0 Kih Ör Bo 120616-8 8/1640 4 12,4ag 25

 

  Turordning: 2-6-8-9-10-3-4-7-1-5