Tillbaka
 
  StartLista / Gävle lördag 29 december (Sorterad efter startnummer)
  V75-1, Lopp 4
 
Silverdivisionen, försök 2 i meeting 1 2008.
  1:A PRIS 125 000 kr  2140  A 
 
 
Omsättning  tisdag 25 dec, kl 23:54 V75: 0 kr, kl 23:54  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   MONSIEUR GAGNANT v 11 Frick Jim (Alm Kj)a  2140:1
12,9aK 1 202 900 kr Fri Ji  Ro  071117-6 2/2140  0  14,9a 2045  999   
 Ro 06: 15 1-1-0 Eri Sö  B  071208-9 5/2140 n  0  17,1a 633 
  07: 14 0-1-1 Fri Ji  Ro  071214-3 9/1640  4  15,7a 530 
     
  2   SUN POWER C.G. v 7 Lennartsson Per (Wes Ch)a  2140:2
12,2aK 1 179 167 kr Ekl Bo  B  071108-3 3/2160  4  17,0 283  999   
 B 06: 19 3-1-3 Len Pe  G  071119-7 4/1640  1  13,5a 69 
  07: 21 1-3-2 Len Pe  B  071208-9 1/2140 n  4  16,8a 235 
     
  3   G.MOLL h 5 Goop Björn (Läh Ka)  2140:3
13,7aK 1 060 994 kr Tak Jo  Mp  071103-4 9/2640  6  15,9 67  999   
 Hd 06: 3 0-0-0 Unt Jo  J  071124-10 2/2140  d  11ag 334 
  07: 21 3-5-0 Goo Bj  Å  071215-4 9/2640  5  15,8a 227 
     
  4   KEY TO DREAM* (DE) v 6 Ohlsson Ulf (Läh Ka)  2140:4
13,6aK 1 086 086 kr Uhr Th  Bn  071028-10 0/1900  3  14,0a 92  999   
 Hd 06: 24 9-4-2 Tak Jo  S  071128-4 11/2140  0  17,5a 88 
  07: 17 3-1-3 Uhr Th  Å  071213-8 7/2140  0  15,7a 137 
     
  5   PEASANT GALLANT h 5 Takter Johnny (Läh Ka)  2140:5
13,2aK 1 075 000 kr Tak Jo  J  071120-7 9/2140  4  14,9a 49  999   
 Hd 06: 20 5-1-3 Tak Jo  Å  071215-4 8/2640  d  12ag 450 
  07: 15 2-1-0 Zac To  J  071222-10 7/1640  0  13,8a 476 
     
  6   PRESTIGE v 7 Söderkvist Stefan (Sel Mi)  2140:6
12,3aK 1 001 000 kr And MJ  E  071127-7 5/2140  2  14,8a 385  999   
 Mp 06: 16 5-4-1 And MJ  Å  071215-4 7/2640  6  15,9a 242 
  07: 22 2-3-2 Söd St  J  071222-10 9/1640  0  13,7ag 301 
     
  7   WHAT A MAN h 6 Kihlström Örjan (Mel St)  2140:7
11,6aK 1 255 000 kr Len Pe  S  071110-6 11/2140  5  14,9a 212  999   
 S 06: 20 3-2-2 Red Da  Ro  071117-4 6/1640  0  14,4a 272 
  07: 18 1-2-0 Kih Ör  Ö  071201-10 11/1640  0  14,2a 178 
     
  8   ARNIE SENSATION v 7 Kontio Jorma (Mel St)  2140:8
12,0aK 1 363 162 kr Lin CE  S  071110-6 12/2140  6  15,0a 806  999   
 S 06: 17 0-1-1 Red Da  Ö  071201-10 8/1640  d  11ag 816 
  07: 18 0-0-3 Len Pe  E  071218-3 7/1640  4  14,5a 336 
     
  9   DAVIDOV v 6 Eriksson Sören (Eri Ul)a  2140:9
11,9aK 1 212 373 kr Eri Sö  Bs  070831-7 10/2140  4  15,9a 142  999   
 * 06: 14 6-2-1 Eri Ul  Ma  071027-9 0/1609  1  14,3a 12 
  07: 14 5-2-0 Eri Sö  G  071206-7 1/2140 n  2  16,4a 28 
     
  10   AIRSTRIKE v 7 Jansson Torbjörn (Per LO)a  2140:10
12,2aM 1 383 575 kr Sve Er  Ro  071102-7 5/1640  2  13,1ag 24  999   
 S 06: 20 6-3-3 Jan To  S  071128-4 1/2140  2  16,6a 42 
  07: 12 1-2-1 Jan To  B  071208-9 10/2140 n  5  17,0ag 201 
     
  11   TIMJANS KAP v 6 Eklöf Bo (Wik La)  2140:11
13,0aK 1 121 500 kr Ekl Bo  S  071110-6 9/2140  3  14,8a 148  999   
 B 06: 9 5-1-1 Ekl Bo  Ro  071117-4 10/1640  d  10ag 146 
  07: 16 0-6-2 Goo Bj  B  071208-9 3/2140 n  6  17,0ag 67 

 

  Turordning: 4-5-2-11-3-10-6-9-7-8-1  
 
  StartLista / Gävle lördag 29 december (Sorterad efter startnummer)
  V75-2, Lopp 5
 
Lärlingsfinalen.
  1:A PRIS 100 000 kr  2140  A 
 
 
Omsättning  tisdag 25 dec, kl 23:54 V75: 0 kr, kl 23:54  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   PEACH PENNY s 4 Karlstedt Tommy (And Ja)  2140:1
14,6aK 234 800 kr And Ja  S  071114-4 4/1640  0  16,0a 272  999   
 Ro 06: 9 2-1-0 Eno Ma  Ro  071123-4 2/2140  1  16,3a 37 
  07: 11 3-0-2 And Ja   071210-4 1/2140  1  16,1a 58 
     
  2   KLEO ZET s 5 Swahn Sarah (Nyl La)a  2140:2
14,5aK 231 700 kr Nyl La  Ös  071202-8 5/2140 n  5  18,3g 163  999   
 B 06: 7 3-0-0 Nyl La  B  071212-2 2/2140  1  17,3a 50 
  07: 17 4-3-2 Nyl La  B  071220-7 2/2140 n  1  18,4 70 
     
  3   HAMRAS KAVAT s 4 Berntsson Christel (Sel Mi)  2140:3
14,3aK 190 600 kr And MJ  E  071127-4 6/1640  1  14,3a 94  999   
 Mp 06: 12 2-2-0 And MJ  S  071205-11 1/2160  7  16,5 73 
  07: 17 2-0-0 And MJ  Å  071215-8 2/2140  0  17,6 105 
     
  4   HYDRA ISLAND s 5 Karlsson Johnny B (Par EO)a  2140:4
16,2aM 199 500 kr Pet To  Ro  070921-4 4/3160  0  18,2 148  999   
 Bs 06: 14 2-2-2 Pet To  Ro  071109-3 10/2140 n  1  18,1a 435 
  07: 10 4-0-0 Pet To  B  071122-7 5/1640  1  16,3a 131 
     
  5   QUANTUM OLIVER h 3 Nisonen Matti (Läh Ka)  2140:5
14,5aM 244 500 kr Jan To  Mp  071001-5 4/2140  3  14,5a 50  999   
 Hd 06: 2 1-0-0 Lin CE  Mp  071015-8 7/2140  0  15,3a 268 
  07: 12 3-3-1 Ben Ni  F  071210-3 1/2140  1  18,0a 13 
     
  6   DIGITAL MARQUEE s 4 Tillman Jennifer (Mel St)  2140:6
14,3aK 237 500 kr Red Da  S  071123-2 1/1640  0  15,5a 149  999   
 S 06: 16 1-3-0 Lin Be  E  071211-7 2/2140  5  17,8a 115 
  07: 20 1-1-4 Hed Pa  S  071219-2 1/2140  1  16,2a 93 
     
  7   VÖLUNDS KAROLIN s 7 Wallin Tony (Hoa JÅ)  2140:7
17,1aM 228 829 kr Wal To  E  071105-10 1/2180  1  17,2 37  999   
 E 06: 1 0-0-0 Hoa JÅ  E  071204-5 1/2160  3  16,5 50 
  07: 7 1-0-1 Fag SO  S  071219-2 4/2140  6  17,1a 62 
     
  8   MATADOR KNICK v 4 Andersson Mikael M (Uhr Th)  2140:8
14,0aK 188 000 kr Uhr Os  J  071120-9 7/1640  1  15,4a 42  999   
 J 06: 0 0-0-0 Uhr Th  J  071204-3 9/1640  3  14,6a 104 
  07: 13 3-2-3 Söd Ca  Å  071213-5 8/2140  6  16,6a 95 
     
  9   INDRA WHITSUN s 4 Andersson Peter M (Fun Th)a  2140:9
15,8aK 186 000 kr Fri Ka  Bs  071126-7 2/2180  1  17,0 86  999   
 Rä 06: 17 3-2-1 Lin Fr   071210-4 5/2140  0  17,3a 170 
  07: 14 1-1-0 Fri Ka   071217-1 12/2140  4  17,9a 234 
     
  10   SINGHA SUAY s 3 Untersteiner Johan (Wal Ro)  2140:10
14,5aK 210 500 kr Kih Ör  S  071121-5 4/2140  1  16,2a 54  999   
 S 06: 0 0-0-0 Kih Ör  Ö  071201-5 11/2140  4  17,3 187 
  07: 12 2-4-1 Unt Jo  S  071212-3 1/2140  1  16,6a 80 
     
  11   ZENTA PALEMA s 3 Norman Peter G (Nor Gl)  2140:11
15,5aM 179 500 kr Tak Jo  S  071128-10 9/2140  3  17,2a 21  999   
 S 06: 0 0-0-0 Tak Jo  B  071208-7 2/2140 n  4  19,1g 33 
  07: 13 2-0-3 Tak Jo  J  071222-7 5/2140  6  17,3a 44 
     
  12   SÖREN SUFFLÖR v 6 Sundgren Johan L (Oll Sa)a  2140:12
14,9aK 199 500 kr Eri HG  Ax  071120-5 8/2140  3  18,4a 448  999   
 Å 06: 5 0-1-1 Ber To  Å  071129-4 4/2160 n  2  16,5 424 
  07: 20 2-3-4 Rud He  Å  071213-5 4/2140  5  16,6a 93 

 

  Turordning: 10-5-2-1-6-4-8-12-11-3-7-9  
 
  StartLista / Gävle lördag 29 december (Sorterad efter startnummer)
  V75-3, Lopp 6
 
Klass II, försök 2 i meeting 1 2008.
  1:A PRIS 100 000 kr  2640  V 
 
 
Omsättning  tisdag 25 dec, kl 23:54 V75: 0 kr, kl 23:54  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   LONGLEGS h 3 Rehn Samuel a  2640:1
14,0K 278 500 kr Reh Sa  S  070930-8 8/2640  0  16,7ag 399  999   
 Ro 06: 2 1-0-0 Reh Sa  S  071205-8 3/1640  3  14,0 200 
  07: 13 2-1-4 Reh Sa  S  071219-8 11/2140  5  15,0a 548 
     
  2   BARBAR B.M.W. v 5 Lennartsson Per  2640:2
16,5M 259 350 kr Len Pe  S  071114-9 1/2160  1  16,5g 65  999   
 S 06: 14 2-0-1 Len Pe  S  071130-2 12/2140 n  4  16,5a 101 
  07: 17 5-4-1 Wal To  E  071211-7 5/2140  1  17,1a 19 
     
  3   BRINE LAGUN v 7 Hoas Jan-Åke  2640:3
16,2M 296 000 kr Sko Ja  S  071109-6 1/2140  0  16,9a 121  999   
 E 06: 5 1-2-1 Hoa JÅ  G  071127-3 9/2160  6  17,1 234 
  07: 3 1-0-0 Hoa JÅ  G  071206-6 5/2140 n  1  18,6a 66 
     
  4   SIXTEN TIM h 5 Eriksson Håkan  2640:4
15,8M 271 200 kr Eri Hå  E  071102-2 8/2140  5  15,6a 102  999   
 E 06: 10 0-4-0 Eri Hå  E  071116-4 7/1640  2  15,1a 89 
  07: 15 2-4-2 Eri Hå  Ö  071213-7 10/2140  2  17,1a 49 
     
  5   SIMB SNEAKER h 3 Takter Johnny (Läh Ka)  2640:5
16,3M 214 500 kr Tak Jo  S  071128-9 4/2140  1  16,4a 34  999   
 Hd 06: 4 0-0-1 Wah Ro  Å  071213-5 12/2140  4  16,5a 33 
  07: 20 4-1-0 Uhr Th  J  071222-4 2/2140  0  uag 242 
     
  6   NEW PHOTO v 5 Eriksson Sören (Lön Th)  2640:6
16,5K 276 800 kr Eri Sö  Bs  071112-1 11/2140  5  17,2a 79  999   
 Bs 06: 14 2-2-2 Eri Sö  Ös  071202-8 11/2140 n  3  17,8 321 
  07: 17 1-2-4 Eri Sö  Å  071215-9 12/1640  d  9ag 660 
     
  7   WINNER FARMING v 4 Goop Björn (Läh Ka)  2640:7
15,6M 233 500 kr Sjö Pa  Hd  071126-8 4/2646  1  16,5 105  999   
 Hd 06: 8 1-1-0 Tak Jo  Hd  071209-8 1/2164  3  16,6g 29 
  07: 18 4-0-3 Sjö Pa  Å  071220-8 2/2140  d  10ag 99 
     
  8   IZOR RICK v 6 Kihlström Örjan (Lan Su)  2640:8
16,0K 249 466 kr Wal To  S  071107-4 2/2160  0  17,0 765  999   
  06: 22 3-6-3 Jon Cl  G  071127-5 9/2140  1  16,3a 113 
  07: 16 3-1-2 Lan SE  G  071206-6 3/2140 n  2  18,6a 73 
     
  9   EURO ZON h 5 Olsson Daniel (Nur Ti)  2640:9
16,1M 184 750 kr Ols Da  E  071116-3 2/1640  1  15,1a 24  999   
 S 06: 5 2-1-0 Ols Da  S  071130-3 8/1640 n  2  15,5a 32 
  07: 8 2-1-0 Ols Da  S  071212-5 2/2160  4  16,2g 84 
     
  10   DIALECT AF PRINFO v 5 Söderkvist Stefan (Sel Mi)  2640:10
15,5M 281 500 kr And MJ  S  071121-6 1/3140  4  17,1 52  999   
 Mp 06: 14 0-0-1 And MJ  Ö  071201-9 3/2640  5  17,6 130 
  07: 16 2-4-1 Ber Ch  J  071222-4 3/2140  3  15,7a 605 
     
  11   TINTOMARA HORNLINE s 5 Svensson Henrik (Wik La)  2640:11
15,5M 268 200 kr Sve He  B  071108-6 11/2140 n  2  18,5a 27  999   
 B 06: 16 2-1-2 Sve He  B  071129-5 5/2180 n  1  17,2 35 
  07: 8 3-1-0 Sve He  S  071208-5 2/1640  1  14,9a 43 
     
  12   LASS DOLLAR v 8 Björck Robin (Nil JR)  2640:12
15,9M 294 559 kr Bjö Ro  Å  071013-8 2/2140  4  14,8a 284  999   
 Bo 06: 19 2-2-3 Bjö Ro  Bo  071102-3 7/2140  1  16,4 24 
  07: 15 2-2-0 Bjö Ro  Bo  071123-8 1/2140 v  0  21,0a 51 

 

  Turordning: 5-2-1-10-11-9-3-4-8-12-7-6  
 
  StartLista / Gävle lördag 29 december (Sorterad efter startnummer)
  V75-4, Lopp 7
 
Klass III, försök 2 i meeting 1 2008.
  1:A PRIS 100 000 kr  2140  V 
 
 
Omsättning  tisdag 25 dec, kl 23:54 V75: 0 kr, kl 23:54  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   LEADING LANTERN h 3 Lennartsson Per  2140:1
15,2K 143 000 kr Len Pe  Mp  071015-6 1/2140  1  16,1 20  999   
 S 06: 0 0-0-0 Len Pe  S  071205-5 8/2140  2  16,3 47 
  07: 12 4-2-0 Len Pe  S  071214-4 7/2140  7  18,3a 21 
     
  2   TIOOL JUBB v 4 Kontio Jorma (Wes Jö)  2140:2
17,0M 124 000 kr Ols Da  G  071119-6 1/2140  d  12g 33  999   
 Ro 06: 3 0-0-0 Sun Åk   071210-7 5/2140  4  17,6a 204 
  07: 14 2-1-2 Reh Sa  S  071219-1 4/2140  1  18,8a 50 
     
  3   DECARONE h 3 Eriksson Håkan  2140:3
16,6M 127 000 kr Eri Hå  E  071116-1 8/2140  1  17,5 81  999   
 E 06: 0 0-0-0 Eri Hå  E  071127-5 6/2140  2  17,0 49 
  07: 10 3-2-0 Eri Hå  E  071218-5 11/2140  1  16,6 42 
     
  4   CHATEAU NEUF v 4 Öhman Stefan a  2140:4
15,1K 137 100 kr Öhm St  E  071102-5 6/1640  2  14,8a 68  999   
 E 06: 0 0-0-0 Öhm St  Ro  071117-3 8/2640  2  17,4a 73 
  07: 16 3-2-1 Öhm St  Ro  071214-9 6/1640  4  15,8a 30 
     
  5   OPA v 6 Strömberg Hans R (Pet Th)a  2140:5
16,0K 93 800 kr Str HR  G  071119-3 1/1640  d  3ag 112  999   
 Ro 06: 10 1-2-0 Str HR  Ro  071130-10 11/2140  1  17,2a 172 
  07: 14 2-2-2 Str HR  E  071218-4 8/2160  0  18,0 103 
     
  6   QUEBEC Å. v 4 Riesterer Ulrika (Eri Le)a  2140:6
16,2M 99 500 kr Rie Ul  Ö  071021-2 7/2140  1  16,9a 50  999   
 S 06: 0 0-0-0 Rie Ul  E  071105-8 6/2140  4  17,3 35 
  07: 10 2-0-2 Rie Ul  E  071127-6 8/2140  3  17,5 414 
     
  7   LIBERTY F.H. s 4 Kihlström Örjan (Nil JR)  2140:7
16,7M 102 500 kr Lun Pe  Bo  071107-3 12/2140  4  18,0a 26  999   
 Bo 06: 9 1-0-2 Nil JR  Bo  071123-5 4/2140 v  0  19,2 265 
  07: 5 2-0-1 Lun Pe  Sk  071219-1 7/2140 v  1  16,8a 47 
     
  8   BLIXT ARROW h 4 Takter Johnny (Läh Ka)  2140:8
16,6M 121 400 kr Goo Bj  J  071124-11 2/2140  5  16,4a 50  999   
 Hd 06: 0 0-0-0 Tak Jo  Å  071206-4 4/2640  1  18,9 41 
  07: 17 3-3-3 Len Pe  Mp  071217-7 6/2140  3  16,9a 110 
     
  9   LUCKY LUKE h 3 Goop Björn (Wes Jö)  2140:9
16,4M 96 800 kr Len Pe  S  071110-12 3/2140  2  16,4 276  999   
 Ro 06: 0 0-0-0 Wes Jö  E  071127-8 6/2140  5  17,1 90 
  07: 12 2-1-2 Wes Jö  Ro  071214-7 9/2140  3  17,2a 178 
     
  10   DEUX s 5 Sjöström Claes (Wes Mi)a  2140:10
19,0M 82 072 kr Sjö Cl  E  071102-8 9/2140  1  17,0a 16  999   
 S 06: 5 0-0-0 Sjö Cl  Mp  071119-4 7/1640 n  d  10ag 23 
  07: 13 6-2-1 Ols Da  Ö  071201-5 1/2140  d  7g 316 
     
  11   CRIKS BIG BANG v 5 Frick Jim (Lin Er)  2140:11
17,2M 95 570 kr Ohl Ul  S  071114-9 1/2140  d  10g 42  999   
  06: 2 0-0-1 Wal To  S  071128-11 1/2140  1  17,2 43 
  07: 9 3-0-0 Lin Er  S  071208-6 9/2640  0  20,3g 33 
     
  12   WALL MAN h 3 Lindegren Erik  2140:12
17,3M 132 500 kr Kih Ör  Ö  071109-6 1/2140 n  1  18,1 18  999   
  06: 0 0-0-0 Sun HO  E  071127-8 3/2140  0  17,3g 77 
  07: 7 3-1-1 Lin Er  G  071206-4 3/2140 n  3  18,8a 63 

 

  Turordning: 3-12-11-1-2-6-7-8-10-9-4-5  
 
  StartLista / Gävle lördag 29 december (Sorterad efter startnummer)
  V75-5, Lopp 8
 
Kallblodslopp.
  1:A PRIS 110 000 kr  1640  V 
 
 
Omsättning  tisdag 25 dec, kl 23:54 V75: 0 kr, kl 23:54  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   VINGBO STJÄRN v 6 Frick Jim (Eri ÅE)a  1640:1
27,1M 414 650 kr Kih Ör  S  071107-6 2/2140  2  27,6 48  999   
 Ro 06: 18 1-4-4 Fal St  Bs  071126-3 1/2140  5  28,1 28 
  07: 21 6-5-5 Fri Ji  B  071208-8 3/2160 n  2  29,6g 293 
 
   
     
  2   ALDERMARIN h 9 Kontio Jorma (Lök Le)a  1660:1
24,9K 837 000 kr Kon Jo  F  070922-8 5/2160  0  26,8 692  999   
 Rä 06: 0 0-0-0 Bra PO  Ro  071130-9 1/2140  3  27,9a 331 
  07: 14 1-1-3 Bra PO  S  071219-6 5/2160  0  28,7 934 
     
  3   SLETTVOLL RAMBO* (NO) h 6 Olsson Roger N (Gra JH)a  1660:2
23,5K 1 109 972 kr Ols RN  U  071109-5 1/2660 n  3  30,8 34  999   
 * 06: 30 6-3-4 Ols RN  Ro  071130-9 4/2140  1  27,9a 41 
  07: 25 3-3-3 Ols RN  S  071219-6 3/2160  6  26,9 318 
     
  4   KLOXEN v 14 Jansson Torbjörn (Bjö Mi)a  1660:3
24,0K 1 051 450 kr Per Ro  Ös  071012-6 5/1660  0  27,6g 806  999   
 Ös 06: 19 0-1-2 Bjö Mi  Ös  071116-8 1/1660 t  5  30,4 347 
  07: 20 0-1-3 Lin Kr  B  071122-6 6/1640  3  28,1a 704 
     
  5   PILBLÄSEN h 13 Goop Björn (Nil Mo)a  1660:4
23,8K 1 190 000 kr Lin La  U  070914-5 1/2180 n  6  30,3 63  999   
 Ös 06: 12 0-2-2 Car Ol  B  071122-6 1/1640  6  30,2a 491 
  07: 16 1-2-2 Lun Pä  U  071216-9 2/1640  0  27,9a 833 
     
  6   PERLE OLE (NO) v 10 Sundberg Åke (Sör Ul)a  1660:5
25,7K 866 218 kr Sun Åk   071019-4 2/2180  0  27,4 831  999   
 Ö 06: 25 2-2-2 Sun Åk  Ro  071117-7 4/2140  d  ug 1879 
  07: 24 0-2-2 Sun Åk  Ro  071130-9 6/2140  0  28,9a 536 
 
   
     
  7   FRISLI TO JO* (NO) h 7 Frick Kajsa (Nik In)a  1680:1
23,1K 1 608 494 kr Fri Ka  Ro  071117-7 5/2140  3  24,6 107  999   
 F 06: 6 0-1-2 Ble Jo  Dr  071201-3 0/1700  3  26,1a 607 
  07: 13 1-1-5 Fri Ka  Ro  071207-1 2/1700  2  23,1 46 
     
  8   LOME KONGEN* (NO) h 7 Persson Jan-Olov  1680:2
22,0M 2 169 331 kr Per JO  Op  071110-9 0/2620  2  26,3 59  999   
 H 06: 14 7-1-1 Ohl Ul  Ro  071207-1 3/1700  1  23,0 15 
  07: 20 7-5-2 Per JO  U  071216-9 7/1640  1  24,5a 16 
     
  9   MOE TOR (NO) v 10 Kihlström Örjan (Bjö Bö)a  1680:3
23,7K 1 328 138 kr Ols Da  Ro  071102-6 6/1640  2  24,1 117  999   
 Ro 06: 29 1-4-8 Kih Ör  Ro  071117-7 1/2140  4  25,3 50 
  07: 21 3-4-4 Ols Da  B  071208-8 2/2200 n  4  28,1 198 

 

  Turordning: 8-1-7-3-9-4-2-5-6  
 
  StartLista / Gävle lördag 29 december (Sorterad efter startnummer)
  V75-6, Lopp 9
 
Klass I, försök 2 i meeting 1 2008.
  1:A PRIS 100 000 kr  1640  A 
 
 
Omsättning  tisdag 25 dec, kl 23:54 V75: 0 kr, kl 23:54  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   BOYTOY v 5 Kihlström Örjan (Öhm Ma)a  1640:1
13,2aK 351 500 kr Ohl Ul  Ös  071128-4 5/2140  1  19,0a 20  999   
 B 06: 11 3-0-1 Len Pe  B  071208-4 2/2140 n  d  ug 187 
  07: 21 2-3-3 Öhm Ma  Ro  071214-8 6/2640  5  16,6a 120 
     
  2   L.C.CROWN h 5 Ohlsson Ulf (Wes LO)a  1640:2
13,5aK 403 500 kr Len Pe  S  070926-7 2/2140  0  15,8a 252  999   
  06: 12 5-2-0 Len Pe  Bs  071006-5 7/2640  0  17,4g 163 
  07: 15 3-0-1 Wid Ka  S  071017-8 6/2140  0  16,2 249 
     
  3   DUDE KEMP v 5 Frick Jim  1640:3
13,0aK 370 700 kr Fri Ji  G  071020-10 4/2640  2  15,8 171  999   
 S 06: 8 3-0-2 Fri Ji  S  071110-8 9/2140  d  10ag 176 
  07: 15 2-2-4 Fri Ji  B  071208-4 3/2140 n  3  17,8 125 
     
  4   HÄSTEN v 5 Jansson Torbjörn  1640:4
13,0aK 475 250 kr Jan To  S  071003-3 9/1640  5  13,9a 49  999   
 S 06: 10 2-2-2 Jan To  E  071105-7 1/1640  2  15,4a 21 
  07: 14 3-3-3 Jan To  S  071114-8 10/2640  6  16,3a 152 
     
  5   ULRICA M. s 4 Partanen Juhani  1640:5
13,7aK 370 500 kr Par Ju  Mp  071103-9 6/2140  2  15,8 117  999   
 Ö 06: 10 1-4-1 Kar MS  Ö  071201-7 2/2140  0  16,4ag 39 
  07: 15 2-5-2 Par Ju  S  071212-7 4/2140  d  10ag 193 
     
  6   AMAZING RIBB s 4 Norman Peter G (Nor Gl)  1640:6
14,1aK 362 500 kr Nor PG  Ö  071125-7 7/2140 n  5  19,7a 298  999   
 S 06: 16 2-2-1 Nor PG  Ö  071201-7 6/2140  2  15,7a 290 
  07: 16 2-3-3 Nor PG  Å  071215-5 1/2140  0  16,0 304 
     
  7   CONFIDENCE ÅS h 4 Takter Johnny (Läh Ka)  1640:7
12,4aK 384 839 kr Sjö Pa  Hd  071209-7 10/2144  4  16,6a 85  999   
 Hd 06: 15 2-1-3 Sjö Pa  Å  071215-2 1/2140  3  15,0a 117 
  07: 16 2-4-2 Sjö Pa  J  071222-9 8/2140  3  15,2a 476 
     
  8   HADTOWNSLINE h 4 Lennartsson Per  1640:8
14,0aM 349 500 kr Len Pe  Hd  071022-4 4/2144  0  15,9a 214  999   
 S 06: 8 3-1-2 Len Pe  E  071204-3 10/1640  2  14,9a 63 
  07: 9 1-3-1 Len Pe  S  071214-3 11/1640  2  14,2a 63 
     
  9   BORDEAUX PRICE v 5 Lindberg Lars  1640:9
13,0aK 406 800 kr Lin La  B  071101-5 2/2140  1  16,8a 15  999   
 B 06: 16 4-0-1 Lin La  S  071114-8 1/2640  0  17,7a 98 
  07: 19 10-0-1 Lin La  B  071208-4 6/2140 n  d  6g 50 
     
  10   YOU SEE DUSTY v 6 Söderkvist Stefan (Sel Mi)  1640:10
14,5aK 313 000 kr Ber Ch  S  071031-10 11/1640  5  15,1a 274  999   
 Mp 06: 16 3-1-1 Söd Ma  Mp  071210-8 1/2180  3  16,7 66 
  07: 13 1-0-1 Söd St  Mp  071217-8 9/2140  1  14,7a 109 
     
  11   ULSTER BOKO v 5 Goop Björn (Läh Ka)  1640:11
13,1aK 408 835 kr Per St  Hd  071126-7 3/2144  1  16,5 167  999   
 Hd 06: 13 3-1-1 Len Pe  S  071205-6 2/1640  3  14,8a 65 
  07: 23 4-2-3 Sju Jö  J  071222-9 11/2140  4  15,3a 272 
     
  12   JUMBO MUMBO v 5 Lindblom Åke  1640:12
13,1aK 350 000 kr Lin Åk  S  071110-3 11/1640  0  16,0a 351  999   
 Ö 06: 10 0-2-3 Lin Åk  F  071119-3 9/1640  0  16,2a 77 
  07: 14 3-1-2 Lin Åk  S  071214-3 5/1640  1  13,5a 67 

 

  Turordning: 3-6-9-5-11-2-4-12-10-7-1-8  
 
  StartLista / Gävle lördag 29 december (Sorterad efter startnummer)
  V75-7, Lopp 10
 
Guldspecialen.
  1:A PRIS 150 000 kr  1640  V 
 
 
Omsättning  tisdag 25 dec, kl 23:54 V75: 0 kr, kl 23:54  Vinnare: 0 kr
 
 
  V-odds   Streck
     
  1   ALF EME v 6 Ohlsson Ulf (Läh Ka)  1640:1
13,7K 706 500 kr Nis Ma  Å  071030-4 4/2140  0  15,7a 164  999   
 Hd 06: 14 4-1-1 Uhr Th  J  071127-6 4/1640  4  13,7 123 
  07: 22 2-4-3 Ohl Ul  S  071219-7 8/2140  2  15,7 337 
     
  2   SLOWSTARTER G. v 7 Jansson Göran  1640:2
15,0M 790 000 kr Jan Gö  Ro  071123-8 3/1640  1  14,5a 47  999   
 S 06: 8 0-1-2 Jan Gö  Ro  071130-7 5/2660  2  16,0 71 
  07: 20 5-5-2 Jan Gö  G  071218-7 7/2660  2  17,4 26 
     
  3   LOVERBOY PELLINI v 6 Eklundh André (Uhr Th)  1640:3
13,8K 767 000 kr Uhr Th  J  071106-6 6/2140  1  16,0a 45  999   
 J 06: 12 4-2-0 Uhr Th  J  071124-9 4/2640  0  15,5 263 
  07: 19 1-4-1 Uhr Th  J  071218-7 9/2140  0  15,4a 80 
     
  4   VANESSA BOKO s 4 Takter Johnny (Läh Ka)  1640:4
14,4M 797 500 kr Tak Jo  Mp  071103-5 5/2140  3  15,1a 231  999   
 Hd 06: 6 0-0-2 Len Pe  S  071128-5 12/2140  2  15,9a 268 
  07: 19 3-6-3 Len Pe  S  071219-7 10/2140  3  15,7 44 
     
  5   FERRARI BROLINE v 5 Lennartsson Per  1640:5
16,9M 645 000 kr Len Pe  E  071127-3 11/2140  3  15,8a 52  999   
 S 06: 2 1-0-1 Len Pe  S  071208-8 6/2140  5  15,6a 54 
  07: 7 2-0-1 Len Pe  E  071218-8 6/2140  1  15,2a 36 
     
  6   SIXTEN PALEMA v 7 Svanstedt Kjell a  1640:6
15,5L 644 300 kr Sva Kj  U  071028-7 2/2140  5  17,3a 148  999   
 B 06: 17 3-1-2 Sva Kj  B  071108-3 11/2140  0  18,4 263 
  07: 19 1-3-2 Sva Kj  Ös  071116-7 9/2160 t  5  17,8 96 
     
  7   MASTER VÄXUS h 6 Frick Jim  1640:7
13,6K 728 000 kr Fri Ji  S  071107-7 9/2140  5  15,8a 45  999   
 S 06: 5 2-0-2 Fri Ji  S  071121-4 1/2640  2  16,6 27 
  07: 16 3-3-0 Fri Ji  S  071128-7 8/2140  6  15,6 228 
     
  8   REAL COMPLEX* (US) h 4 Kihlström Örjan (Lar TL)  1640:8
16,4M 754 508 kr For Mi  La  071110-4 0/2140  2  17,8a 179  999   
 S 06: 0 0-0-0 For Mi  Ve  071117-3 0/2100  4  15,3a 521 
  07: 16 4-3-1 Kih Ör  S  071205-3 4/2140  5  15,0a 145 
     
  9   WHY v 6 Kontio Jorma (Nur Ti)  1640:9
15,4M 546 500 kr Kon Jo  Ro  071117-2 1/1640  0  15,7a 59  999   
 S 06: 12 2-3-1 Kon Jo  S  071208-8 9/2140  0  16,1a 238 
  07: 7 1-1-0 Kon Jo  Mp  071217-3 5/1640  1  13,9a 101 
     
  10   TARGET PLAYER h 4 Goop Björn (Läh Ka)  1640:10
15,5L 685 500 kr Uhr Th  S  071121-4 4/2640  1  16,6 110  999   
 Hd 06: 14 2-1-3 Goo Bj  B  071208-10 7/2140 n  0  uag 169 
  07: 23 5-4-3 Uhr Th  Å  071215-3 1/2640  0  16,7a 59 
     
  11   BARBARAS COURAGE s 6 Frick Kajsa  1640:11
14,9K 767 007 kr Fri KK  Ro  071123-8 10/1640  4  14,6a 170  999   
 Rä 06: 18 2-0-1 Fri Ka  F  071203-7 3/2160  0  16,1 224 
  07: 18 1-2-1 Fri KK   071210-3 10/1640  1  14,2a 62 
     
  12   SHAMIN v 6 Lindberg Lars (Läh Ka)  1640:12
15,3M 579 300 kr Goo Bj  Ax  071127-4 1/2140  2  15,9a 46  999   
 Hd 06: 10 0-1-2 Tak Jo  S  071208-8 2/2140  0  15,8a 245 
  07: 12 2-3-1 Len Pe  Mp  071217-3 1/1640  2  14,0a 92 
 
   
     
  13   PICTURE ÅS h 10 Hoas Jan-Åke  1660:1
13,7M 2 594 307 kr Wal To  S  071010-3 4/1140  0  ita 148  999   
 E 06: 16 8-1-3 Hoa JÅ  Bs  071126-4 1/1660  1  14,3 25 
  07: 15 2-5-1 Eri Hå  E  071218-3 6/1640  0  14,7a 37 

 

  Turordning: 4-9-2-8-10-3-7-5-1-11-13-12-6