Grupplopp 2-3 (Australien - New Zealand) Startsidan
Från och med 2022 kommer fokuset att vara på Grupp 1 loppen. Grupp 2 & 3 lopp kommer att läggas in om tid finns. (L =Listed) Group 1
OBS! NO GROUP RACING IN JULY IN NEW ZEALAND
  Datum   Bana   Land   Loppnamn   Gr nr   T/P   Purse $   Vinnare   Kön   Härstamning   Kusk   Tränare   Miletime     Dist
2022-01-02   Central Otago   NZ   Central Otago Trotting Cup   3   Pace   27 900   Alta Wiseguy   v   Mach Three - Princess Arts   Tim Williams   Steve & Amanda Telfer   1:54.8   2000
2022-01-02 Maitland AUS Kirkwoods Produce 59th Intercity Pace Final 3 Pace 30 600 Chevron Art v Art Major - Miss Chevron Jack Callaghan Jack Trainor 1:58.6 2422
2022-01-07   Gloucester Park   AUS   Pat Cranley Memorial   2   Pace   50 000   Vampiro   v   Rocknroll Hanover - Fortune Lover   Michael Grantham   G F J Bond, S A Bond   1:52.6   2130
2022-01-08 Bendigo AUS Garrards Horse & Hound Bendigo Pacing Cup 2 Pace 70 000 Spirit Of St Louis v Sweet Lou - Spirit Of Art Jack Callaghan Belinda McCarthy 1:58.6 2650
2022-01-08   TP Menangle   AUS   PJ Hall Memorial   3   Pace   30 000   Stylish Memphis   s   Bettors Delight - Memphis Melody   Jack Trainor   Jack Trainor   1:51.9   1609
2022-01-09 Cobram AUS Jim Phillips Memorial Cobram Pacing Cup 3 Pace 35 000 Boots Electric v Somebeachsomewhere - Glenburn Jewel Leigh Sutton Russell Jack 1:57.3 2678
2022-01-09   Cobram   AUS   Cobram Trotters Cup   3   Trot   30 000   Illawong Stardust   s   Muscle Hill - Lunar Landing   Brian Gath   Tony Peacock   2:03.5   2678
2022-01-12   Northern Southland   NZ   Northern Southland Cup   3   Pace   30 000   Laver   v   Art Major - Venus Serena   Gerard O'Reilly   Geoff & James Dunn   2:01.1   2710
Southern Lights Trot 3 Trot 30 000 Sundees Son v Majestic Son - Stardon John R Dunn Robert & Jenna Dunn 2:02.0 2730
2022-01-13   Waikato   NZ   Cambridge Trotters Flying Stakes   3   Trot   30 000   Bolt For Brilliance   v   Muscle Hill - Toomuch To Do   Tony Herlihy   Tony Herlihy   1:58.9   2200
2022-01-14 Gloucester Park AUS Nights Of Thunder Final 2 Pace 50 000 Machnificent h Mach Three - Honorable Daughter Shannon Suvaljko Kat Warwick 1:52.4 1730
2022-01-15   Shepparton   AUS   Neatline Homes Shepparton Gold Cup   2   Pace   60 000   Spirit Of St Louis   v   Sweet Lou - Spirit Of Art   Jack Callaghan   Belinda McCarthy   1:55.6   2690
Derby Royale Trotters Free For All 3 Trot 24 000 Majestuoso v Majestic Son - Rosemaryz Luck Kate Gath Andy Gath 2:01.1 2190
2022-01-15   TP Menangle   AUS   New Years Gift   3   Pace   30 000   Our Cowgirls N Lace   s   Bettors Delight - Cowgirls N Indians   Brad Hewitt   Brad Hewitt   1:50.7   1609
2022-01-15 Devonport AUS Devonport Cup 3 Pace 40 000 Lip Reader v Sportswriter - Strike Line Conor Crook Rohan Hillier 2:03.1 3020
2022-01-16   Hamilton   AUS   Matthews Petroleum Hamilton Pacing Cup   3   Pace   35 000   Rackemup Tigerpie   v   Rock N Roll Heaven - Victoria Street   Michael Stanley   Michael Stanley   1:56.1   2160
Alexandra House Hamilton Trotters Cup 3 Trot 20 000 Kyvalley Finn v Skyvalley - Kyvalley Paris Jason Lee Chris Svanosio 2:04.3 2660
2022-01-21   Tamworth   AUS   Golden Guitar   3   Pace   40 800   Aqua Sancta   v   Bettors Delight - Sossusvlei   Will Rixon   Jarrod Alchin   1:58.2   1980
2022-01-22 Ballarat AUS E B Cochran Trotters Cup 2 Trot 30 000 Im Ready Jet s Quaker Jet - Im Ready Zet Jason Lee Anton Golino 1:59.3 2200
2022-01-22   TP Menangle   AUS   Raith Memorial   2   Pace   50 000   Just Remember Me   s   Captaintreacherous -  Adore Me   Jack Trainor   Cran Dalgety   1:51.8   1609
2022-01-24 Maryborough AUS Central Victorian Trotting Championship 3 Trot 25 000 Peakz Luck s Peak - Howz Lucky Kate Gath Andy Gath 2:03.3 2720
2022-01-28   Addington   NZ   Premier Mares Championship   2   Pace   50 000   Need You Now   s   Bettor's Delight - Lady Antebellum   John R Dunn   Robert & Jenna Dunn   1:55.1   1980
Summer Trotting FFA 3 Trot 30 000 Muscle Mountain v Muscle Hill - Paramount Faith Ben Hope Greg & Nina Hope 1:58.5 1980
2022-01-29   Invercargill   NZ   Invercargill Cup   3   Pace   27 900   Alta Wiseguy   v   Mach Three - Princess Arts   Tim Williams   Steve & Amanda Telfer   2:03.0   2710
2022-01-29   TP Melton   AUS Casey Classic 2 Pace 50 000 Triple Eight v American Ideal - Slangevar Greg Sugars Jess Tubbs 1:53.9 2240
  The Breakthrough Pace Final   2   Pace   50 000   Spring In His Step   v   Somebeachsomewhere - Summa Of Dreams   David Moran   Russell Jack   1:54.8   2240
2022-01-29 TP Menangle AUS Simpson Memorial 2 Pace 50 000 My Ultimate Baxter v Sweet Lou - Bettabe Fast Chris Geary Jarrod Alchin 1:50.9 1609
2022-01-29   Northam   AUS   Northam Pacing Cup   3   Pace   30 000   Captured Delight   s   Bettors Delight - Capture A Million   Emily Suvaljko   Nathan Turvey   2:00.1   2560
2022-02-04   TP Melton   AUS   Aldebaran Park Vicbred Platinum Trotting Mares Sprint Championship Final   2   Trot   30 000   La Serena   s   Quaker Jet - Donegal Flat   Tayla French   Alex Ashwood   1:56.8   1720
2022-02-05   TP Melton   AUS Mercury80 Final 2 Pace 50 000 Bulletproof Boy v Art Official - My Riviera Girl Scott Ewen Scott Ewen 1:00.0 1200
  Gold Chalice   3   Pace   30 000   Amore Vita   s   Art Major - Castellina Lover   Chris Alford   Nathan Purdon   1:55.6   2240
  The Pure Steel   3   Pace   30 000   Like A Wildfire   v   Big Jim - Im Against The Wind   David Moran   Emma Stewart   1:55.7   2240
2022-02-05   TP Menangle   AUS   Hondo Grattan   2   Pace   50 000   Titian Raider   v   Sunshine Beach - Fromelles   Glenn McElhinney    Harry Martin   1:50.5   1609
2022-02-11   Gloucester Park   AUS   Etch Coatings Lord Mayor's Cup 2 Pace 50 000 Minstrel v Rocknroll Hanover - Ovaride Ryan Warwick G F J Bond, S A Bond 1:58.2 2536
2022-02-11   Waikato   NZ   Trotting Breeders Stakes   3   Pace   30 000   Gold Chain   s   Muscle Hill - Gold Card   Matthew White   Bob Butt   2:04.8   2730
2022-02-12   TP Menangle   AUS   Paleface Adios 2 Pace 50 000 Rock N Roll Doo v Rock N Roll Heaven - Long Live Lana Luke McCarthy Michael Stanley 1:45.0 1609
  Sibelia Stakes   2   Pace   50 000   Stylish Memphis   s   Bettors Delight - Memphis Melody   Jack Trainor   Jack Trainor   1:50.6   1609
2022-02-12   Alexandra Park   NZ   The Sprint L Pace 43 875 Self Assured v Bettor's Delight - Star Of Venus Mark Purdon Mark Purdon & Hayden Cullen 1:53.4 1700
  Lyell Creek Stakes   2   Trot   46 500   Bolt For Brilliance   v   Muscle Hill - Toomuch To Do   Tony Herlihy   Tony Herlihy   1:57.7   2200
2022-02-13   Ararat   AUS   Ararat Pacing Cup   3   Pace   30 000   Perfect Stride   h   Bettors Delight - Chicago Blues   Nathan Jack   Russell Jack   1:55.7   2195
Ararat Trotters Cup 3 Trot 25 000 Margaret Ruth s Bacardi Lindy - Lady Pepperell Anne-Maree Conroy Anne-Maree Conroy 2:05.5 2570
2022-02-13   Cheviot Harness   NZ   Cheviot Cup   L   Pace   20 350   The Falcon   v   Bettor's Delight - Tandias Bromac   Gerard O'Reilly   Geoff & James Dunn   2:01.8   2600
2022-02-18   Gloucester Park   AUS   The Johnson   3   Pace   30 000   Blissfullabbey   s   Blissfull Hall - Norwood Abbey   Kyle Harper   Chris Willis   1:57.0   2130
2022-02-19   TP Menangle   AUS Robin Dundee Stakes 2 Pace 50 000 Fairy Tinkabell s Big Jim - Mckenzie Jaccka Luke McCarthy Belinda McCarthy 1:49.9 1609
  Keystone Del Trotters Cup   3   Trot   25 000   Tough Monarch   v   Monarchy - Tough Tussle   Robert Morris   Rickie Alchin   1:57.7   2300
2022-02-19   Terang   AUS Terang Pacing Cup 2 Pace 50 000 Like A Wildfire v Big Jim - Im Against The Wind Leigh Sutton Emma Stewart 1:58.2 2680
  Terang Trotters Cup   3   Trot   30 000   Cuchulainn   v   Skyvalley - Come Follow Me   Chris Svanosio   Chris Svanosio   2:03.0   2680
2022-02-25   Alexandra Park   NZ Northern Trotting Breeders Stakes 3 Trot 30 000 Gold Chain s Muscle Hill - Gold Card Matthew White Bob Butt 2:04.4 2730
  Summer Cup   3   Pace   27 900   Hot And Treacherous   v    Captaintreacherous - Hothooves   Maurice McKendry   Brian & Gareth Hughes   2:00.7   2210
2022-02-25   Gloucester Park   AUS 3YO Fillies Sales Classic 2 Pace 50 000 Wonderful To Fly s Fly Like An Eagle - Not Now Delilah Shane Young Shane Young 1:55.7 2130
  3YO Colts & Geldings Sales Classic   2   Pace   50 000   Swingband   v   Alta Christiano - Bettors Gem   Michael Grantham    Ryan Bell   1:57.4   2130
2022-02-26 TP Menangle AUS Pink Bonnet 2 Pace 50 000 Promiseland s Bettors Delight - Miss Ami Sloy Luke McCarthy Michael Doltoff 1:55.0 1609
2022-02-26   TP Melton   AUS   Lyn McPherson Memorial Breed For Speed Silver Series Final   3   Pace   24 000   Electrojet   s   Quaker Jet - Sassy Pinevale   Jack Laugher   Fred Spiteri   1:58.7   1720
3YO Trotters Classic 2 Trot 30 000 Wish Upona Dream s Wishing Stone - Canadian Dream Michael Bellman Rebecca Morrissey 2:04.8 2240
2022-02-27   Horsham   AUS   Horsham Pacing Cup   2   Pace   60 000   Our Millionaire   h   Million Dollar Cam - Rarefied Air   Mark Pitt   Emma Stewart   1:57.6   2700
2022-03-04 Gloucester Park AUS The Clarke 3 Pace 30 000 Know When To Run v Roll With Joe - Heather Mary Justin Prentice Justin Prentice 1:56.5 2130
2022-03-04   Alexandra Park   NZ   Peter Breckon Memorial   2   Pace   66 500   Cover Girl   s   Bettor's Delight - Sossusvlei   Bob Butt   Bob Butt   1:59.0   2200
Alabar Classic 2 Pace 44 750 Akuta v Bettor's Delight - Adore To Our Dreams Mark Purdon Mark Purdon & Hayden Cullen 1:56.2 2200
  City Of Auckland   2   Pace   44 750   South Coast Arden   v   Somebeachsomewhere - Southwind Arden   Brent Mangos   Brent Mangos   1:55.7   2200
2022-03-05   TP Menangle   AUS   Tanyia Harris OAM   3   Pace   30 000   Smooth Rye   s   Tintin In America - Rye Hanover   Corey Peterson   Corey Peterson   1:52.7   1609
2022-03-07   Pinjarra   AUS   Pinjarra Cup   2   Pace   50 000   Diego   v   Bettors Delight - Sakura   Maddison Brown   Gary Hall Snr   1:56.6   2692
2022-03-11   Gloucester Park   AUS   Cadeceus Club Classic   3   Pace   40 000   Swingband   v   Alta Christiano - Bettors Gem   Michael Grantham    Ryan Bell   1:55.0   2130
2YO Fillies Gold Bracelet 3 Pace 30 000 Flametree s Huntsville - Party Date Mitchell Miller Barry Howlett 1:58.5 1730
2022-03-11   Young   AUS   Young Cup   3   Pace   30 600   Ideal Dan   h   American Ideal - Jodila   Cameron Hart   Jason Grimson   1:57.3   2480
2022-03-12   TP Menangle   AUS NSW Sapling Stakes 2 Pace 50 000 Rippin Rupert v Tintin In America - Rupeeno Cullen Jason Hewitt Bernie Hewitt 1:53.2 1609
  Club Menangle J E Binskin FFA   3   Pace   30 000   Alta Orlando   v   Courage Under Fire - La Joconde   Jack Callaghan   Belinda McCarthy   1:50.2   1609
2022-03-12 Northern Southland NZ Caduceus/Nevele R Fillies Classic 3 Pace 27 375 Treacherous Gall s Captaintreacherous - Galleons Pleasure Robbie Close Regan Todd 2:02.1 2200
2022-03-12   TP Melton   AUS   La Coocaracha   2   Trot   30 000   Im Ready Jet   s   Quaker Jet - Im Ready Zet   Jason Lee   Anton Golino   1:59.3   2240
2022-03-14 Horsham AUS Horsham Trotters Cup 3 Trot 30 000 Havehorsewilltravel v Angus Hall - Winfield Invasion Kate Gath Andy Gath 2:00.9 2730
2022-03-18   Gloucester Park   AUS   Mondo Doro Governor's Cup   2   Pace   50 000   Vultan Tin   v   Dawn Ofa New Day - Ellevarrac   Mitchell Miller   Daniel Costello   1:54.3   2130
Trotters Sprint 2 Trot 30 000 Tricky Ric v Muscle Hill - Great Getaway Gary Hall Jnr Gary Hall Jnr 1:58.4 1730
2022-03-18   Alexandra Park   NZ   The Founders Cup (1700)   3   Pace   26 850   Self Assured   v   Bettor's Delight - Star Of Venus   Mark Purdon   Mark Purdon & Hayden Cullen   1:54.5   1700
2022-03-19   TP Melton   AUS City Of Melton Plate XXXIII 2 Pace 50 000 Hi Manameisjeff v Art Major - Honour Lady Mark Pitt Russell Jack 1:55.1 2240
  City Of Melton Scotch Notch Memorial   3   Pace   24 000   Sundons Courage   h   Sundon - Truscott   James Herbertson   Chris Angove   1:57.0   2240
2022-03-19   Hobart   AUS Tasmanian Derby 3 Pace 30 000 Hiranya v Bettors Delight - Holme Fire Abbey Turnbull Craig Turnbull 2:03.5 2579
  Tasmanian Oaks   3   Pace   30 000   Relentless Me   s   Restrepo - Ballygeana   Alex Ashwood   Brittany O'Brien   2:04.4   2090
  Tasmania Cup Final   2   Pace   100 000   Gotta Good Reason   v   For A Reason - My Janes Cullen   Mark Yole   Mark Yole   1:59.0   2579
2022-03-19 TP Menangle AUS Harness Breeders NSW Go Girlfriend Final 3 Pace 30 000 Im So Needy s Warrawee Needy - Major Haircut Jackson Painting David Kennedy 1:54.1 1609
2022-03-20   Charlton   AUS   Charlton Trotters Cup   3   Trot   25 000   The Penny Drops   v   Danny Bouchea - Chilly Pepperell   Kerryn Manning   Ray Harvey   2:01.6   2590
Charlton Pacing Cup 3 Pace 35 000 Demon Delight h Bettors Delight - Ghadas Koala Jackie Barker Emma Stewart 1:56.7 2570
2022-03-21   Pinjarra   AUS   Golden Girls Mile   3   Pace   30 000   Purest Silk   s   Rocknroll Hanover - Veste   Dylan Egerton-Green   Dylan Egerton-Green   1:55.0   1684
2022-03-25   Gloucester Park   AUS The Warwick 3 Pace 30 000 Hengheng v Rich And Spoilt - Cool Adda Lindsay Harper Lindsay Harper 1:56.8 2130
  Champagne Classic   2   Pace   50 000   Lord Titanium   h   Control The Moment - Betshes Precious   Michael Grantham   Stephen De Campo   1:58.0   2130
2022-03-25   Echuca   AUS Arch Electrical Group Echuca Trotting Cup 3 Trot 20 000 Zarem v Wishing Stone - Broadacrossthebeam Ellen Tormey Carla Innes-Goodridge 2:03.0 2540
  Moama Bowling Club Echuca Pacing Cup   3   Pace   35 000   Demon Delight   h   Bettors Delight - Ghadas Koala   Jackie Barker   Emma Stewart   2:00.0   2560
2022-03-25   Alexandra Park   NZ Young Guns Delightful Lady Classic 2 Pace 67 125 Forever Me s Sweet Lou - Adore Me John R Dunn Steve & Amanda Telfer 1:55.1 1700
  Young Guns Cardigan Bay Stakes   2   Pace   67 125   Merlin   h   Art Major - Imaginary Bet   Zachary Butcher   Barry Purdon & Scott Phelan   2:00.1   1700
2022-03-25   Bathurst   AUS Gold Tiara Consolation 2 Pace 50 000 Windy Hill Tara s Betting Line - Miss Artistic Tara Amanda Turnbull Steve Turnbull 1:58.0 1730
  Gold Crown Consolation   2   Pace   50 000   Erupt Stride   h   Bettors Delight - Hartofdixie   Nathan Jack   Darren Binskin   1:57.5   1730
2022-03-26   TP Menangle   AUS   Autunm Gift   3   Pace   30 600   Stingray Tara   v   Bettors Delight - Tara Gold   Cameron Hart   Jason Grimson   1:50.8   1609
2022-03-27   Banbury   AUS   Bunbury Cup   2   Pace   50 000   Mighty Ronaldo   v   Alta Christiano - Millwoods Delight   Gary Hall Jnr   Justin Prentice   1:57.4   2569
2022-04-01 Gloucester Park AUS Empress Stakes 2 Pace 50 000 Bettor Get It On s Bettors Delight - Its All On Gary Hall Jnr Justin Prentice 1:57.6 2536
2022-04-01   Addington   NZ   Fahey Fence Hire   3   Pace   29 475   Cranbourne   v   Sir Lincoln - Classiealba   Matthew Williamson   Brent White   1:54.1   1980
Lamb & Hayward Trotting Champs 3 Trot 27 375 Sundees Son v Majestic Son - Stardon John R Dunn Robert & Jenna Dunn 2:00.8 2610
2022-04-02   TP Menangle   AUS   Joe & Michael Ilsley Memorial   3   Pace   30 600   Majestic Cruiser   v   Art Major - Tiz Herself   Cameron Hart   Jason Grimson   1:53.8   2300
2022-04-02 TP Melton AUS Uncle Petrika Trotters Free For All 3 Trot 24 000 Credit Master v Muscle Mass - Jessicas Credit Matthew Craven Matthew Craven 1:57.2 1720
2022-04-08   Albion Park   AUS   2022 Our Overanova Trotters Marathon   3   Trot   27 186   Watts Up Majestic   v   Majestic Son - Rainbow Maori   Shane Graham   Rickie Alchin   2:03.1   3157
Jim Mcneil Totting Championship Final 3 Trot 27 186 Regal Appointment v Majestic Son - Niamey Grant Dixon Grant Dixon 2:04.2 2647
2022-04-08   Gloucester Park   AUS   4YO + 5YO Championship   2   Pace   50 000   Doc Holliday   v   Bettors Delight - First Western   Emily Suvaljko   Michael Young   1:55.2   2130
2022-04-08 Bendigo AUS Bendigo Trotters Cup 2 Trot 25 000 Always Ready h Ready Cash - Class Of Her Own Jack Laugher Anton Golino 2:04.6 2670
2022-04-08   Addington   NZ   Leonard Memorial Stakes   3   Pace   27 375   Madame Delight   s   Bettor's Delight - Miss Elsie   Bob Butt   Colin & Julie DeFilippi   1:57.7   1980
  Superstars Championship   2   Pace   46 500   Kango   v   American Ideal - Dana Maguire   David Butcher   Arna Donnelly   1:56.2   2600
2022-04-09 Narrogin AUS Narrogin Cup 3 Pace 30 000 Vultan Tin v Dawn Ofa New Day - Ellevarrac Mitchell Miller Daniel Costello 2:00.4 2662
2022-04-14   Wyndham   NZ   Kindergarten Stakes   2   Pace   46 500   Don't Stop Dreaming   h   Bettor's Delight - Start Dreaming   Olivia Thornley   Mark Purdon & Hayden Cullen   1:57.3   1609
2022-04-14   Penrith   AUS Renshaw Cup 3 Pace 30 000 Stringray Tara s Bettors Delight - Tara Gold Amanda Turnbull Jason Grimson 1:57.5 2525
2022-04-15   Gloucester Park   AUS   Easter Cup   2   Pace   50 000   Ideal Agent   h   American Ideal - Lady Smack   Dylan Egerton-Green   G F J Bond, S A Bond   2:00.1   2922
2022-04-16 Riverina Paceway AUS Cleanaway Wagga Pacer Cup 3 Pace 30 600 Mach Shard v Mach Three - Sly Shard Jack Callaghan Belinda McCarthy 1:49.7 1740
2022-04-16   Addington   NZ   Country Championship   L   Pace   107 000   The Falcon   v   Bettor's Delight - Tandias Bromac   Gerard O'Reilly   Geoff & James Dunn   2:01.0   3200
Aged Trotters Classic L Trot 40 000 Midnight Dash v Muscle Hill - Lady Midnight Ben Hope Greg & Nina Hope 2:00.0 2620
2022-04-16   Launceston   AUS   Easter Cup   2   Pace   100 000   Longfellow   h   Bettors Delight - Artifice   Mark Pitt   Emma Stewart   1:59.3   2698
2022-04-16   TP Melton   AUS Country Clubs Championship Final 3 Pace 30 000 Cherokee Joe v For A Reason - Regaltive Greg Sugars Jess Tubbs 1:56.4 2240
  Hygain Melton Trotters Free For All   3   Trot   24 000   Hopeful Beauty   s   Brillantissime - Beauty Life   Josh Duggan   Anton Golino   1:58.8   2240
2022-04-17   Warragul   AUS Trotters Cup 3 Trot 20 000 Beau Garcon v Orlando Vici - Glenferrie Unixa Nathan Jack Kate Hargreaves 2:03.2 2627
  Warragul Pacing Bowl Cup   3   Pace   35 000   Sebs Choice   v   Bettors Delight - Alta Calypso   Michelle Phillips   John Nicholson   1:58.3   2627
2022-04-18   Hamilton   AUS Tontine Trotting Championship 3 Trot 25 000 Down Under Earl   v   Down Under Muscle - Earl Bella James Herbertson Danny O'Brien 2:02.5 2660
  Tontine Pacing Championship   L   Pace   25 000   Catch A Wave v Captaintreacherous - Coppagoodone   Kate Gath   Andy Gath   1:55.1   2160
2022-04-22   Gloucester Park   AUS APG WA Gold Bullion Final 3yo Colts & Geldings 2 Pace 50 000 Swingband   v   Alta Christiano - Bettors Gem Michael Grantham Ryan Bell 1:54.3 1730
  APG WA Gold Bullion Final 3yo Fillies   2   Pace   50 000   Wonderful To Fly s Fly Like An Eagle - Not Now Delilah   Shane Young   Shane Young   1:53.6   1730
APG WA Gold Bullion Final 2yo Colts & Geldings 2 Pace 50 000 Valedictorian   v   Art Major - Courage On Fire Gary Hall Jnr Justin Prentice 1:55.5 1730
  APG WA Gold Bullion Final 2yo Fillies   2   Pace   50 000   Flametree s Huntsville - Party Date   Mitchell Miller   Barry Howlett   1:58.5   1730
2022-04-22 Mildura AUS Mildura Trotters Cup 3 Trot 20 000 One Over All   v   Angus Hall - One Over Kenny Greg Sugars Jess Tubbs 2:04.3 2600
2022-04-23   Mildura   AUS   Mildura Pacing Cup Final   2   Pace   60 000   Phoenix Prince v Somebeachsomewhere - Classic Cathy   Jodi Quinlan   Emma Stewart   1:56.7   2600
2022-04-29 Gloucester Park AUS Laurie Kennedy Race For Roses 3 Pace 30 000 Purest Silk   s   Rocknroll Hanover - Veste Dylan Egerton-Green Dylan Egerton-Green 2:01.4 2523
2022-04-30   Invercargill   NZ   Southern Supremacy Stakes   2   Pace   43 875   Sand Wave h Somebeachsomewhere - Wave Runner   Nathan Williamson   Nathan Williamson   1:59.4   2700
Diamond Creek 2YO Classic 2 Pace 55 800 Don't Stop Dreaming   h   Bettor's Delight - Start Dreaming Olivia Thornley Mark Purdon & Hayden Cullen 1:59.2 2200
  Southland Oaks   2   Pace   49 125   Aardie's Express s Always B Miki - Tatijana Bromac   Tim Williams   Steve & Amanda Telfer   1:59.1   2700
2022-04-30   Globe Derby Park   AUS SA Trotters Cup 3 Trot 20 000 C R Spur   v   Pegasus Spur - Jazmin Alicia Ryan Hryhorec Ryan Hryhorec 2:02.0 2695
  SA Pacing Derby   L   Pace   20 000   Jawsoflincoln h Art Major - Lincoln Room   Gaita Pullicino   Greg Scholefield   1:56.5   2230
SA Pacing Cup 2 Pace 30 000 Wrangler   v   Bettors Delight - Jen Marie Dean Girardi Paul Cavallaro 1:57.9 2645
2022-04-30   TP Melton   AUS   Vulcan Trotters Free For All   3   Trot   24 000   Mufasa Metro v Father Patrick - Paris Metro   John Justice   John Justice   1:56.0   1720
2022-04-30   Albion Park   AUS APG Gold Bullion Final 2YO Fillies 2 Pace 52 000 Aurora Joy   s   Betting Line - Walking On Air Brendan Barnes Bernie Hewitt 1:58.8 1660
  APG Gold Bullion Final 2YO Colts & Geldings   2   Pace   52 000   My Ultimate Jacko v Art Major - Colada Belle   Shane Graham   Jarrod Alchin   1:56.9   1660
APG Gold Bullion Final 3YO Fillies 2 Pace 52 000 Cat King Cole   s   Hurrikane Kingcole - Catwalk Beauty Angus Garrard Darren Weeks 1:56.4 1660
  APG Gold Bullion Final 3YO Colts & Geldings   2   Pace   52 000   Tims A Trooper   v   Tintin In America - Elizabeth Kelly   Grant Dixon   Grant Dixon   1:55.3   1660
2022-05-05 Alexandra Park NZ Northern Trotting Oaks 3 Trot 30 000 Double Delight s Captaintreacherous - Dreamy Delight Tony Herlihy Tony Herlihy 2:01.4 2200
2022-05-06   Gloucester Park   AUS   WASBA Breeders Stakes   2   Pace   50 000   Savvy Bromac   s   Mach Three - Zante Beach   Emily Suvaljko   Nathan Turvey   1:55.9   2130
2022-05-06   Addington   NZ Uncut Gems Mares L Pace 40 000 Darling Me s Sweet Lou - Adore Me Tim Williams Steve & Amanda Telfer 1:55.8 1980
  Uncut Gems E&G   L   Pace   40 000   Tommy Waterhouse   v   American Ideal - Gabriel Marie   Kirstin Barclay   Kirstin Barclay   1:55.2   1980
Uncut Gems Trotters L Trot 40 000 Majestic Lavros v Majestic Son - Lavra Noblesse Robbie Close Derek Jones 2:00.9 2600
2022-05-07   TP Melton   AUS   APG VIC Consolation Final   2   Pace   50 000   Sebs Choice   v   Bettors Delight - Alta Calypso   Michelle Phillips   John Nicholson   1:53.7   1720
2022-05-07   TP Menangle   AUS APG 4YO Consolation Final 2 Pace 57 500 Captain Crusader h Captaintreacherous - The Arch Nemesis Rickie Alchin Rickie Alchin 1:52.1 1609
2022-05-07   Albion Park   AUS   Australian Pacing Gold Consolation Final   2   Pace   52 000   Girl From Oz   s   Heston Blue Chip - Girls Go racing   Mathew Neilson    Darren McCall   1:55.9   1660
2022-05-12   Waikato   NZ Trotters Flying Mile 2 Trot 43 875 Muscle Mountain v Muscle Hill - Paramount Faith Ben Hope Greg & Nina Hope 1:55.0 1609
  Waikato Flying Mile   2   Pace   45 625   Hot And Treacherous   v   Captaintreacherous - Hothooves   Maurice McKendry   Brian & Gareth Hughes   1:52.2   1609
2022-05-13 Gloucester Park AUS 3YO Pearl Classic 2 Pace 50 000 Swingband v Alta Christiano - Bettors Gem Michael Grantham Ryan Bell 1:57.2 2130
2022-05-13   Addington   NZ   NZ 2YO Trotting Stakes   3   Trot   26 850   High Energy   s   Father Patrick - High Gait   Mark Purdon   Mark Purdon & Hayden Cullen   2:03.1   1980
NZ Welcome Stakes 2 Pace 46 500 Don't Stop Dreaming h Bettor's Delight - Start Dreaming Mark Purdon Mark Purdon & Hayden Cullen 1:59.1 1980
  Garrards Sires' Stakes Magnifique Mobile Pace   L   Pace   50 000   Sand Wave   h   Somebeachsomewhere - Wave Runner   Nathan Williamson   Nathan Williamson   1:55.4   1980
2022-05-14   TP Menangle   AUS My Property Consultants Golden Easter Egg 3 Pace 30 600 Not To Be Denied s Always B Miki - Still In Denial Mark Hewitt Mark Hewitt 1:50.1 1609
  Bulli Trotters Cup   3   Trot   27 500   Kyvalley Chief   h   Muscle Hill - Love Ya Doosie   Luke McCarthy   Brent Lilley   2:00.7   2320
2022-05-14 TP Melton AUS Aldebaran Park Vicbred Platinum Metropolitan Trot Final 2 Trot 30 000 Chissy v Danny Bouchea - Cheque Again Ryan Sanderson Jason McNaulty 1:57.9 2240
2022-05-20   Gloucester Park   AUS   3YO Diamond Classic   2   Pace   50 000   Wonderful To Fly   s   Fly Like An Eagle - Not Now Delilah   Shane Young   Shane Young   1:56.8   2130
2022-05-20   Alexandra Park   NZ Sires Stakes Transitional Classic L Pace 50 000 Monaco Grace s Bettor's Delight - Grace Way Samantha Ottley Mark Jones 2:02.0 2200
  Sires Stakes 3YO Trotters Champs   2   Pace   64 400   Masterly   h   Love You - Brilliant   Bob Butt   Paul Nairn   2:02.8   2200
  Roy Purdon Memorial   L   Pace   67 125   Self Assured   v   Bettor's Delight - Star Of Venus   Mark Purdon   Mark Purdon & Hayden Cullen   1:59.9   2220
2022-05-21   Globe Derby Park   AUS Silver Salver SA Sale 2YO C&G Final 2 Pace 50 000 Jamaican Rock v A Rocknroll Dance - Jamaka Run Ryan Hryhorec Ryan Hryhorec 2:00.8 1800
  Silver Salver SA Sale 2YO Fillies Final   2   Pace   50 000   Honolulu Lulu   s   Sweet Lou - Loveliest   Katie Lobb   Jill Neilson   1:58.8   1800
2022-05-21   Albion Park   AUS Qbred Breeders Classic - 3yo C&G L Pace 26 578 Speak The Truth v Bettors Delight - Private Bronski Adam Sanderson  Shannon Price 1:57.2 2138
  Qbred Breeders Classic - 3yo Filly   L   Pace   26 578   Racy Roxy   s   Mr Feelgood - Rani Major   Grant Dixon   Grant Dixon   1:56.9   2138
Qbred Breeders Classic - 2yo C&G  L Pace 25 970 Mullum Axel v Changeover - Rowan Franco Darren Weeks Darren Weeks 1:57.9 2138
  Qbred Breeders Classic - 2yo Filly   L   Pace   25 970   Mullum Ruby   s   Roll With Joe - Roxie Romance   Angus Garrard   Darren Weeks   1:58.3   2138
2022-05-21   TP Melton   AUS Allied Express Richmond Lass 3 Pace 30 000 Treachery s Captaintreacherous - Lovelist Mark Pitt Emma Stewart 1:54.7 1720
  I Didnt Do I It Trotters Free For All   3   Trot   24 000   Ultimate Stride   v   Love You - One Over kenny   Chris Lang   Chris Lang   1:59.5   2240
2022-05-27 Gloucester Park AUS APG WA 4YO Consolation 2 Pace 50 000 American Arma s American Ideal - Arma Express Colin Brown Colin Brown 2:04.4 1730
2022-05-27   Alexandra Park   NZ   Northern Mares Classic   L   Pace   40 000   Mimi E Coco   s   Mach Three - Molly Darling   Tim Williams   Steve & Amanda Telfer   1:57.5   2200
2022-05-28 TP Melton AUS Alabar Vicbred Platinum Metropolitan Pace Final 3 Pace 30 000 La Captain v Captaintreacherous - La Machane Greg Sugars Jess Tubbs 1:53.1 1720
2022-06-03   Gloucester Park   AUS   Harry Capararo Westbred   3   Pace   30 000   Bettors Destroya   s   Bettors Dlight - Chemical Romance   Gary Hall Jnr   Justin Prentice   1:57.8   2130
2022-06-04 TP Menangle AUS JD Watts Memorial 3 Pace 30 000 Loorrim Lake v Roll With Joe - Jethros Madam Wes Komorowski Kevin Pizzuto 1:51.4 1609
2022-06-04   TP Melton   AUS   Lenin Trotters Free for All   3   Trot   24 000   Sundons Courage   h   Sundon - Truscott Photo   Mark Pitt   Chris Angove   1:59.0   2240
2022-06-05   Ashburton   NZ   NZ Sapling Stakes   2   Pace   45 625   Vinke B   v   Vincent - Imke B   Blair Orange   Mark Purdon & Hayden Cullen   1:59.1   1700
  Helen Pope Stakes   3   Pace   26 325   Millwood Nike   s   Captaintreacherous - Albuquerque   Olivia Thornley   Mark Purdon & Hayden Cullen   1:57.0   1700
2022-06-10 Gloucester Park AUS The Pure Steel 3 Pace 30 000 Tals Up A Storm v Artspeak - Typhoon Tan Colin Brown Murray Lindau 1:57.5 2130
2022-06-11   TP Menangle   AUS   Rod Fitzpatrick (Tatlow Stake)   3   Pace   30 600   Chicago Gangster   v   Tintin In America - Lettucegrin   Jack Trainor   David Thorn   1:54.0   1609
2022-06-11 TP Melton AUS Woodlands Stud Carlotta's Pride Trotters Free For All 3 Trot 24 000 Queen Elida s Love You - Queen Kenny Chris Alford Brent Lilley 1:58.0 1720
2022-06-13   Bankstown   AUS   Truer Memorial   2   Pace   50 000   Loorrim Lake   v   Roll With Joe - Jethros Madam   Wes Komorowski   Kevin Pizzuto   1:58.7   2540
2022-06-17   Redcliffe   AUS Patrons Purse 3 Pace 30 000 Manila Playboy v Pet Rock - Bangkok Dancer Angus Garrard Shane Fraser 1:57.9 2280
  Garrards Redcliffe Yearling Sale Race Series 3YO Final   2   Pace   50 000   Teddy Disco   v   Tintin In America - Three Jewels   Nathan Dawson   Shawn Grimsey   1:56.8   2040
2022-06-17 Gloucester Park AUS Im Themightyquinn 3 Pace 30 000 Ezana v Bettors Delight - Hartofdixie Emily Suvaljko Ray Williams 1:57.0 2130
2022-06-18   TP Menangle   AUS   Golden Mile   3   Pace   30 000   Jimmy Locke   v   Rock N Roll Heaven - Indigenous Art   Lleyton Green   Joe Conolly   1:50.6   1609
2022-06-18 TP Melton AUS Noopy Kiosk Trotters Free For All 3 Trot 20 000 Nephew Of Sonoko v Danny Bouchea - Sister Of Sonoko James Herbertson Ross Graham 1:56.0 1720
2022-06-24   Gloucester Park   AUS   The Lombardo   3   Pace   30 000   Platinnum Sparkle   s   Bettors Delight - Bollinger Baby   Gary Hall Jnr   Justin Prentice   1:59.6   2130
2022-06-25 TP Menangle AUS Pryde's Easifeed Stylish Memphis Stakes 3 Pace 30 000 Fairy Tinkabell s Big Jim - Mckenzie Jaccka Jack Callaghan Belinda McCarthy 1:52.0 1609
2022-06-25   Redcliffe   AUS   Redcliffe Oaks   3   Pace   31 160   Amore Vita   s   Art Major - Castellina Lover   Cameron Hart   Nathan Purdon   1:56.5   2280
Redcliffe Derby 3 Pace 31 160 Tims A Trooper v Tintin In America - Elizabeth Kelly Grant Dixon Grant Dixon 1:56.9 2280
2022-06-25   TP Melton   AUS   Irt Australia Matriarch Trot   2   Trot   30 000   Queen Elida   s   Love You - Queen Kenny   Chris Alford   Brent Lilley   1:59.0   2240
Vhrc Caduceus Metropolitan Pace Final 3 Pace 30 000 Delightful Angel s Bettors Delight - Distant Memory Mark Pitt David Kennedy 1:54.6 2240
2022-07-02   Albion Park   AUS   The Queensland Sun   2   Pace   53 040   Kashed Up   v   For A Reason - Laughing Lilly   Brendan Barnes    Gemma Hewitt   1:54.8   2138
Wayne Wilson Memorial Paleface Adios Classic 3 Pace 31 160 Hold Onto Ya Bling v Bling It On - When To Hold Adam Sanderson Shannon Price 1:57.3 1660
2022-07-02   Shepparton   AUS   Tab Touch Merchant Trotters Free For All   3   Trot   24 000   Nephew Of Sonoko   v   Danny Bouchea - Sister Of Sonoko   James Herbertson    Ross Graham   1:59.7   2190
2022-07-08 Gloucester Park AUS The Kerry Clarke 4YO & 5YO Classic 3 Pace 30 000 The Good Life v Mach Three - Artistic Copper Aiden De Campo Aiden De Campo 1:57.7 2130
2022-07-09   Albion Park   AUS   Mr Feelgood   3   Pace   30 600   Triple Eight   v   American Ideal - Slangevar   Greg Sugars   Jess Tubbs   1:53.2   2138
Fleur De Lil Ladyship Stakes 3 Pace 30 000 Maajida s Somebeachsomewhere - Arterial Way Nathan Jack Emma Stewart 1:55.9 1660
  The Rising Sun Consolation   3   Pace   30 600   Bettor Isolate   v   Bettors Delight - Ashlees Babe   Matthew Craven   Matthew Craven   1:55.2   2138
2022-07-09   TP Menangle   AUS   Vic Frost FFA   3   Pace   30 600   Zeuss Bromac   h   Bettors Delight - Zeta Bromac   Gavin Fitzpatrick   Paul Fitzpatrick   1:51.6   1609
2022-07-11 Pinjarra AUS Daintys Daughter Country Classic 3 Pace 30 000 In The Spotlight s Bettors Delight - Goodlookingbabe Ryan Warwick G F J Bond, S A Bond 1:58.5 2185
2022-07-15   Gloucester Park   AUS   The Chandon   3   Pace   30 000   Dominus Factum   v   American Ideal - Nikkis Delight   Aiden De Campo   Aiden De Campo   1:57.7   2130
2022-07-16   Albion Park   AUS South East Oaks 3 Pace 31 768 Racy Roxy s Mr Feelgood - Rani Major Grant Dixon Grant Dixon 1:54.5 2138
  South East Derby   3   Pace   31 768   Cantfindabettorman   v   Sweet Lou - Bettor Be A Lady   Luke McCarthy   Belinda McCarthy   1:54.6   2138
Trotters Sprint 2 Trot 31 160 Credit Master v Muscle Mass - Jessicas Credit Matthew Craven Matthew Craven 1:56.6 1660
  4YO Championship   3   Pace   31 768   Sumomentsomewhere   v   Somebeachsomewhere - Special Moment   Adam Sanderson   Shannon Price   1:53.6   2138
2022-07-16 TP Menangle AUS Ladyship Stake 3 Pace 30 600 Wainui Creek s Bettors Delight - Christian Creek Gavin Fitzpatrick Paul Fitzpatrick 1:52.0 1609
2022-07-16   Ballarat   AUS   John Slack Memorial Trotters Cup   3   Trot   30 000   Adelle   s   Orlando Vici - Scusi Boyz   Kerryn Manning   Kerryn Manning   1:59.7   2200
2022-07-22 Gloucester Park AUS Lewis Fillies & Mares 3 Pace 30 000 Paroquet s Shadow Play - Smooth Moven Shannon Suvaljko Michael Munro 1:57.0 2130
2022-07-23   Albion Park   AUS   The JC McMullen   3   Pace   31 160   Bettor Isolate   v   Bettors Delight - Ashlees Babe   Matthew Craven   Matthew Craven   1:53.0   1660
2022-07-23 Kilmore AUS Winter Championship Final 3 Pace 30 000 Interest Free v Art Major - Picobelle Daryl Douglas Julie Douglas 1:59.0 2180
2022-07-29   Gloucester Park   AUS   John Higgins Memorial Final   3   Pace   30 000   Mr Fantastic   v   Bettors Delight - Its All On   Gary Hall Jnr   Justin Prentice   1:56.6   2130
2022-07-30 TP Menangle AUS Winter Championship Final 3 Pace 30 600 Defiant v Roll With Joe - Shes A Jackson Cameron Hart Ashley Hart 1:51.3 1609
2022-07-30   Bendigo   AUS   Aldebaran Park Winter Trotter Cup Final   2   Trot   30 000   Ollivici   v   Orlando Vici - Belle Galleon   Chris Lang   Chris Lang   1:57.9   2150
Haras des Trotteurs Wagon Apollo Trotters Free For All 3 Trot 24 000 Nephew Of Sonoko v Danny Bouchea - Sister Of Sonoko James Herbertson Ross Graham 1:59.2 2150
  Allied Express Jane Ellen   3   Pace   30 000   Treachery   s   Captaintreacherous - Lovelist   Mark Pitt   Emma Stewart   1:54.2   2150
2022-08-05   Gloucester Park   AUS   San Simeon   2   Pace   50 000   Socrates   v   Art Major - Pita Pocket   Deni Roberts   G F J Bond, S A Bond   1:56.9   2130
2022-08-06   TP Melton   AUS   Alabar Vicbred Platinum Mares Sprint Championship Final   3   Pace   40 000   My Superannuation   s   Mr Feelgood - Honeyrose   Greg Sugars   A J Tindale, B J Tindale   1:54.3   1720
Lightfoot Laurels 3 Trot 24 000 Imamaorijet s Quaker Jet - Sumthingaboutmaori Lochie Cook Paddy Lee 2:01.5 2240
2022-08-06   TP Menangle   AUS   Alf Phillis Memorial   3   Pace   30 000   Petes Sad So   v   Well Said - Kamwood Smarty   Robert Morris   KerryAnn Morris   1:54.4   2300
2022-08-12   Gloucester Park   AUS Tabtouch Marathon Handicap 3 Pace 30 000 Himself v Sportswriter - Shards Of Myross Ryan Warwick G F J Bond, S A Bond 2:05.6 3309
  WASBA 4YO & 5YO Mares   3   Pace   30 000   Eighteen Carat   s   Mach Three - Diamonds And Dust   Gary Hall Jnr   Michael Young   1:59.4   2130
2022-08-13 TP Menangle AUS Baby Bling Stakes 3 Pace 30 600 Total Dva s Terror To Love - Jane Lleyton Green Peter Hanson 1:51.2 1609
2022-08-13   TP Melton   AUS   Tab Melton Pace Final   3   Pace   30 000   Mighty Flying Art   v   Art Major - Fleets Pocket   Ellen Tormey   Julie Douglas   1:54.0   2240
Maori's Idol Trotters Free For All 3 Trot 24 000 Vacation Hill s Muscle Hill - Vacanza Kate Gath Andy Gath 1:55.8 1720
2022-08-19   Gloucester Park   AUS   Retravision Restricted Spring Feature F&M   3   Pace   30 000   Eighteen Carat   s   Mach Three - Diamonds And Dust   Gary Hall Jnr   Michael Young   1:56.9   2130
2022-08-20   TP Melton   AUS APG VIC Gold Sovereign Final - 3YO Fillies 3 Pace 30 000 Our Little Jet s Bettors Delight - Kabbalah Karen B Kate Gath Emma Stewart 1:56.3 1720
  APG VIC Gold Sovereign Final - 3YO C&G   3   Pace   30 000   Interest Free   v   Art Major - Picobelle   Daryl Douglas   Julie Douglas   1:54.8   1720
2022-08-20 TP Menangle AUS Paul Fitzpatrick 3 Pace 30 600 Whereyabinboppin v A Rocknroll Dance - Whereyawhealiebin James Rattray James Rattray 1:51.7 1609
2022-08-24   Bunbury   AUS   Wasba Wa Country Oaks   3   Pace   30 000   Wonderful To Fly   s   Fly Like An Eagle - Not Now Delilah   Shane Young   Shane Young   1:58.2   2569
2022-08-26 Gloucester Park AUS HTA Reaching For The Top August Cup 2 Pace 50 000 Lavra Joe v Roll With Joe - Lavra Florence Chris Lewis Ray Jones 1:59.1 2536
2022-08-26   Addington   NZ   Maurice Holmes Vase   3   Pace   30 000   Heza Sport   v   Sportswriter - Just Rose   Colin DeFilippi   Colin & Julie DeFilippi   1:59.2   2600
2022-08-27   TP Melton   AUS Alabar Vicbred Championship Final 3 Pace 30 000 Catch A Wave v Captaintreacherous - Coppagoodone Kate Gath Andy Gath 1:54.6 2240
  VHRC Caduceus Victoria Sires Classic   3   Pace   40 000   Interest Free   v   Art Major - Picobelle   Daryl Douglas   Julie Douglas   1:56.2   2240
2022-09-02 Gloucester Park AUS The Binshaw 2 Pace 50 000 Plutonium v Auckland Reactor - Go Go Lavra Emily Suvaljko Michael Young 1:55.8 2130
2022-09-02   TP Melton   AUS   Delvin Dancer 4YO Trotters Classic   2   Trot   30 000   Aldebara Zeus   h   Muscle Hill - Zoia Boko   Chris Alford   Brent Lilley   1:59.3   2240
Bob Conroy 2YO Trotters Classic 2 Trot 30 000 The Locomotive h Muscle Mass - La Coocaracha Nathan Jack Wayne Potter 2:00.5 2240
  Tornado Valley Trot Final   2   Trot   30 000   Ollivici   v   Orlando Vici - Belle Galleon   Chris Lang   Chris Lang   1:58.3   2240
  The George Gath   2   Trot   30 000   Maori Law   v   Lawman - Sundonna   Greg Sugars   E Brosnan, R J Brosnan   1:59.8   2240
2022-09-03 TP Melton AUS HBV Stallion Guide Amarillen Matriarch Pace Final 3 Pace 30 000 Runaway Celebrity s A Rocknroll Dance - Celebrity Ball Mark Pitt Emma Stewart 1:55.9 2240
2022-09-03   TP Menangle   AUS   Kevin Newman Memorial   3   Pace   30 000   Whereyabinboppin   v   A Rocknroll Dance - Whereyawhealiebin   James Rattray   James Rattray   1:52.9   1609
2022-09-09 Gloucester Park AUS Howard Porter Memorial 3 Pace 30 000 Lavra Joe v Roll With Joe - Lavra Florence Chris Lewis Ray Jones 1:54.6 2130
2022-09-09   Addington   NZ   Ordeal Trotting Cup   3   Trot   27 900   Muscle Mountain   v   Muscle Hill - Paramount Faith   Ben Hope   Greg & Nina Hope   2:00.8   2600
Avon City Ford Cup 3 Pace 28 950 Alta Wiseguy v Mach Three - Princess Arts Tim Williams Steve & Amanda Telfer 2:00.8 2600
2022-09-10   TP Melton   AUS   Alabar Vicbred Platinium Pace   3   Pace   30 000   Petillante   s   Somebeachsomewhere - Art de Triomphe   Mark Pitt   Emma Stewart   1:56.4   2240
2022-09-10 TP Menangle AUS Club Menangle Norms Daughter Ladyship Stakes 3 Pace 30 000 Braeview Kelly s Bettors Delight - Idolise Jack Trainor Jack Trainor 1:50.9 1609
2022-09-16   Shepparton   AUS   Shepparton Trotters Cup   3   Trot   25 000   Just Believe   v   Orlando Vici - Heavens Above   Greg Sugars   Jess Tubbs   2:00.4   2190
2022-09-16 Addington NZ Woodlands Stud Sires Stakes L Pace 40 000 Aardie's Express s Always B Miki - Tatijana Bromac Tim Williams Steve & Amanda Telfer 1:54.4 1980
2022-09-17   TP Menangle   AUS   Carousel Final   2   Pace   50 000   Port Au Prince   v   Somebeachsomewhere - Maheer Princess   Robert Morris   KerryAnn Morris   1:56.8   2300
2022-09-17 TP Melton AUS Allied Express Tailamade Lombo 3 Pace 30 000 Treachery s Captaintreacherous - Lovelist Mark Pitt Emma Stewart 1:55.0 1720
2022-09-18   Oamaru   NZ   Jasmyn's Gift Stakes   3   Trot   31 050   I Dream Of Jeannie   s   Pegasus Spur - Countessa Galleon   Mark Purdon   Sam Smolenski   2:04.7   2620
Hannon Memorial   3   Pace   27 375   Akuta   v   Bettor's Delight - Adore To Our Dreams   Mark Purdon   Mark Purdon & Hayden Cullen   2:03.8   2600
2022-09-22   Addington   NZ   Sires Stakes 3YO Classique   3   Trot   40 000   Hidden Talent   s   Bacardi Lindy - Juliana   Nathan Williamson   Nathan Williamson   2:02.5   1980
2022-09-23   Kilmore   AUS   Kilmore Trotters Cup   2   Trot   30 000   Just Believe   v   Orlando Vici - Heavens Above   Greg Sugars   Jess Tubbs   2:06.2   3160
Kilmore Pacing Cup 2 Pace 80 000 Rock N Roll Doo v Rock N Roll Heaven - Long Live Lana Michael Stanley Michael Stanley 1:57.4 2690
2022-09-23   Gloucester Park   AUS   Daintys Daughter Classic   2   Pace   50 000   Sovrana   s   Betting Line - Chemical Romance   Aiden De Campo   Aiden De Campo   1:56.7   2130
2022-09-23   Alexandra Park   NZ   Spring Cup   L   Pace   22 375   Kango   v   American Ideal - Dana Maguire   Benjamin Butcher   Arna Donnelly   1:58.2   2215
2022-09-24   TP Menangle   AUS   Sutton McMillan Memorial   3   Pace   30 000   Whereyabinboppin   v   A Rocknroll Dance - Whereyawhealiebin   James Rattray   James Rattray   1:51.7   1609
APG NSW Gold Sovereign Final 3 Pace 30 000 My Ultimate Ronnie v Bettors Delight - Gifted Bliss Cameron Hart Jarrod Alchin   1:51.6 1609
  APG NSW Gold Sovereign Final   3   Pace   30 000   Madrid   s   Bling It On - Lillylane   Cameron Hart   Jarrod Alchin   1:53.7   1609
2022-09-25 Banks Peninsula NZ DG Jones Memorial 3 Trot 29 475 Mataderos v Dream Vacation - La Coocaracha John Dunn Robert & Jenna Dunn   2:09.1 2830
2022-09-30   Addington   NZ   Canterbury Classic   2   Pace   50 000                            
2022-10-01   TP Melton   AUS TAB Smoken Up Sprint 2 Pace 50 000              
  Aldebaran Park Chris Howe Trotters Free For All   3   Trot   24 000                            
2022-10-01 TP Menangle AUS Tony McGrath Cup 2 Trot 30 000              
2022-10-03   Eugowra   AUS   Canola Cup   3   Pace   30 000