Vädret tävlingsdagen : °C            
Australien 2021    Lördag 8 Maj
     Tabcorp Park (VIC)
             
        Video  

Väder Melbourne

                Aktuell lokal tid i Australien:              
           Foto över banan                                  
                 
 
             
                 
   Empire Stallions Vicbred Platinum Home Grown Classic - Final  (Gr I)
 2 åriga h&v   1.720 m autostart   Purse: $50 000
             
       
 
  Form Horse Trainer Other Eng. Driver   Class  Hcp
1 112 KYVALLEY PIERRO  Brent Lilley   Chris Alford   NR44  FR1
2 0 JESSIES SON  Dennis Paton   Brian Gath   NR34  FR2
3 46 KARAKA OF A TOOTH  Kari Males   Michael Bellman   NR34  FR3
4 4338 MANGANA JOE  Peter Manning   Jason Ainsworth (C)   NR34  FR4
5 9111 PLYMOUTH CHUBB  Peter Manning   Kerryn Manning   NR47  FR5
6 4 WISHINGNDREAMING  Michael Hughes   Rodney Petroff   NR35  FR6
7 31433 EDS DREAM  Brittany O'Brien   Neil McCallum   NR39  FR7
 ------------------------------ Second Row ------------------------------ 
8 9 IMABOGANBOY  Gerard Jamieson   Rodney Lakey ODM NR34  SR1
9 15875 MOJITO MADNESS  Dylan Stratford   Zac Phillips ODM NR37  SR2
10 77 BEE BEE BEROC  Alison Alford Kilmore 06/05/2021 Josh Duggan ODM NR33  SR3
   
   Scratchings    
   Track Rating:        Gross Time:     Mile Rate:    
         
         
     
   Empire Stallions Vicbred Platinum Home Grown Classic - Final  (Gr I)
 2 åriga ston   1.720 m autostart   Purse: $50 000
   
       
 
  Form Horse Trainer Other Eng. Driver   Class  Hcp
1 71332 STINGOFAWASP  Brad Angove   Michael Bellman   NR39  FR1
2 51 ALDEBARAN MISTY  Geoff Webster   Geoff Webster   NR40  FR2
3 66121 EBONYS AVENGER  Brad Angove   Jayden Brewin (C)   NR42  FR3
4 42 THUNDER WING  Andy Gath   Kate Gath   NR36  FR4
5 3 ILLAWONG BENITA  Jodi Quinlan   Jodi Quinlan   NR35  FR5
6 964 MIDNIGHT AVENGER  James Kypirtidis Kilmore 06/05/2021 Richie Caruana   NR33  FR6
7 524 HEY KARLA  Wes Shellie   Josh Aiken   NR35  FR7
 ------------------------------ Second Row ------------------------------ 
8 5 POSH KYVALLEY  Brent Lilley   Chris Alford   NR35  SR1
9 5 WISH UPONA DREAM  Rebecca Morrissey   Michael Bellman   NR35  SR2
10 57766 SO VOGUE (Em 1)  Brad Angove Kilmore 06/05/2021 Nigel Milne ODM NR30  SR-
11 03 ILLAWONG LARAJAY  Jess Tubbs   Greg Sugars ODM NR34  SR3
   
   Scratchings    
   Track Rating:        Gross Time:     Mile Rate:    
         
       
   
           
   Se video HÄR
       
 
           
 

WorldClassTrotting.Com