Sverige         Norge         Finland         Övriga    
  Bodbäckspålles serie, final Skellefteå 4-5     A.N. Funnemarks Minneslopp Klosterskogen Alla     Biofarm Cup   4     Ess Express Minne U Alla
  Brimsguttens lopp Bergsåker Alla     Adolf Idsöes Minnelöp Förus Alla     Erkon Pokaali Vermo Alla     Greivins Minne, final Bo Alla
  Centaurs lopp Solvalla Alla     Alm Rau Jos Äreslöp Leangen 3     Finskt Travderby / Killerin Derby Jyväskylä 5     Lars Matsons Minne Ly Alla
  Derbystoet Östersund 4     Alm Svartens Äreslöp Bjerke Alla     Finskt Travkriterium Tammerfors 4     STL Kallblodsdivisionen   Alla
  Dubbelcupen   Alla     Arne Lunds Minnelöp Biri 4-5     Karjalainen-Ajo Joensuu Alla     *Nordisk Elitkamp    
  Dubbelcupen final   Alla     Arne Sems Minnelöp Drammen Ston     Kirppu-Ajo Rovaniemi Alla     *Svensk-Norska Kallblodslandskampen    
  Elitkampen Solvalla Alla     Arnt Haakestads Minnelöp Jarlsberg Alla     Kungstravet Finland Alla     Speed Race S Alla
  Erik Graléns Minne Hagmyren Alla     Arnt Paulsens Minnelöp Sörlandet Alla     Kungstravet Ston Finland Alla     Zornloppet 4
  Erik Perssons Memorial Årjäng Alla     Biri uppfödningslöp Biri 3     *L.Fabritius Memorial, Åbofemman Åbo Alla     Sleipners Elitlopp H  
  Fördel Boden Boden Alla     Biri uppfödningslöp hopper Biri 3     Nordiskt Mästerskap Åbo Alla     Sleipner Cup Revansch Bs  
  Helge Solos lopp Färjestad 4-5 ston     Brisas Äreslöp Sörlandet Ston     *Olympiatravet Lahti Alla     Nordgubbens Minne  
  HälsingeHambon - Hambostintan Bs-H 3-5 ston     DNTs 5-årslöp Drammen 5     Osuuspankki Grand Prix Uleåborg Alla     Leufsta-loppet G  
  Hälsinglands Treåringspris   3     DNT's Höstfinale   3     Oulu Express Uleåborg 4     Varsakunkku-finaali    
  *Jon Olssons Minne Bollnäs Alla     E.C. Koren Lunds Minnelöp Klosterskogen 3     Pelimanni-Ajo Kaustinen Alla          
  Jämtländskt uppfödningslopp Östersund 3     Egil Alnäs Äreslöp Leangen Alla     Pikkukunkku Finland 5    
  Jöns Olofssons Minne Gävle 3     Eldings Äreslöp Bergen Ston     Pikkupelimanni Kaustby 4    
  Kallblodsderby Östersund 4     F.W. Ramslands Minnelöp Forus Alla     Pikkuprinssi Finland 4    
  Kallblodsderby, uttagning Östersund 4     Gaute Gudmestads Äreslöp Forus Alla     Satakunta-Ajo Björneborg 4    
  Kallblodskriterium Dannero 3     Gullsmed Otterens 4-års löp Forus 4     Satakunta-Senior Björneborg 5-6    
  Kallblodskriterium, uttagning Dannero 3     Guttorm Brekkes Pokallöp Drammen 4 s     Savo-Ajo Kuopio Alla    
  Kriteriestoet Dannero 3     H.M. Kongens Pokallöp Bjerke 4     Stochampionatet / Villinmiehen Tammakilpa Lappeenranta 5    
  Kvisslebruns lopp Bergsåker Alla     Hoppederby Bjerke 4     Suomen Cup, final Lahti Alla    
  Linje 5 Hagmyren 5     Hoppekriterium Bjerke 3     Suur-Hollola-Ajo Lahti Alla    
  Långa Loppet Bergsåker Alla     Jacob Melands Äreslöp Bergen Alla     Suurmestaruus Ajo Mikkeli Alla    
  Midnattspokalen Dannero Alla     Jacob Meyers Pokallöp Bjerke Alla     Tawaststjernan Vermo 5    
  Mjölkloppet / Gunnar Wallbergs Minne Gävle Alla     Kaldblodscupen finale Bjerke Alla     Tähtisprintteri Vermo Alla    
  Norrlands 3-åringselit, final Umåker 3     Klosterskogens Elitlöp Klosterskogen Alla     Valkeala-Ajo Kouvola Alla    
  Norrlands 4-åringselit, final Umåker 4     Kong Olav V's Äreslöp Bergen 4     Killerin Kimara Jyväskylä      
  Norrlands Stoserie, final Umåker Alla s     Kåre Krosbys Minnelöp Momarken 3     Nordic King Härmä      
  Norrländska Elitstoet Umåker Alla ston     Lars Laumbs Äreslöp Bjerke Alla     Prix des Trotteurs Sang-Froid Vincennes Alla    
  Paul Oscarssons Minne Bergsåker Alla     Martin Austevolls Äreslöp Bergen Alla     Prix des Pays Nordiques Vincennes Alla    
  Prinsessan Medeleines Pokal Bollnäs 4     Nils A Skjolds Äreslöp Bergen 3          
  S O Perssons Minne Östersund Alla     Norskt Kallblodsderby Bjerke 4          
  Siljansloppet Rättvik Alla     Norskt Kallblodsderby, kval Bjerke 4      
  Sleipner Cup Romme 4     Norskt Mästerskap Sörlandet Ston      
  Sleipners Höstpris Umåker Alla     Norskt Mästerskap Sörlandet Alla      
  Solos lopp Åby Alla     Norskt Travkriterium Bjerke 3      
  Sprinterpokalen Skellefteå Alla     Norskt Trav-Kriterium, kval Bjerke 3      
  *STC:s Avelslopp Östersund Alla     Norskt Trav-Oaks Momarken 3      
  STC:s Guldtäcke Dannero Alla     Spenters Äreslöp Bjerke 3      
  STC:s Kallblodiga 3 & 4-årsstjärna   3 & 4     St. Hallvardpokalen Drammen Alla      
  Steggbests Minne Skellefteå Alla     Telemarkslöpet Klosterskogen 4      
  *Svensk-Norska loppet Romme Alla     Th. Gjölstads Minnelöp Bjerke 3-4      
  Svenskt Mästerskap Bergsåker Alla     Thor Östbys Minnelöp Momarken Alla      
  Svenskt Mästerskap för ston Bollnäs Alla s     Troll Jahns Äreslöp Leangen Alla      
  Säterbest Minne Solänget Alla     Trönderlagspokalen Leangen Alla      
  Th. Egnells Memorial Färjestad Alla     Vintilla-Travet Biri Alla      
  Unionskampen Färjestad Alla     Vinvaras Äreslöp Bjerke 4      
  Vårbjörken Umåker Alla     Östfoldpokalen Momarken Alla      
  Sjunga Best Minne Östersund Alla     Nils Östbys Minneslopp Jarslberg      
  Jon Åkermans Minne Rättvik 3     Rappfots Äreslöp Bergen      
  Dalatravets Femåringselit Rättvik 5     Stayerlöp Bjerke      
  Roger N Olssons Minneslopp Hagmyren 5     Erik Garbergs Minnelöp Leangen      
  Stora Fyraåringsloppet Bergsåker 4     Jarlbergs Midsommerlöp Jarlsberg      
  Stora Femåringsloppet Bergsåker 5     Trygve Diskeruds Minnelöp Bjerke      
  Med Hästavelsför 3-åringslopp Bergsåker 3     Tollef Fjermestads Minnelöp Forus      
  Häxjakten Färjestad Monté     Sigvart Larsens Minnelöp Klosterskogen      
  Mofaksans Stolopp Gävle Alla ston     Egil Trudvangs Äreslöp Harstad      
  Andungens Minne Bollnäs Alla ston     John Buers Äreslöp Harstad      
        Nasjonalhestens Pokallöp Bjerke 4-5 s    
        Sörlandets 3-års Cup Sörlandet 3    
        Veikle Balder Cup        
        Jörgen Jahres Pokallöp Jarlsberg 3  
        Leif Saltes Äreslopp Forus 4  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  lopp med fet text innehåller delvis fullständiga resultat.