Active Bowlers lopp S 3     E3 Långa Stoklass, uttagning   3 s     *Kraffts Elitserie, final J 3     Sommarfavoriten S 3   Margaretas Tidiga Unghästserie S 3-4
  Anders Kilströms Minne Bs 3-4     E3 Långa H/V   3     Kriteriere-Consolation S 3     Sommarfavoriten Ston S 3 s   Tsar d'Invernes lopp B 4
  ASVT Trottex Auktionslopp S 2-3     E3 Långa H/V, uttagning   3     Kriterierevanschen S 3     Sprintermästaren Hd 4   Umåkers Treåringselit U 3
  Big Noon-Pokalen S 3-4     E3 Revanchen, ston   3 s     Lassagårdspokalen Ax 3     Stochampionatet Ax 4 s   Test till stochampionatet Ax 4
  *Borlänge Cup Ro 3     E3 Revanchen, H/V   3     Lime Abbeys lopp S 3 s     Stochampionatet, uttagning Ax 4 s   Påskbomben E 4
  Breeders' Crown E 3 s     E3:Bonus   3     Locomotives lopp S 3     Stosprintern Hd 4 s   Norrländskt Treåringsmästerskap Bs 3
  Breeders' Crown E 3 h/v     *Emma Gee Sans lopp S 3 s     *Lord Rappes lopp S 3     Stosprintern, uttagning Hd 4 s   Plåt-Svens Minneslopp Ro 3
  Breeders' Crown   2     Eskilstuna Fyraåringstest E 4     Menhammar Stuteris Tvååringspris S 2     Svampen Örebro Ö 2    
  Breeders' Crown  E 4 s     EURO Classic Trot - Next Year   3     Morgondagens Stjärna S 2     Svensk Uppfödningslöpning J 2    
  Breeders' Crown  E 4 h/v     *From Aboves lopp S 3     Najos Minne Ö 4     Svensk Uppfödningslöpning, uttagning   2    
  Breeders' Crown , försök         Fyraåringseliten S 4     Norrlands Grand Prix B 4     Svenskt Trav S:t Leger Å 4    
  Breeders' Crown , semifinal   4 h/v     Fyraåringseliten Ston S 4 s     Norrlands  Tvååringselit B 2     Svenskt Travderby J 4    
  Breeders' Crown , semifinal   4 s     Fyraåringsserie, final Kr 4     Norrlands Treåringselit   3     Svenskt Travderby, uttagning J 4    
  Breeders' Crown, semifinal   3 h/v     Fyraåringsstjärnan G 4     Oaksrevanschen S 3 s     Svenskt Travkriterium S 3    
  Breeders' Crown, semifinal   3 s     Gay Gals lopp S 3 s     *Oktan Sunds lopp S 3     Svenskt Travkriterium, uttagning S 3    
  *Carolo Mins lopp S 3     Gay Noons lopp S 3     Pamir Broddes lopp S 3     Svenskt Trav-Oaks S 3 s    
  Coccinelles lopp S 3 s     Genrepet Hd 4     Petit Prix S 4 s     Svenskt Trav-Oaks, uttagning S 3 s    
  Copiads Silverpokal F 4     Grains lopp S 3     Premio Going Kronos J 3     Sören Nordins lopp S 3    
  Counts Pride Pokalen Å 3 h/v     Guldstoet Ax 3 s     *Primören - Final J 3     Telebolagets Grand Prix Ö 4    
  Derby Trial J 4     Gunnar Nordins lopp S 4     Prix Cagnes-sur-Mer J 4     *Testlopp Svensk Uppfödningslöpning J 2    
  Derbystoet J 4 s     *Hästägaref. Jubileumspokal J 4     Quick Pay Pokalen Å 3 s     Treåringseliten S 3    
  Derbystoet, uttagning J 4 s     Ibrahim Paschas lopp S 3     Ragnar Thorngrens Minne Å 4     Treåringseliten Ston S 3 s    
  Drottning Silvias Pokal Å 4 s     Ina Scots Ära Mp 4     Rikitikitavis lopp S 3     Treåringsserie, final Kr 3    
  Drottning Silvias Pokal, uttagning Å 4 s     Johan Jacobssons Minneslöpning J 3-4     Rommechansen Ro 4     Umåkers Unghästmästare U 3-4    
  E3 Consololation   3     Juliennes lopp S 3 s     Scarlet Knights lopp S 3     Wallenius Cup S 3    
  E3 Korta Stoklass   3 s     Juliloppet Ö 3     Sikta Mot Stjärnorna Mp 3     Vilhelm Johanssons Minneslopp Kr 4 s    
  E3 Korta Stoklass, uttagning   3 s     *Jägersros Stora Treåringspris J 3     Silverstoet Ax 2 s     Vinterfavoriten S 2    
  E3 Korta H/V   3     *Knut Bondes Pokal E 3     Slaget Vid Axevalla Hed Ax 3     Vårfavoriten S 3    
  E3 Korta H/V, uttagning   3     Konung Gustav V:s Pokal Å 4 h/v     Solvalla Grand Prix S 4     Vårfavoriten Ston S 3 s    
  E3 Långa Stoklass   3 s     Konung Gustav V:s Pokal, uttagning Å 4 h/v     Solvallaserien S 4     Zoogins lopp S 3    
                   
  * Köres EJ längre   Morgondagens Stjärna har bytt namn    
  till Solvalla Hästägarförenings Tvååringslopp