Startlista Pdf   Vädret: tävlingsdagen:  24°C          
North-America 2019    Fredag 9 Augusti
     Tioga Downs
               
Tidigare vinnare av TOMPKINS-GEERS
2YOCT  2YOFT  3YOCT  3YOFT
                                             
 
             
               
   TOMPKINS-GEERS
 2 åriga h&v   1.609 m auto   Purse: $54 000 (27,000 - 13,500 - 6,480 - 4,320 - 2,700)
             
 
RACE 3 - Tioga Downs - NY - August 9, 2019
Conditions: ARTHUR TOMPKINS MEMORIAL 2-Year-Old Colt & Gelding Trot Entry Fee: $500 + $19.90
Gait: Trot     Purse: $54,000     Class: Tompkins     Distance: 1 Mile    Track Cond: FAST  
   
       
 
PP  Horse Med 2019 North America YTD  Driver  Trainer ML Base 
      Sts  Time  Earnings     Stable Odds Claim 
   
1  Rukiddnme Bluechip
 Muscle Mass-
 Uh Oh Its Lindy
  1   0   0   0   -   $800   Jim Morrill Jr  Ake Svanstedt    
   
   
2  Ap Hall Of Trix
 Trixton-Tamasin Hall
  3   0   0   2   -   $17240   Andy Miller  Nik Drennan    
   
   
3  Staro Onthe Rocks S
 Conway Hall-
 Stunning Lindsey
  2   0   1   0   Q2:03.1M   $3000   Scott Zeron  Per Engblom    
   
   
4  Light Blue Movers
 Ready Cash-Prinsessa
  1   0   0   0   -    Jim Morrill Jr  Ake Svanstedt    
   
   
5  Sixteen
 Donato Hanover-
 Met`s Inn
  3   0   0   0   Q2:02.2M   $2400   Rick Zeron  Rick Zeron    
   
   
6  Klassen Hanover
 Donato Hanover-
 Kristins Victory
  4   0   0   1   -   $2210   Steve Smith  Karen Garland    
   
   
7  Coventry Hall
 Cash Hall-Canland Hall
  2   0   0   0   -   $800   Jim Morrill Jr  Ake Svanstedt    
   
   
8  Saylor
 Chapter Seven-
 Creme De Cocoa
  4   1   0   1   1:59.2H   $31548   D R Ackerman  D R Ackerman    
   
   
9  Trickydickson
 Trixton-Vanity Plates
  -   -   -   -   -    Andy Miller  Julie Miller    
   
  Resultat:    
 
HN  Horse                PP   1/4   1/2    3/4      Str    Finish  Actual     LQ    Odds  Driver           Trainer 
 5  Saylor               8    2°/H  1/2Q   1/1T     1/1H   1/T     1:58.4   30.3    4.30  D R Ackerman     D R Ackerman 
1C  Coventry Hall        7    7/6H  7°/9   7°/7     4/3    2/T     1:59.0   29.2  E*0.45  Corey Callahan   Ake Svanstedt 
 2  Ap Hall Of Trix      2    3/2   3/4    2°/1T    2/1H   3/2     1:59.1   30.3   20.30  David Miller     Nik Drennan 
 1  Rukiddnme Bluechip   1    4/3H  4/5H   4°/4Q    3/3    4/2T    1:59.2   30.2  E*0.45  Jim Morrill Jr   Ake Svanstedt 
 4  Klassen Hanover      6    5/3H  5/7H   5/5H     5/4H   5/6T    2:00.1   31.0   71.75  Steve Smith      Karen Garland 
 6  Trickydickson        9    8/8   8/10H  6/7      6/5H   6/15T   2:02.0   32.2   13.50  Andy Miller      Julie Miller 
1A  Light Blue Movers    X4X  9/28  9/30H  9/26     9/26   7/18H   2:02.2g  29.0  E*0.45  Dexter Dunn      Ake Svanstedt 
 3  Staro Onthe Rocks S  3    6°/5  6°/7H  X8/8H    7/13H  8/39H   2:06.3g  36.4    4.30  Tim Tetrick      Per Engblom 
1B  Sixteen              5    1/H   2/2Q   3XIP/2Q  8/23H  9/45Q   2:07.4g  39.1  E*0.45  Wally Hennessey  Rick Zeron 
   
       
 
1st Saylor  (2, H   Chapter Seven - Creme De Cocoa - Chocolatier)
    Registered Owner(s)/Lessee(s):  Doug Ackerman Stables Inc - NC
    Breeder(s):  Doug Ackerman Stables Inc - NC 
2nd Coventry Hall  (2, H   Cash Hall - Canland Hall - Garland Lobell)
    Registered Owner(s):  Enghavegaard Aalborg Aps - DE
    Breeder(s):  Walnut Hall Limited - KY 
3rd Ap Hall Of Trix  (2, G   Trixton - Tamasin Hall - Cash Hall)
    Registered Owner(s):  Joseph Davino - NJ, Brad Shackman - AB, Anthony Perretti Farm LLC - NJ, Drennan Stable LLC - NJ
    Breeder(s):  Anthony Perretti Farm LLC - NJ, Joseph Davino - NJ 
   
       
 
   
       
                 
   
 
  Se video lopp HÄR
Se video lopp HÄR

 

WorldClassTrotting.Com